Udstillingsresultater 2007

National christmasshow in Haarslev, Nov. 25th, judged by Lene K. Jacobsen, DK 

Babypuppy bitch

SL BOB babypuppy Lamlux Emma Brightly Søren Therkelsen
SL Buddha's Gyalwas Kunga Lhamu Tine Boutrup

SL

Jo'lhi Cheerio von Lu-Khang Hanne Mathiesen
Hvalpe/puppy dog SL BOB puppy Patou's I'm A Fighter Maj-Britt Christensen & Eva Mathiesen
SL Omsikka's Astor of Ricko Anette Boye Andersen
SL Patou's Ishan De-Khela Lena Brøndberg
Hvalp/puppy bitch SL BOS puppy Nava Naima Binti Lotte Pedersen
SL Patou's Izzy De-Khela Dorthe Primdahl

Dogs/hanhunde

Champion

1,1 CK BOS,  CH Patou's Hecktor E.Mathiesen & M. Christensen
1,2 CK CH Patou's Gabriel Ulla Jeppesen

Intermed./mellem

1,1 CK Patou's Hilton Hanne Jensen
1,2 CK Silveridge Zulu Søren Therkelsen 
1,3 Heruka-Cheerio von Lu-Khang Dorte Hansen 

Open/åben

1,l CK, CAC Patou's Gaio Gitte og Jan Fjeldsted

Veteran

1,1 CK  CH Blue Blossum Ivanhoe Jørn og Malene Nisbeth

Bitch/tæver

Champion

1,1 CK, res. CACIB CH Patou's Miss. Gipsy Eva Mathiesen
1,2 CK CH KaTaYa's Ida-Ida Ruth Breilev
1,3 CK CH J'Tui Lamleh v. Kamal a Schila Merethe Breilev

Unghund/youth

1,1 CK  CAC Malishar's Mingma-Taragiri Marianne Delholm Dons
1,2 CK  Dawa's Donna Tashi Lamleh Lars & Kirsten Fog Iversen
1,3 Raahøjs Ba-Mo Ang-Ki Shi Henrik Kjærholm
1,4 Raahøj's Ba-Sha ANg-Ki Chi Niels Lænø

Mellem/interm.

1,1 CK  Patou's Hedda Eva Mathiesen
1,2 Patou's Honni Gitte og Jan Fjeldsted
1,3 Buddha's Eyul Bu-Wa Zimpo Jennie Søderberg
1,4 Lokhi Lone Damm Andersen

Åben/open

1,1  CK Taragiri Chu-Chu Lamleh Merethe Breilev
1,2 CK KaTaYa's Maja-Lamleh Lotte Pedersen
1,3 Coco Tina Høyer Petersen
1,4 Cheerio Hinayana Niels Lænø
1,5 Buddha's Dronpa Tubten Tine Boutrup

Senior

1,1  Coco Tina Høyer Petersen

 

International show in Herning 3.11.07. Judged by Poula Heikkinen-Lahkonen, Fl

Hvalp/puppy dogs

SL BOS puppy Omsikka's Astor of Ricko Anette Boye Andersen
L Patou's Ishan De-Khela Lena Brøndberg

L

Patou's I'm A Fighter Maj-Britt Christensen
Hvalp/puppy bitch SL BOB puppy Patou's Isja De-Khela Nancy Nielsen
SL Nava Naima Binti Lotte Pedersen
L Patou's Izzy De-Khela Dorthe Primdahl

Dogs/hanhunde

Champion

1,1 CK BOS, CACIB CH Bolo Thiro Phu Kaschi H & P. Liedtke, Germany
1,2 CK CH KaTaYa's Eddie Lamleh Merethe Breilev
1,3 CK CH Arcturus It's Magic Again Anne Sofie Lundqvist, Sweden
1,4 CK CH Patou's Hecktor E.Mathiesen & M. Christensen

Unghund/Youth

1,1 CK, CAC, res. CACIB Ti La Shu United Magic Colours Routh, Germany

Intermed./mellem

1,l Patou's Hilton Hanne Jensen

Open/åben

1,1 CK Buddha's Dadpa Lhamo Irene Hansen
1,2 Patou's Gaio Gitte og Jan Fjeldsted

Veteran

1,1 CK  CH Tarargiri Mon-Za Charlotte Englund

Bitch/tæver

Champion

1,1 CK, res. CACIB CH Patou's Miss. Gipsy Eva Mathiesen
1,2  CH J'Tui Lamleh v. Kamal a Schila Merethe Breilev

Unghund/youth

1,1 SL Dawa's Donna Tashi Lamleh Lars & Kirsten Fog Iversen
2.p. Lokhi Lone Damm Andersen

Mellem/interm.

1,1 CK  Patou's Hedda Eva Mathiesen
1,2 Patou's Honni Gitte og Jan Fjeldsted

Åben/open

1,1 CK, CAC, CACIB, BOB Ti La Shu Katja S. & R. Rautht, Germany
2. p KaTaYa's Maja-Lamleh Lotte Pedersen

 

National show in Køge, 13.10.07 Judged by Gunnar Nymann, DK

Baby/babypuppy   SL BOS baby Omsikka's Astor of Ricko Anette Boye Andersen
SL BOB baby Patou's Izzy De-Khela Dorthe Primdahl

Hvalp/puppy

SL - BOB hvalp

Nava Naima Binti Lotte Pedersen

Dogs/hanhunde

Champion

1,1 CK Wang-Nagpo v. Nama Schu Marina M. Due

Intermed./mellem

1,1 CK, CAC, BOS Patou's Hecktor Eva Mathiesen/Maj-Britt Christensen
1,2  Patou's Hilton Hanne Jensen

Open/åben

1,1 Patou's Gaio Gitte og Jan Fjeldsted

Veteran

1,1 CK  Blue Blossum Ivanhoe Jørgen og Malene Nisbeth

Bitch/tæver

Champion

1,1 CK  CH Dawa's Miss Millecent Dan Petersen

Intermed./mellem

1,1 Patou's Honni Gitte og Jan Fjeldsted
2. p. Brigthly's Exclusive Eliza Grethe Sesilie Pedersen

Open/åben

1,1 CK CAC, BIR Coco Tina Høyer
1,1 CK  Taragiri Chu-Chu Lamleh Merethe Breilev
2. p KaTaYa's Maja-Lamleh Lotte Pedersen
Senior 1,1 CK Coco Tina Høyer

 

     

International show in Brøndby ,16.9.07. 19  TT's judged by A. K

Dogs/hanhunde

Champion

1,1 CK CACIB BOS CH KaTaYa's Eddie-Lamleh Merethe Breilev
1,2 CK res. CACIB CH Patou's Gabriel Ulla Jeppesen

Intermed./mellemklasse

1,1 CK Patou's Hecktor Eva Mathiesen & Maj-Britt Christensen
1,2 Patou's Hilton Hanne Jensen

Open/åben

1,1 CK CAC Lhazal's Btsanop Gyad Siri Wangen, N
2. p. Patou's Gaio Gitte og Jan Fjeldsted

Veteran

1,1 CK CH Blue Blossum Ivanhoe Jørgen og Malene Nisbeth

Bitch/tæver

 

Champion

1,1 CK CACIB BOB CH Dhoki Apsos Bzanba Li-Li Bente og Maria Brunell, N.
1,2 CK  CH Patou's Miss Gipsy Eva Mathiesen
1,3 CH Malishar's Taragiri Marianne D. Dons

Youth/unghund

2. p. Blue Blossom Margo Elin Kiel
2. p. Malishar's Mingma-Taragiri Marianne D. Dons

Intermed./mellem

 

1,1 CK Patou's Hedda Eva Mathiesen
2. p. Brightly's Exclusive-Eliza Grethe Pedersen
2. p.  Patou's Honni Gitte & Jan Fjeldsted

Open/åben

1,1 CK CAC CH Sadi-Ya's Evergreen Magic M. & P. Carlson, SF
1,2 CK CH Lhazhal's Sis A-Zal Siri Wangen, N
Senior 1,1 CH Malishar's Taragiri Marianne D. Dons

 

CAC show in Silkeborg, judged by Borghil Moen, N.  31 TT

Baby/babypuppy

SL - BOB baby

Patou's Izzy De Khela Dorthe Primdahl
SL  Omsikka's Aator of Ricko Annette Boye Andersen
SL Nava Naima Binti Lotte Pedersen
SL Patou's Ishan de-Khela Lene Brøndberg

Dogs/hanhunde

Champion

1,1 CK klub-CAC CH Dawa's Herkules Marina Due

Intermed./mellem

1,1 Patou's Hecktor Eva Mathiesen
1,2 Patou's Hilton Hanne Jensen

Open/åben

 

1,1 CK, CAC, BOS Wang Nagpo v. Nama Schu Marina Due
1,2 Tibatz Sherpa Jesper og Susan Durup
1,3 Patou's Gaio Gitte Fjeldsted

 Veteran

1,1 CK CH Taragiri Mon-Dza Charlotte Englund

Bitch/tæver

Champion

1,1 CK  CH Dawa's Miss Millecent Dan Petersen
1,2 CK klub CAC CH J'Tui Lamleh v. Kamal a Schila Merethe Breilev

Youth/unghund

1,1 Blue Blossom Margo Elin Kiel
1,2 Lokhi Lone Dam Andersen
1,3 Tenzing Mi-Ka of Konrad Hanne Andersen

Intermed./mellem

 

1,1 CK Maitri's Sakya Nyima Tha-Chung Susanne Laurberg
1,2 Buddha's Eyul Bu-Wa Simpo Jennie Søderberg
1,3 Patou's Hedda Eva Mathiesen
1,4 Patou's Honni Gitte Fjeldsted

Open/åben

1,1 CK CAC BOB Patou's Miss Gipsy Eva Mathiesen
1,2 CK Taragiri Chu-Chu Lamleh Merethe Breilev
1,3 KaTaYa's Maya Lamleh Lotte Pedersen
1,4 Coco Tina Høyer Petersen
1 p. Yeshe Kunsang Gon-Ba Ulla Fogh
2.p. Buddha's Dronpa Tubten Tine Boutrup

Senior

1,1 CK BOB Senior Coco Tina Høyer Petersen 

 

Int. dogshow in Vejen 12.8.07. Judged by Hanne Leine Jensen, DK

Dogs/hanhunde

Champion

 

1,1 CK res.CACIB CH Patou's Gabriel Ulla Jeppesen
1,2 CK CH Chambanya Dzay-Po Lamleh Janette Frøberg & Hannu Voutilainen, SF
1,3 CK CH KaTaYa's Eddie Lamleh Merethe Breilev

Youth/Unghund

1,1 CK Ti La Shu United Magic Colours Sabine & Katja Rauhut,  D
1,2 SL Mo Shu Frodo Lykke M. Simonsen
2.p. Cheerio Kalsang Bettina Jessen

Intermed./mellem klasse

 

1,1 CK Patou's Hecktor Eva Mathiesen
1,2 CK Brightly's Excellent Elliot Lena Oredson, S
1,3  Patou's Hilton Hanne Jensen
Open/åben 1,1 CK, CAC, CACIB, BOB CH Araki Stix & Stones Anne-Catrine Wousen, N
1,2 Buddha's Dadpa Lhamo Irene Hansen
Senior 1,1 CK BOB senior CH KaTaYa's Eddie Lamleh Merethe Breilev

Bitch/tæver

Champion

1,1 CK CH J'Tui Lamleh von Kamal a Schila Merethe Breilev
1,2 CK CH Chiwa vom Ba-Ge-Rj Dorte Hansen

Youth/unghund

2. p. Tenzing Me-Tog of Konrad Kirsten Scheel

Mellem./intermed.

1,1 Brightly's Exclusive-Eliza Grete Pedersen
1,2 Brightly's Exciting Ey-Es Lena Oredson, S 
2.p. Maitri's Sar-Pa Nyima Bu-Mo Johanne Toftegaard
2.p. Apchi Luna Zazaran Kuo Yarlung Namt Riitta Kokkonen, SF
Åben/open 1,1 CK, CAC, CACIB, BOS Ti La Shu Katja Sabine & Katja Rauhut, D
1,2 CK res. CACIB Waterley Faith Hege Ruud Ytroy, N
1,3  CK Mawi-Ma-Lou Emily Jeanette Fröberg & Kannu Voutilaune
1,4 CK Taragiri Chu-Chu Lamleh Merethe Breilev
1, upl. Patou's Miss Gipsy Eva Mathiesen
1, upl Zem-Zem Isabella Johanne Toftegaard
1, upl. Tenzing Skakti of Lafayette Brian Rytter Jørgensen
1, upl CH Zazaran Iceprincess Riitta Kokkonen, SF
2. p. Brightly's Dancing in the Dark Lena Oredson, S
2. p. Buddhas Dronpa Tubten Tine Boutrup
Senior 2. p. Brightly's Dancing in the Dark Lena Oredson, S

 

Int. dogshow in Vejen 11.8.07. Judged by K. Lummeampi,  SF

Dogs/hanhunde

Champion

 

1,1 CK res.CACIB CH Dawa's Herkules Marina M. Due
1,2 CK CH Chambanya Dzay-Po Lamleh Janette Frøberg & Hannu Voutilainen, SF
1,3 CH Patou's Gabriel Ulla Jeppesen

Youth/Unghund

1,1 CK Ti La Shu United Magic Colours Sabine & Katja Rauhut,  D
2. Mo Shu Frodo Lykke M. Simonsen

Intermed./mellem klasse

1,1 Brightly's Excellent Elliot Lena Oredson, S

Open/åben

1,1 CK BOS, CAC,CACIB CH Waterley Handsom Hero Hege Ruud Ytrøy, N
1,2 CK CH Araki Stix & Stones Anne-Catrine Wousen, N
1,3 Buddha's Dadpa Lhamo Irene Hansen
2.p. Tibatz Sherpa Susan & Jesper Durup
2.p. Patou's Gaio Gitte Fjeldsted

Bitch/tæver

Champion

1,1 CK CH Chiwa vom Ba-Ge-Rj Dorte Hansen
1,2 CH J'Tui Lamleh von Kamal a Schila Merethe Breilev

Youth/unghund

2. p. Tenzing Me-Tog of Konrad Kirsten Scheel
2. p. Gi-Lin von Lu-Khang Birgitte Brønniche

Mellem./intermed.

1,1 Brightly's Exclusive-Eliza Grete Pedersen 
1,2 Brightly's Exciting Ey-Es Lena Oredson, S 
1,3 Apchi Luna Zazaran Kuo Yarlung Namt Riitta Kokkonen, SF
2. p. Patou's Honni Gitte Fjeldsted
Åben/open 1,1 CK, CAC, CACIB, BOB Ti La Shu Katja Sabine & Katja Rauhut, D
1,2 CK res. CACIB Waterley Faith Hege Ruud Ytroy, N
1,3 CK CH Zazaran Iceprincess Riitta Kokkonen, SF
1,4 Mawi-Ma-Lou Emily Jeanette Fröberg & Kannu Voutilaune
1,5 Taragiri Chu-Chu Lamleh Merethe Breilev
2. p. Tenzing Skakti of Lafayette Brian Rytter Jørgensen
Senior 2. p. Brightly's Dancing in the Dark Lena Oredson, S

 

International show in Ballerup,17.6.07. 13  TT's judged by Lotte Jørgensen, DK

Baby/babypuppy

SL - BOB baby

Malishar's Ming Ma Taragiri Marianne D. Dons 

Dogs/hanhunde

Champion

1,1 CK BOB CH Patou's Gabriel Ulla Jeppesen

Unghund

1,1 CK Patou's Hilton Hanne Jensen

Open/åben

1,1 CK, CAC   CH Millington's O'Mally Patricia Eklöv, Sverige
1,2 CK CH I'Akimo Ha-Ma-Ni von Verles Ricco Marina Andersson, Sverige
1,3 CH Millington's Man in the Mirror Annette Kattrup
1,4 Taragiri Chen-Po Lamleh Annette Baes

Bitch/tæver

Champion

1,1 CK BOS CH Dawa's Miss Millecent Dan Petersen

Youth/unghund

1,1 SL Lepadian's Magic Moment-Lamleh Gitte Rasmussen

Intermed./mellem

 

1,1 Brightly's Exclusive-Eliza Grethe Pedersen
2. p. Wang-Wang Bowore Charlotte Englund

Open/åben

1,1 CK CAC Tenzing Skati of Lafayette Brian Rytter Jørgensen
1,2 CK Xcel's Enya-Lamleh Annette Kattrup

 

National show together with the 30's annerversery of the TT-club of Denmark, judged by Michael Gilchrist, GB

Hvalpe/puppies han/male

SL - BOB hvalp/puppy

Mo Shu Frodo Lykke Simonsen
L Raahøjs Bansi Ang-Ki Sum Meta Rosengreen
Hvalpe/puppies tæve/bitch SL Raahøjs Ba-Sha Ang-Ki Chi Niels Lænø

Dogs/hanhunde

Champion

1,1 CK Patou's Gabriel  Ulla Jeppesen 
1,2 CK CH Patou's Faro Majbritt Christensen
1,3 CK Tschal-Pa's Am-Chou  Dawa Kathrin & Michael Heiler, Germany
1,4 Bon-Ri Chomolhamo Herta Acs,  Austria

Unghund/Youth

1,1 CK,  Patou's Hecktor Eva Mathiesen
1,2 SL Silveridge Zulu Søren Therkelsen
1,2 SL Patou's Hilton Hanne Jensen
2. p.  Buddha's Eyul Ampo Sherab Kirsten Kirkegaard Arvid Anne
2. p. Heruka-Cheerio von Lu-Khang Dorte Hansen

Open/åben

1,1 CK CAC BOS Tschal-Pa Harsheima Figo Dawa Kathrin & Michael Heiler, Germany
1,2 CK Tibatz Sherpa Susan og Jesper Durup
1,3 Buddha's Dadpa Lhamo Irene Hansen
1,4 Patou's Gaio Gitte Fjeldsted
2. p. Millington's Man In the Mirror Annette Katrup

Senior

1.1 CK BIR Senior Blue Blossum Ivanhoe Malene og Jørgen Nisbeth

Bitch/tæver

Champion

1,1 CK BOB CH Chiwa vom Ba-Ge-Rj Dorte Hansen
1,2 CK CH Dawa's Miss Millecent Dan Petersen
1,3 CK CH Tenzing Pema-Norbu Bente Rytter

Youth/unghund

1,1 CK BIR unghund Tschal-Pa's Pandara Kathrin & Micheal Heiler, Germany
1,2 CK Patou's Hedda Eva Mathiesen
1,3 Lokhi Lone Damm Andersen
2. p. Dawa's Donna Tashi-Lamleh Kirsten Fog Iversen
2. p. Amazing Shiwa Chang-Po Winnie Porse
2. p. Blue Blossom Margo Elin Kiel
2. p. Patou's Honni Gitte Fjelsted
2. p. Lepadian's Magic Passion-Lamleh Lars Bluhme

Intermed./mellem

1,1 CK Maitri's Sakya Nhyima Tha-Chung Susanne Laurberg

 

Open/åben

1,1 CK CAC Patou's Miss Gipsy Eva Mathiesen
1,2 CK Zem-Zem Isabella Johanne Toftegaard
1,3 CK Cherrio Hinayana Niels Lænø
1,4 CK Xcel's Enya-Lamleh Annette Kattrup
1 upl. Maitri's Sar-Pa Nyima Bu Mo Johanne Toftegaard
1 upl KaTaYa's Maya-Lamleh Lotte Pedersen
1 upl.  Lepadian's Afrotite-Lamleh Nancy Lykke Nielsen
2. p. Tenzing Shakti of Lafayette Brian Rytter Jørgensen 

Senior

1,1 CK,BOS senior CH KaTaYa's Little Big Mamma Eva Mathiesen

 

National show in Aarhus 12.5.07., 13 TT's judged by Kerstin Nilsson, DK

Baby/babypuppy

SL - BOB baby

Raahøjs Ba-Sha Ang-Ki Chi Niels Lænø

Dogs/hanhunde

Champion

1,1 CK BOS CH Dawa's Herkules Marina M. Due

Open/åben

1,1 CK, CAC   Patou's Gabriel Ulla Jeppesen
1,2 CK Wang-Nagpo v. Nama Schu Marina M. Due
1,3 Buddha's Dadpa Lhamo Irene Hansen
2. p.  Tibatz Sherpa Susan og Jesper Durup

Bitch/tæver

Champion

1,1 CK BOB CH Dawa's Miss Millecent Dan Petersen
1,2 CK CH J'Tui Lamleh v.Kamal a Schila Merethe Breilev

Youth/unghund

2. p. Lokhi Lone Damm Andersen

Intermed./mellem

1,1 CK Maitri's Sakya Nyima Tha-Chung Susanne Laurberg

Open/åben

1,1 CK CAC Cheerio Fain Yaphin Lu-Khang Christel Hoppe, D
2. p Lepadian's Afroditte Nancy Lykke Nielsen
2. p. Cheerio Hinayana Niels Lænø

 

Int. dogshow in Hillerød, judged by A. Garach Domechech, ES, 17 TT's 

Dogs/hanhunde

Champion

 

1,1 CK, CACIB  BOB CH KaTaYa's Eddie-Lamleh Merethe Breilev
1,2 CK res.CACIB CH Dawa's Herkules Marina M. Due

Youth/Unghund

1.1 CK, CAC Dawa's Dino-Lamleh Marina M. Due
1,2 CK Patou's Hilton Hanne Jensen
2. p. Lepadian's Vincent-Lamleh Jens Bernhardt

Open/åben

1,1 CK SCH Millington's O'Mally Patricia Eklöv, S
1,2 CK Patou's Gabriel Ulla Jeppesen
1,3 SCH I'Acimo HaMaNi von Verles Ricco Marina Andersson, S.
1,4 SCH Chilu's Jr. Jack Marina Andersson,S

Senior

1,1 CK BOB+BIS2  senior CH KaTaYa's Eddie-Lamleh Merethe Breilev
1,2 CK CH Blue Blossum Ivanhoe Malene & Jørgen Nisbeth

Bitch/tæver

Champion

1,1 CH Dawa's Miss Millecent Dan Petersen

Youth/unghund

1,1 CK, CAC  BOS Brightly's Exclusive-Eliza Grete Pedersen
2. p. Patou's Halinka Eva Mathiesen
2. p. Blue Blossom Margo Elin Kiel

Mellem./intermed.

3. p. Raahøjs Ayucha Ang-Ki Sun Ina Larsen

 

National, Ribe 8.4.07. Judged by Marie Petersen, DK - 13 TT

Baby puppy tæve/bitch

SL, BOB baby Raahøjs Ba-Sha Ang-Ki Chi Niels Lænø

Puppy tæve/bitch

SL, BOB puppy Tenzing Me-Tog of Konrad Brian Rytter Jørgensen

Hanner/Dogs

Champion

1,1 CK CH Dawa's Herkules Marina Due
1,2 CK CH Patou's Faro Maj-Britt Christensen

Unghund/youth

1,1 CK cert. BOB Patou's Hecktor Eva Mathiesen
1,2 SL Patou's  Hilton Hanne Jensen

Åben/open

1,1 CK Wang-Nagpo v. Nama Schu Marina Due
1,2 CK Budha's Dadpa Lhamo Irene Hansen
1,3 CK Patou's Gaio Gitte Fjeldsted

Bitch/tæver

Champion

1,1 CK, BOS  CH Dawa's Miss Millecent Dan Petersen

Unghund/youth

1,1 Patou's Honni Gitte Fjeldsted

Åben/open

1,1 CK cert. Cheerio Hinayana Niels Lænø
1,2 Buddha's Dronpa Tubten Tine Boutrup

 

Årslev, 24. Marts 2007  Judged by Dan Erichsen, S,   36 TT's

Baby han /Babypuppy  dog SL  Gulgates Kanji Thaye Hanne Mathiesen
Baby tæve/Babypuppy bitch SL BOB baby Raahøjs Ba-Sha Ang-Kihi Niels Lænø
SL Raahøjs Ba-Mo Ang-Ki Shi Henrik Kjærholm
Hvalp han /puppy dog

 

SL, BOB Puppy Dawa's Dino-Lamleh Marina Due
SL Mo Shu Frodo Lykke M. Simonsen
L Lepadian's Max son of Jason-Lamleh May-Brit Pejl

L

Heruka-Cheerio von Lu-Khang Dorte Hansen
Hvalp tæve/puppy bitch SL Lepadian's Magic Moment-Lamleh Gitte Rasmussen
L Amazing Chiwa Chang-Po Winnie Porse og Peter Krogh
Hanhunde/Dogs
Champion 1,1 CK (2) CH Dawa's Herkules Marina og Frank Due
Unghund/youth 2. p. Buddha's Eyul Ampo Sherab Anne Kirsten Kirkegaard Arvid
2.p. Buddha's Eyul Lhundup Kalsang Jesper Tougaard Nielsen
Åben/Open 1,1 CK cert. BOS Patou's Gabriel Ulla Jeppesen
1,2 CK (3) Soderups Polo Ilse Tams
1,3 Millington's Man in the Mirror Annette Katrup
1,4 Patou's Gaio Jan & Gitte Fjeldsted
2.p. Buddha's Dadpa Lhamo Irene Hansen
* * *
Senior 1,1 CK (4) CH Blue Blossum Ivanhoe Malene & Jørgen Nisbeth

Bitch/tæver

Champion
1,1, CK BOB CH Dawa's Miss Millecent D & L. Petersen
1,2 CK (4) CH Chiwa vom Ba-Ge-Rj Dorte Hansen
1,3 CK CH J'Tui Lamleh von Kamal a Schila Merethe Breilev
1,4 CH Dawa's Lady Lucille Ruth & Merethe Breilev
Unghund/Youth

 

1,1 CK cert.  (2) Patou's Hedda Eva Mathiesen
1,2 SL Lokhi Lone Damm Andersen
1,3  Patou's Honni Jan & Gitte Fjeldsted
2. p. Blue Blossum Margo Elin Kiel
Mellem/Interm. 1,1 CK,  Maitri's Sakya Nyima Tha-Chung Susanne Laurberg
Åben/open 1,1 CK Cheerio Kyas-Ma von Lu Khang Hanne Mathiasen
1,2 CK Cheerio Hinayana Niels Lænø
1,3 KaTaYa's Maja-Lamleh Lotte Pedersen
1,4 Lepadian's Afroditte Nancy Lykke Nielsen
* * *
Senior 1,1 CK (3) CH KaTaYa's Little Big Mamma Eva Mathiesen

 

International show in Odense, 18.2.07.   - judge by Niels Molin, Sweden
Hvalp/puppy han/dog SL - BOB puppy Dawa's Dino-Lamleh Marine M. Due
SL Heruka-Cheerio Von Lu-Khang Dorte Hansen
Hvalp/puppy tæve/bitch SL - BOS puppy Dawa's Donna Tashi-Lamleh Kirsten og Lars Fog Iversen

Dogs

Champion  1,1 CK,  CH KaTaYa's Eddie-Lamleh Merethe Breilev
1,2 CK CH Bolo Thiro Phu Kaschi Heidi og Peter Liedgke, D. 
Unghund/Youth 1,1 SL Patou's Hecktor M. Christensen & E. Mathiesen
1,2 Patou's Hilton Hanne Jensen
1,3 Buddha's Eyul Lhundup Kalsang Jesper Tougaard Nielsen
Åben/open 1,1 CK, CAC, BOB - CACIB CH Scapegrace Im the One Anna Karin Andreasson, S
1,2 CK res. CACIB CH Araki Stix and Stones Anne-Catrine Wølden, N. 
1,3 CK  Patou's Gabriel Ulla Jeppesen
1,4 CK Omsikka's  Milton of Yon-Tan II Johanne Søder, S. 
1, upl Buddha's Dadpa Lhamo Irene Hansen
1, upl Wang-Nagpo v. Nama Schu Marina M. Due
1, upl. Patou's Gaio Jan & Gitte Fjeldsted
Senior 1,1 CK BOB senior CH KaTaYa's Eddie Lamleh Merethe Breilev
Bitch/tæver
Champion 1,1 CK BOS, CACIB CH Dawa's Miss Millecent Dan Petersen
1,2 CK CH Dawa's Lady Lucille Merethe & Ruth Breilev
1,3 CK CH KaTaYa's Ida-Ida Merethe & Ruth Breilev
Unghund/youh

 

1, 1 Patou's Hedda Eva Mathiesen
1,2 Buddha's Eyul Bu-Wa Zimpo Jennie Søderberg
- - -
Mellem/interm
1,1 CK Sandholms Endess Yamjang Emaho Johanne Søder, S.
Åben/open

 

1,1 CK, CAC, res. CACIB J'Tui lamleh von Kamal a Schila Merethe Breilev
1,2 CK CH Holly Tom-Pa-La Von Shan Changbai D. Neumann, D
1,3 CK Cheerio Fain Yaphin Lu-Khang Christel Hoppe, D
2. p. Lepadian's Afrodite-Lamleh Nancy & Per Nielsen
Senior 1,1 CK, BOS senior CH KaTaYa's Little Big Mamma Eva Mathiesen


Flere resultater : 2005 - 2006 - 2008 - 2009 - 2010 - 2011 - 2012- 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 

Klik på årstallet for at se de pågældende udstillingsresultater

 

Til top