Udstillingsresultater 2005

Christmasshow in Jægerspris judged by Sara Cross Moore
Dogs
Baby/Babypuppy L Schaka-Ta's Wyhiola-Jilong Angela Brüggemann, G. 
Hvalp/Puppy L Chilu's Luke Skywalker Lene Hamberg
Champion 1,1 CK CH Blue Blossum Ivanhoe M. & J. Nisbeth
1,2 CK CH Thanee's Check ouf for Me Anki Sjøberg, S. 
1,3 CK CH KaTaYa's Victory Lamleh Synnøve & Jan Jacobsen
Unghund/Youth 1,1 CK best youthdog Kuai Le Gou's Jinsei Jasou Helle Rosendal
1,2 CK Patou's Gabriel Ulla Jeppesen
1,3 SL Patou's Gaio Jan & Gitte Fjeldsted
1,4 SL Patou's Grand Gordon Rikke Jeppesen
1.p. Thanee's Spy in Black Ruth & Leif Madsen
2.p. Taragiri Chen-Po-Lamleh Annette og Leo Baes
Åben/open 1,1 CK CAC BIR SCH Tazzjazz Crash Hoom Bang Kristina Forsberg, S.
1,2 CK R.E.M. von Jilong Angela Brüggemann, G.
1,3 Millington's O'Mally Patricia Eklöv
1,4 Chilu's Ron Weasly Veronika Tell
1. p. Wang Nagpo von Nama-Schu Marina M. Due
1. p. Soderups Polo Ilse Tams
1.p. Zen-Chan Lamleh vom Mariengrund Synnøve & Jan Jacobsen
2. p. SCH Chilu's Jr. Jack M.Andersson & A.B.Nilsson, S.
Senior 1,1 CK  CH Blue Blossum Ivanhoe M. & J. Nisbeth
Bitches/tæver
Champion 1,1 CK CH KaTaYa's Ida-Ida Ruth Breilev
1,2 CK CH Tenzing Ashi Dan & Lene Petersen
1,3 CH Dawa's Miss Millecent Dan & Lene Petersen
Unghund/youth 1,1 CK Patou's Miss Gipsy Eva Mathiesen
1,2 CK Taragiri Chu-Chu-Lamleh Anni Skytte
1,3  SL Taragiri Chiya-Lamleh Ilja Lavaetz
1,4 SL Jo-Jo Lamleh vom Verles Ricco Nilsson & Andersson, S
1. p. Patou's Gabriella Maj-Britt Christensen
2.p. Lepadian's Afrodite-Lamleh Nancy Lykke Nielsen
Mellem/Intermed. 1,1 Tenzing Phuti of Tabasco A.G. Dahl Mandsberg
Åben/Open 1,1 CK CAC O'Sundari von Jilong Angela Brüggemann, G.
1,2 CK Tazjazz Attractive-Joy Kristina Forsberg, S.
1,3 SCH, NCH Tazzjazz Bumble Bee Tatiana Vetter
1,4 Malishar's Tara Giri Marianne D. Dons
1.p. KaTaYa's Maya-Lamleh Lotte Pedersen
1.p.  Chilu's Wonderful Khara Andersson & Nilsson, S. 
Veteran 1,1 CK Chilu's Goodmorning Andersson & Nilsson, S.

 

International dogshow in Herning 5.11.05. judged by Moa Person, S. 
Dogs
Hvalp/Puppy SL Dari Tamba's Kunga Annette Skånstrøm
Champion 1,1 CK CACIB BOS CH Silveridge Mc Cloud Hermit Søren Therkelsen
1,2 CK res. CACIB CH KaTaYa's Victory Lamleh Synnøve & Jan Jacobsen
1,3 CK  CH Dawa's Herkules Marina M. Due & Frank Due
Unghund/Youth 1,1 SL Patou's Gaio Jan & Gitte Fjeldsted
1,2 Buddha's Dadpa Lhamo Irene Hansen
Åben/open 1,1 Tibatz Sherpa J. & S. Durup
1,2 Zen-Chan Lamleh vom Mariengrund Synnøve & Jan Jacobsen
Bitch/tæver
Champion 1,1 CK CH KaTaYa's Ida-Ida Ruth Breilev
Unghund/youth 1,1 CK Buddha's Dronpa Tubten Tine Boutrup
1,2 Patou's Miss Gipsy Eva Mathiesen
1,3  Lepadian's Afrodite-Lamleh Nancy Lykke Nielsen
2.p.  De-Mi Luka Von Lu-Khang Rita Christensen
Mellem/Intermed. 1,1 CK CAC, CACIB BIR Shamba of Sjo-Who-Sji-Bib Søren Therkelsen
1,2 J'Tui Lamleh v. Kamal a Schila Merethe Breilev
Åben/Open 2.p. KaTaYa's Maya-Lamleh Lotte Pedersen

 

National dogshow in Holmegaard 8.10.05  judged by Rigmor Ulstad, N. 
Dogs
Champion 1,1 CK BOB CH KaTaYa's Victory Lamleh Synnøve & Jan Jacobsen
1,2 CK CH Dawa's Sir Conrad B.Wittrock & F. Sørensen
1,3 CK CH Blue Blossum Ivanhoe Malene & Jørgen Nisbeth
1.4 CH Patou's Faro Maj-Britt Christensen
Unghund/Youth 1,1 CK CAC Patou's Grand Gordon Rikke Jeppesen
1,2 SL Patou's Gabriel Ulla Jeppesen
1,3 Thanee's Spy in Black Ruth & Leif Madsen
Mellem/intermed. 1,1 Zen-Chan Lamleh vom Mariengrund Synnøve & Jan Jacobsen
Senior 1,1 CK  CH Blue Blossum Ivanhoe Malene & Jørgen Nisbeth
Bitch/tæver
Champion
1,1 CK BOS  CH Dawa's Miss Millecent Dan & Lene Petersen
Unghund/youth
1,1 SL Patou's Miss Gipsy Eva Mathiesen
1,2 SL Taragiri Chu-Chu Lamleh Anni Skytte
Mellem/intermed. 1,1 CK CAC J'Tui Lamleh v. Kamal a Schila Merethe Breilev
Åben/open 1,1 CK Dawa's Lady Lucille Ruth & Merethe Breilev

 

International dogshow in Brøndby, 18.9.05. Judged by T. Tammelin, DK, 29 TT's

Hanhunde/Dogs

Champion

1,1 CK res.CACIB CH Dawa's Herkules Frank & Marina Due
1,2 CK CH Patou's Faro E. Mathiesen & M. Christensen
1,3 CK CH Thanee's Check out for me Anki Sjøberg, S.
1,4 CK CH Kambas Bonito Buzy's Friend Ulla Berg, S.
1, upl CH Dawa's Sir Conrad B. Wittrock & F. Sørensen
1, upl. CH Blue Blossum Ivanhoe M. & J. Nisbeth
Unghund
(9-18 mdr)
1,1 CK Patou's Grand Gordon Rikke Jeppesen
1,2 SL Patou's Gabriel Ulla Jeppesen
2. p. Thanee's Spy in Black R & L. Madsen
Mellemklasse
(16-24 mdr)
1,1 CK Omsikka's Milton of Yon-Tun II Johanna Søder, S. 
1,2 Odi-Wan-Kanobi Susanne Jessen
Åben/Open 1,1 CK CAC, BIR CACIB CH Kuai Le Gou's Fabulous Fiction Flash Gunilla Albrigtsen
1,2 Tazzjazz Crash Boom Bang Kristina Forsberg, S.
1,3 Wang Nagpo Von Nama-Schu Marina Due
Senior 1,1 CH Blue Blossum Ivanhoe M. & J. Nisbeth
Tæver/Biches
Champion  1,1 CK CH KaTaYa's Ida-Ida R. & M. Breilev
1,2 CK CH Kuai Le Gou's Dgun Dkarbadzun Queen Ulle Berg, S.
1,3 CH Dawa's Miss Millecent Dan Petersen
1,4 CH Tenzing Ashi Dan Petersen
Unghund
(9-18 mdr)
1,1 CK Patou's Miss Gipsy E. Mathiesen
1,2 SL Patou's Gabriella Maj-Britt Christensen
 

Åben/open

 1,1 CK CAC, CACIB, BIM CH Kuai Le Gou's Victorious Wild Queen Gunilla Albrigtsen
1,2 CK Tazzjazz Bumble Bee Tatiana Vetter, S
1,3 CK Witloff Wish You Endless Love Annette Karlsson, S
1,4 CH Tazzjazz Attractive-Joy Kristina Forsberg, S
Senior 1,1 CK BIR senior CH Patou's Esja Maj-Britt Christensen

 

National dogshow in Silkeborg 4.9.05.  judged by Birgit Seloy, DK 
Hvalp/puppy SL BIR hvalp Heidi KaTaYa von Jagalaa Anni Skytte
Dogs
Champion 1,1 CK BOS CH Dawa's Sir Conrad Berit W. & Finn Sørensen
Unghund/ 1,1 CK Buddha's Dadpa Lhamo Irene Hansen
*
Åben/open 1,1 CK, CAC Wang Nagpo v. Nama Schu Marina Due
1,2 CK Tibatz Sherpa J. & S. Durup
Bitch/tæver
Champion
1,1, CK BIR CH Dawa's Miss Millecent D & L. Petersen
1,2 CK CH Tenzing Ashi D. & L. Petersen
Unghund/Youth 1,1 SL Taragiri Chu-Chu-Lamleh Anni Skytte
1,2 SL Buddha's Dronpa Thubten Tine Boutrup
Mellem/intermed. 1,1 CK J'Tui Lamleh v. Kamal a Schila Merethe Breilev
1,2 Cheerio Kyas-Ma V. Lu-Khang Hanne Mathiasen
Åben/open 1,1 CK CAC Dawa's Lady Lucille M. & R. Breilev
*

 

National dogshow in Vildbjerg 3.9.05.  23 TT's judged by Hans Erik Petersen, DK
Baby SL BOB baby Dari Tamba's Kunga Annette Skånstrøm
Puppy/hvalp SL  BOB hvalp Lepadian's Afrodite-Lamleh Nancy Lykke Nielsen
SL Heidi Kataya von Jagalaa Anni Skytte
Dogs/Hanhunde
Unghund/Youth

 

1,1 SL Buddha's Dadpa Lhamo Irene Hansen
1,2  Buddha's Dasho Norbu Ole Nielsen og Annette Vesterdal
2.p. Patou's Gaio Jan & Gitte Fjeldsted
0 Buddha's Dagpa Tsering Lene Frejlev Grønbek
* *
Open/åben 1,1 CK CAC BOS Dawa's Sir Conrad Berit & Finn Sørensen
1,2 CK Tibatz Sherpa Susan & Jesper Durup
1,3 Wang Nagpo von Nama Schu Marina Due
Bitch/tæver
Champion
1,1 CK  CH Dawa's Miss Millecent Dan & Lene Petersen
1,2 CK CH Tenzing Ashi Dan & Lene Petersen
Unghund/Youth 1,1 CK CAC Patou's Gipsy Eva Mathiesen
1,2 CK Patou's Gabriella Maj-Britt Christensen
1,3, SL Taragiri Chu-Chu-Lamleh Anni Skytte
1,4, SL Buddha's Dronpa Tubten Tine Boutrup
Mellemkl./intermed. 1,1 CK  J'Tui Lamleh v. Kamal a Schila Merethe Breilev
1,2  Cheerio Kyas-Ma V. Lu-Khang Hanne Mathiasen
Åben/open 1,1 CK Dawa's Lady Lucille Ruth & Merethe Breilev
2.p. Bhaki von Lu-Khang Dorte Hansen
Senior 1,1 CK  BOB & BOB senior Patou's Esja Maj-Britt Christensen

 

 

International dogshow in Odense, August 13th   23 TT's   Judged by Kresten Scheel, DK
Dogs
Champion 1,1 CK BOB CACIB CH KaTaYa's Eddie-Lamleh Merethe Breilev
1,2 CK res.CACIB CH Silveridge McCloud Hermit Søren Therkelsen
Unghund/Youth 1,1 CK CAC Buddha's Dadpa Lhamo Irene Hansen
1,2 SL Patou's Gaio Jan & Gitte Fjeldsted
1,3 Patou's Grand Gordon Rikke S. Jeppesen
2.p. Buddha's Dagpa Tsering Lene Frejlev Grønbek
2.p. Patou's Gabriel Ulla Jeppesen
Mellem/intermed. 1,1 CK Bolo Thiro Phu Kaschi P.& H. Liedtke, Germ.
0 Cheerio Isito Susan & Jesper Durup
Åben/open 1,1 Tibatz Sherpa Susan & Jesper Durup
1,2 Chilu's Ron Weasly Veronika Tell, S.
Bitch/tæver
Champion
1,1, CK res. CACIB CH KaTaYa's Ida-Ida R. & M. Breilev
1,2 CK CH Dawa's Miss Millecent Dan & Lene Petersen
Unghund/Youth 1,1 CK Shamba Of Sjo-Who-Sji-Bib E.Stegmeijer/S. Terkelsen
1,2 SL Buddha's Dronpa Tubten Tine Boutrup
1,3 Patou's Gabriella Maj-Britt Christensen
* * *
Mellemkl./intermed. 1,1   Cheerio Kyas-Ma V. Lu-Khang Hanne Mathiasen
1,2  J'Tui Lamleh v. Kamal a Schila Merethe Breilev
Åben/open 1,1 CK CAC,BOS, CACIB Chilu's Ginny Weasley Veronika Tell, S.
1,2 Dawa's Lady Lucille Ruth & Merethe Breilev
1,3 Cheerio Fain Yaphin Lu-Khang Christel Hoppe & Hanne Mathiasen, D.
Senior 1,1 CK  BIR senior :-) Patou's Esja Maj-Britt Christensen

 

National dogshow Bornholm July 2005
Hunhund/bitches
Champion 1,1 CK BOB, BIG 4  Dawa's Miss Millecent Dan & Lene Petersen

 

International dogshow in Hillerød 12.6.05 judged by Horst Kliebenstein, D - 32 TT's
Dogs
Puppy SL 1. dog Patou's Gabriel Ulla Jeppesen
SL 2. dog Patou's Grand Gordon Rikke Sigersted Jeppesen
SL  Best puppy Patou's Miss Gipsy Eva Mathiesen
SL 2. bitch Patou's Gabriella Maj-Britt Christensen
Champion 1,1 CK BOB CACIB CH Khambas Bonito Bozy's Friend Ulla Bergh, S
1,2 CK  CH Dawa's Herkules Marina & Frank Due
1,3 CK CH Blue Blossum Ivanhoe Malene & Jørgen Nisbet
1,4 CH Patou's Faro Maj-Britt Christensen og E.Mathiesen
Youth/unghund 1,1 Thanee's Spy in Black Ruth & Leif Madsen
Intermed. 1,1 CK CAC Dawa's Sir Conrad Berit Wittrock
2.p. Tenzing Ko-Ko of Banday Susanne Græbe
Åben/open 1,1 CK,  Wang Nagpo v. Nama Schu Marina Due
1,2 CK CH Chilu's Jr. Jack M.Andersson & A.Nilsson, Sv.
1,3 Patou's Fantasy Lise Lotte Quist
1,4 Soderups Polo Ilse Tams
1, upl. I-Von Von Tila-La Martin Czerwinski, G.
Senior 1,1 CK BIR senior CH Blue Blossum Ivanhoe Malene & Jørgen Nisbet
Bitch/tæver
Champion

 

1,1, CK BIM CACIB CH KaTaYa's Ida-Ida R. Breilev
1,2 CK CH KaTaYa's Little Big Mamma E. Mathiesen
1,3 CK CH Dawa's Miss Millecent Dan & Lene Petersen
Unghund/Youth 1,1  Tenzing Phuti of Tabasco Anna Grethe Dahl Mandsberg
Mellemkl./intermed.  1,1 CK Dawa's Lady Lucille M. & R. Breilev
Åben/open 1,1 CK CAC Kuai Le Gou's Dgun Dkarbadzun Queen Ulla Bergh, S.
1,2  Brightly's Dancing in the Dark Lena Oredsson, S
1,3 Taragiri Shari Susanne Græbe
2. p. Tschal-Pa's Indra Buthi Liana Quist
* * *

 

International dogshow in Ballerup 24 TT's   Judged by Jochen Eberhardt, D
Dogs
Puppy SL  Best puppy Thanee's Spy in Black Ruth & Leif Madsen
Champion 1,1 CK BOB CACIB CH KaTaYa's Eddie-Lamleh Merethe Breilev
1,2 CK  CH Khambas Bonito Bozy's Friend Ulla Bergh
1,3  LCH Achen Rgyal-Po-Go-Kar T. Dotzel, D.
Intermed. 1,1 Tazzjazz Crash Boom Bang Kristina Forsberg, S
1,2 Dawa's Sir Conrad Berit Wittrock
Åben/open 1,1 CK, CAC CH Dhoki Apsos Black Zappa Maria Brunell, Oslo, N. 
1,2 CK CH Chilu's Jr. Jack M.Andersson & A.Nilsson, Sv.
1,3 Kipper Tatiana Vetter, S.
2. p Atsharba's Chagan T. Dotzel, D.
missing missing missing
Bitch/tæver
Champion
1,1, CK CH Dawa's Miss Millecent Dan & Lene Petersen
Unghund/Youth 1,1  Samsara Jina Devisri C.& S. Hansson, S.
2.p. Xcel's Enya-Lamleh A. Kattrup
Mellemkl./intermed. 1,1 CK Chilu's Ginny Weasley A.Nilsson & M. Anderson
moved to CH class moved to CH class moved to CH class
Åben/open 1,1 CK BOS CAC CACIB CH Dhoki Apsos Bzanba Li-Li B. & M. Brunell, N. 
1,2 CK Kuai Le Gou's Dgun Dkarbadzun Queen Ulla Bergh, S.
1,3 Brightly's Dancing in the Dark Lena Oredsson, S
1,4 Tazzjazz Attractive-Joy Kristina Forsberg, S.
1, upl Tazzjazz Bumble Bee Tatiana Vetter, S.

 

National dogshow in Røjle 16.4.05.   39 TT's - 1 missing
Judged by Lene K. Jacobsen, Denmark. 
Baby 0-6 m.
Boys
SL BOB baby Patou's Gabriel Ulla Jeppesen
SL Patou's Grand Gordon Rikke S. Jeppesen
SL Patou's Gaio Jan & Gitte Fjeldsted
SL Taragiri Che-Bu-Lamleh
SL Taragiri Changs-Pa-Lamleh Karin Jensen
Baby 0-6 m.
Girls
SL BOS baby Taragiri Chu-Chu-Lamleh Anni Skytte
SL Patou's Gabriella Maj-Britt Christensen
SL Cheerio Jalmo Jowo Bente Pedersen
SL Patou's Miss Gipsy Eva Mathiesen
SL Lapadian's Afrodite-Lamleh Nancy Nielsen
Puppy 6-9 m. SL BOS puppy Buddha's Dadpa Lhamo Irene Hansen
SL  Buddha's Dagpa Tsering Lene Grønbek
SL BIR puppy Buddha's Dronpa Thubten Tine Boutrup
Dogs
Champion 1,1 CK BOB CH KaTaYa's Eddie-Lamleh Merethe Breilev
1,2 CK CH Patou's Faro Maj-Britt Christensen
1,3 CK CH KaTaYa's Victory-Lamleh Synnøve B. Jacobsen
1,4 CK CH Dawa's Herkules Marina M. Due
Unghund/youth 1,1 SL Zen-Chan Lamleh vom Mariengrund Synnøve B. Jacobsen
Mellem/intermed. 1,1 CK Cheerio Isito J & S. Durup
2 Dawa's Sir Conrad Berit Wittrock
Åben/open 1,1 CK, CAC Tibatz Sherpa J. & S. Durup
1,2 CK Wang Nagpo von Nama-Schu Marina M. Due
1,3 Soderups Polo Ilse Tams
Veteran  1,1 Patou's Kathmandu Hanne Jensen
Bitch/tæver
Champion
1,1, CK BOS CH Tenzing Ashi D. & L. Petersen
1.2 CK CH Dawa's Miss Millecent D & L. Petersen
Unghund/Youth 1,1 CK CAC J'Tui Lamleh v. Kamal a Schila Merethe Breilev
1,2 CK  Cheerio Kyas-Ma V. Lu-Khang Hanne Mathiasen
1,3 Zem-Zem Ilia Bodil & Palle Hyttel
Mellem/intermed. 1,1 CK  KaTaYa's Maja-Lamleh Lotte Pedersen
1,2 CK Tschal-Pa's Indra Bhuti Liana Quist
KIP Byis-Pa von Lu-Khang Christel Hoppe & Karola Wegewitz, Germany
Åben/open 1,1 CK Cheerio Fain Yaphin Lu-Khang Christel Hoppe, Germ.
1,2 Bhaki Von Lu-Khang Dorte Hansen
1,3 KaTaYa's Cho Oyu Lotte Pedersen
1,4 Cheerio Hinayana Niels Lænø

 

National dogshow in Esbjerg 2.4.05. 17 TT's Judged by Hanne Leine Jensen, DK
Dogs
Baby 0-6 m. SL BIR Baby Buddha's Dadpa Lhamo Irene Hansen
SL  Buddha's Dronpa Thubten Tine Boutrup
SL Patou's Gabriella Maj-Britt Christensen
Champion 1,1 CK BOB CH Patou's Faro Maj-Britt Christensen
Mellem/intermed. 1,1 CK Cheerio Isito J & S. Durup
1,2  Dawa's Sir Conrad Berit Wittrock
Åben/open 1,1 CK, CAC Thanee's Ready for Rock'N Roll Berit Wittrock & F.Sørensen
1,2 CK Tibatz Sherpa J. & S. Durup
Bitch/tæver
Champion
1,1, CK  CH Tenzing Ashi D. & L. Petersen
Unghund/Youth 1,1 CK Cheerio Kyas-Ma V. Lu-Khang Hanne Mathiasen
1,2 SL  J'Tui Lamleh v. Kamal a Schila Merethe Breilev
Mellem/intermed. 1,1 CK CAC, BOS Dawa's Miss Millecent D & L. Petersen
1,2 Bhaki Von Lu-Khang Dorte Hansen
2.p. Tschal-Pa's Indra Bhuti Liana Quist
Åben/open 1,1 Cheerio Hinayana Niels Lænø
1,2 Tibatz Sar-Pa S. & B. Andersen

 

     National Dogshow in Næstved 26.3.05 - Only 10 TT's judged by Marta Heine, Germany

Babypuppy

SL - best baby Buddha's Dronpa Tubten Tine Boutrup
Hanhunde/Dogs

Champion

1,1 CK BOS CH KaTaYa's Eddie- Lamleh Merethe Breilev
Unghund (9-18 mdr)
Mellemklasse(16-24 mdr) 2. p. Dawa's Sir Conrad B. Wittrock & F.Sørensen
Åben/Open 1,1 CK CAC Chilu's Ron Weasly Veronika Tell, Sweden
Tæver/Biches
Champion

 1,1 BOB

 KaTaYa's Ida-Ida Ruth Breilev
Unghund (9-18 mdr)  1,1 CK J'Tui Lamleh v. Kamal a Schila Merethe Breilev
1,2 Tenzing Prajna of Tabasco L.& J. Frost
Mellemklasse (16-24 mdr) 1,1 CK CAC NOJV04 Dawa's Lady Lucille  Ruth & Merethe Breilev
Åben/open  1,1 CK Chilu's Ginny Weasley Ann Britt Nilsson
2. p. Shaggy Bear's Kha Kyewa Ann-Lisbeth Arn

 

 

International dogshow in Fredericia 13.2.05.   22 TT's   Judged by Terry Thorn, GB
Dogs
Champion 1,1 CK BOS CH KaTaYa's Eddie-Lamleh Merethe Breilev
1,2 CK CACIB CH Dawa's Herkules Marina Due
1,3 CK CH Patou's Faro Maj-Britt Christensen
Mellem/intermed. 2.p. Dawa's Sir Conrad Berit Wittrock
2. p.  Bolo Thiro Phu Kaschi P.& H. Liedtke, Germ.
Åben/open 1,1 CK, CAC Silveridge McCloud Hermit Søren Therkelsen
Bitch/tæver
Champion
1,1, CK BOB, CACIB CH KaTaYa's Ida-Ida R. & M. Breilev
Unghund/Youth 1,1 SL Shamba Of Sjo-Who-Sji-Bib E.Stegmeijer/S. Terkelsen
1,2 Cheerio Kyas-Ma V. Lu-Khang Hanne Mathiasen
1,3 J'Tui Lamleh v. Kamal a Schila Merethe Breilev
1,4 Bhaki Von Lu-Khang Dorte Hansen
Mellemkl./intermed. 1,1 CK CAC Dawa's Miss Millecent Dan & Lene Petersen
1,2 CK Dawa's Lady Lucille Ruth & Merethe Breilev

 

Christmas dogshow judged by Ralf Golzem, Germany - 42 TT's from 4 countries
Dogs
Baby/Babypuppy

SL - best baby puppy

Thanee's Salt'N Peber

Inge & Jørn Halleby

Hvalp/Puppy SL  - best puppy V'Tsha Tsha von Jilong Angela & Henry Bruggemann, D
SL -  Tenzing Phuti of Tabasco Anna Grethe Mandsberg
Champion
1,1 CK BOB CH KaTaYa's Victory-Lamleh J & S. Jacobsen
1,2 CK CH KaTaYa's Jason-Lamleh A. Kattrup
1,3 CK CH Thanee's Check out for Me A. Sjøberg, S
1,4 CK CH KaTaYa's Eddie-Lamleh M. Breilev
1, upl CH KaTaYa's Prince Albert B.Wittrock & F. Sørensen
1, upl CH Blue Blossom Ivanhoe M. & J. Nisbeht
Unghund/Youth 1,1 CK Tazzjazz Crash Boom Bang K. Forsberg, S
1,2 CK Dawa's Sir Conrad B.Wittrock & F. Sørensen
1,3 CK KaTaYa's Jasper-Lamleh B. Larsen
1,4 CK Zen-Chan Lamleh vom Mariengrund J. & S. Jacobsen
Mellemkl./Intermed. 2. Wang Nagpo v. Nama Schu M. Due
2. I'Achimo Ha-Ma-Ni v.Verles Ricco M.Andersson/A.Nisson, S
Åben/open 1,1 CK CAC Chilu's Rex             "
1,2 CK Chilu's Jr Jack             "
1,3 CK Patou's Fantasy Lise Lotte Quist
2. p. Deki La Chenga Aniko LIsbeth B. Enemark
Senior 1,1 CH KaTaYa's Prince Albert B. Wittrock & F.Sørensen
1,2 CH Blue Blossom Ivanhoe M. & J. Nisbeht
Bitch/tæver
Champion
1,1 CK CH KaTaYa's Ida-Ida R. & M. Breilev
1,2 CK CH Tarsangri Fea-Jilong A. Bryggemann, G
1, upl. CH Tenzing Ashi D. & L. Petersen
1, upl CH Thanee's Carry Coals to Newcastle A. Sjøberg
Unghund/Youth 1,1 CK best youth dog  Dawa's Miss Millecent D. & L. Petersen
1,2 CK KaTaYa's Nikita-Lamleh A. Skytte & K. Christensen
1,3 CK Holly Tom-Pa-La von Shan Changbai D. Neumann & R. Neugebauer
1,4 CK Xcel's Enya-Lamleh A. Kattrup
1,5 SL J'Tui Lamleh v. Kamal a Schila M. Breilev
1,6 SL Dawa's Lady Lucille M. & R. Breilev
2.p. KaTaYa's Maja-Lamleh Lotte Pedersen
Mellem/intermed. 1,1 CK Tschal-Pa's Indra Bhuti Liana Quist
2.p. Chilu's Ginny Weasley A. Nilsson/M.Andersson, S
Åben/open 1,1 CK, CAC, BOS Schaka-Ta's Sah-Lha Lis Kove, N
1,2 CK  Opala von Jilong I. Blumel & A. Bryggemann, G.
1,3 CK KaTaYa's Cho Oyu Lotte Pedersen
1, upl Tarasangri Lharima Shan Changbai Neumann & Neugebauer
1, upl. Tazzjazz Betty Boop K. Forsberg
2.p. Chilu's Wonderful Khara A. Nilsson/M. Andersson
2.p. Cheerio Famous Felicia Jørn & Inge Halleby
Senior 1,1 CH Thanee's Carry Coals to Newcastle A. Sjøberg
Veteran 1,1 CK CH Tarsangri Fea-Jilong A. Bryggemann, G
1,2 CK CH Chilu's Good Morning A. Nilsson/M. Andersson


 Flere resultater : 2006 - 2007 - 2008 - 2009 - 2010 - 2011 - 2012- 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 

Klik på årstallet for at se de pågældende udstillingsresultater

 

Til top