Udstillingsresultater 2010

National dogshow in Jægerspris 21.11.10 judged by Pat Tempest, UK

Puppy - bitch

SL BOB-Puppy

Lepadian’s Sashi of Dino

Malene Krause

SL

Lha-Mi’s Kipu

Malene Nisbeth

SL

Lepadian’s Sengdroma of Dino

Annette Kattrup

Hanner/Dogs

Champion

Ex 1 BOB

CH Dawa’s Tie’N’Tails Lamleh

Louise Meinert Niclasen

Junior

VG1

Novo

Sara Petersen, Christian Hjuler

Åben/Open

Ex. 1 CAC (2)

Dawa’s Joe-Joe Lamleh

Mariann Borrits Olsen

Ex 2 (3)

Patou’s I’am A Fighter

Maj-Britt Christensen

Tæver/Bitches

Champion

Ex 1 (2)

CH Patou’s Gabriella

Eva Mathiesen

Ex 2 (4)

CH Dawa’s Lady Lucille

M. & R. Breilev

Ex 3

CH Dawa's Miss Millecent

Dan og Lene Petersen

Ex 4

CH Malishar’s Mingma-Taragiri

Marianne D. Dons

Ex

CH KaTaYa’s Maya Lamleh

Lotte Pedersen

Junior

Ex 1

Ca-Ma-Mo’s La’Candis

Lene Hamburg/M. Anderson

Ex 2

Ti La Shu Glamorous Gucci

Anna Grethe Dahl Mandsberg

Ex 3

Ca-Ma-Mo’s La’Chili

Ingrid Wistman, S.

Mellem/Interm.

Ex 1 (3)

Patou’s Joya

Jan & Gitte Fjeldsted

Åben/Open

Ex 1,CAC BOS

Falamandus Moi-Meme

Annette Kattrup

Ex 2

CH Chilu’s Good Morning

Marina Anderson, S

VG 3

Patou’s Izzy De-Khela

Dorthe Primdahl

Breedersclass/
opdrætterklasse

1

Kennel Dawa’s

Merethe Breilev

2

Kennel Patou’s

Eva Mathiesen

 

International dogshow in Herning, 7.11.10. judged by Michael Leonard, Irland.  

Puppy - bitch

SL BOB-Puppy

Thokkadis New Golden Romance

Birthe Laustsen

Hanner/Dogs

Champion

Ex 1, BOS, CACIB

CH Charan-Jit Kuo Yarlung Namtso

Ellen Lind, N.

Ex 2, res.CACIB

CH Lhazhal’s Btsanop Gyad

Siri Wangen, N.

Ex 3

CH Dawa’s Herkules

Marina Mulinacci Due

Åben/Open

VG 1

Ömsikka’s Astor af Ricko

Anette Boye Stougaard

Tæver/Bitch

Champion

Ex 1,(3)

CH J’Tui Lamleh v. Kamal a Schila

Merethe Breilev

Ex 2 (4)

CH KaTaYa’s Maya Lamleh

Lotte Pedersen

VG 1

Dawa’s Gold Digger

Marianne Leth

Åben/Open

Ex 1, BOB, CACIB, CAC

CH Izakhan’s Yafah

Helge Ruud Ytrøy, N.

Ex 2, res.CACIB (2)

Lhazhal’s Dkar-Ba Mu-Tig

Siri Wangen, N.

VG 3

Lokhi-Bella’s Barca Ini

Frank Andersen

 

International dogshow in Herning, 6.11.10. judged by Helge W. Hagen, N.  

Puppy - bitch

SL BOB-Puppy

Lha.Mi’s Zigsa

Nancy Lykke Nielsen

Hanner/Dogs

Champion

Ex 1, BOS, CACIB

CH Charan-Jit Kuo Yarlung Namtso

Ellen Lind, N.

Ex 2, res.CACIB

CH Lhazhal’s Btsanop Gyad

Siri Wangen, N.

Ex 3

CH Buddha’s Dadpa Lhamo

Irene Hansen

Ex 4

CH Dawa’s Herkules

Marina Mulinacci Due

Åben/Open

VG 1

Ömsikka’s Astor af Ricko

Anette Boye Stougaard

Tæver/Bitch

Champion

Ex 1 (2)

CH KaTaYa’s Maya Lamleh

Lotte Pedersen

Ex 2 (4)

CH J’Tui Lamleh v. Kamal a Schila

Merethe Breilev

Junior

Ex 1

Ti La Shu Glamorous Gucci

Anna Grethe Dahl Mandsberg

VG 2

Dawa’s Gold Digger

Marianne Leth

Åben/Open

Ex 1, BOB, CACIB, CAC

Lhazhal’s Dkar-Ba Mu-Tig

Siri Wangen, N.

Ex 2, res.CACIB (3)

CH Izakhan’s Yafah

Hege Ruud Ytrøy, N.

Ex 3

Khados in The Limelight

Ellen Lind, N.

 

National dogshow in Køge 23.10. judged by Birgitte  Schjødt, DK

Babypuppy - bitch

SL BOB-Puppy

Tenzing Civa

Mette Eskildsen

Puppy - bitch

SL BOB

Lepadian’s Sashi of Dino

Malene Krause

SL

Lha-Mi’s Kipu

Malene Nisbeth

Hanner/Dogs

Champion

Ex 1 (2)

CH Dawa’s Herkules

Marina M. Due

Mellem/Interm.

EX 1 BOB

CH Dawa’s Tie’ N’ Tails-Lamleh

Louise Meinert Niclasen

Åben/Open

Ex. 1 (3)

Buddha’s Dasho Norbu

Anette Vesterdal

VG 2

Patou’s I’am A Fighter

Maj-Britt Christensen

VG3

Tenzing Kesar of Konrad

M. Nisbeth, J. Nisbeth

Tæver/Bitches

Champion

Ex 1 (2)

CH Dawa's Miss Millecent

Dan og Lene Petersen

Junior

Ex 1 BOS, CAC

Lepadian's Ronja Lamleh

Annette & Leif Kattrup

VG 2

Lepadian’s Rita Lamleh

Liselotte Hasselberg

Mellem/Interm.

Ex 1 (4)

Patou’s Joya

Jan & Gitte Fjeldsted

Åben/Open

Ex 1, (3)

Dawa’s Hot’N’Tot Lamleh

Anni Skytte

VG 2)

Falamandus Moi-Meme

Annette og Leif Kattrup

VG 3

Patou’s Izzy De-Khela

Dorthe Primdahl

 

International dogshow in Ballerup, 18.9.10 judged by Eva Borg, S 

Puppy - dog

L

Novo

Sara Petersen & Christian Hjuler

Puppy - bitch

SL BOB-Puppy

Lepadian’s Sashi of Dino

Malene Krause

Hanner/Dogs

Champion

Ex 1, CACIB BOB

CH Chambanya Dzay-Po Lamleh

Janette Fröberg & Hannu Voutilainen, SF

EX 2, res.CACIB (2)

CH Lhazhal’s Btsanop Gyad

Siri Wangen, N

Mellem/interm. 

Ex 1 CAC(3)

Dawa’s Tie’ N’ Tails-Lamleh

Louise Meinert Niclasen


VG 2

Patou’s Kanzo

Poul Quist

Åben/Open

Ex 1 (4)

Chambvanya Has Se Lamleh

Janette Fröberg & Artes, SF

Tæver/Bitches

Champion

Ex 1 CACIB BOS

CH Patou’s Gabriella

Eva Mathiesen

Ex 2 res. CACIB (2)

CH Dawa's Miss Millecent

Dan og Lene Petersen

Mellem/interm. 

Ex. 1 (3),CAC,

Tintovon Valdineia

Ulla Berg, S

Åben/open

Ex 1 (4)

Lhazhal’s Dkar-Bo-Mu-Tig

Siri Wangen, N

Ex 2

Chambanya Ja Shell A La La

Janette Fröberg & Tuija Markkanen, SF

VG3

Qanda Lhi's E'Jamba

Elin & Jørgen Overbye Kiel 

VG4

Chambanya De-Miy Lamleh

Janette Fröberg & Tuija Markkanen, SF

 

Klubshow 21.8.10. Judged by Lars Adelheimer, S.  

Babypuppy - dog

SL

Monty

Charlotte Englund

Babypuppy - bitch

SL BOB baby

Lha-Mi’s Kipu

Malene Nisbeth

SL

Lepadian’s Sashi of Dino

Malene Krause

Puppy - bitch

SL BOB puppy

Ti La Shu Glamoruos Gucci

Anna Grethe Dahl Mandsberg

SL

Luna

Anne og Kim Engstrøm

L

Dawa’s Gold Digger

Marianne Leth

Hanner/Dogs

Champion

EX 1, BOS

CH Patou’s Hecktor

Eva Mathiese

Mellem/interm. 

Ex 1, CAC (2)

Dawa’s Tie’ N’ Tails-Lamleh

Louise Meinert Niclasen

Åben/Open

EX 1 (3)

Patou’s I’am A Fighter

Maj-Britt Christensen

VG 2

Dawa’s Joe-Joe Lamleh

Mariann Borrits Olsen

Tæver/Bitches

Champion

 

Ex 1, BOB

CH Patou’s Gabriella

Eva Mathiesen

Ex 2 (3)

CH Malishar’s Mingma Taragiri

Marianne D. Dons

Ex 3 (4)

CH Dawa's Miss Millecent

Dan og Lene Petersen

Junior

Ex 1, CAC

Patou’s Joya

Jan & Gitte Fjeldsted

Ex 2

Lepadian's Ronja Lamleh

Annette Kattrup

VG3

Maitri’s Lukla

Susan Durup

Åben/open

VG1

Falamandus Moi-Meme

Annette og Leif Kattrup

VG2

Xcel's Enya-Lamleh

Annette og Leif Kattrup

VG3

Tenzing Shakti of Lafayette

Bente Rytter Jørgensen

Veteran

Ex 1 (2)

Tenzing Pema Norbu

Bente Rytter Jørgensen

 

Klubshow 21.8.10. Judged by Fernando Rodrigues, P.  

Babypuppy - dog

SL BOB-Puppy

Monty

Charlotte Englund

Babypuppy - bitch

SL

Lha-Mi’s Kipu

Malene Nisbeth

SL

Lepadian’s Sashi of Dino

Malene Krause

Puppy - dog

SL

Novo

Sara Petersen, Christian Hjuler

Puppy - bitch

SL BOB

Ti La Shu Glamoruos Gucci

Anna Grethe Dahl Mandsberg

SL

Dawa’s Gold Digger

Marianne Leth

Hanner/Dogs

Champion

Ex 1, BOS

CH Patou’s Hecktor

Eva Mathiesen

Mellem/interm. 

Ex 1, CAC (2)

Dawa’s Tie’ N’ Tails-Lamleh

Louise Meinert Niclasen

Åben/Open

Ex 1 (3)

Patou’s I’am A Fighter

Maj-Britt Christensen

VG 2

Dawa’s Joe-Joe Lamleh

Mariann Borrits Olsen

Tæver/Bitches

Champion

Ex 1

CH Malishar’s Mingma-Taragiri

Marianne D. Dons

Ex 2

CH Patou’s Gabriella

Eva Mathiesen

Ex 3

CH Dawa’s Miss Millecent

Dan Petersen

Junior

Ex 1 (3)

Lepadian's Ronja Lamleh

Annette Kattrup

Ex 2

Maitri’s Lukla

Susan Durup

Ex 3

Patou’s Joya

Jan & Gitte Fjeldsted

Åben/open

Ex 1, CAC BOB

Xcel's Enya-Lamleh

Annette og Leif Kattrup

Ex 2 (2)

Tenzing Shakti of Lafayette

Bente Rytter Jørgensen

Ex 3

Falamandus Moi-Meme

Annette og Leif Kattrup

Ex 4

Tenzing Kiki of Konrad

Sanna Albæk Andersen

Veteran

Ex 1 (4)

Tenzing Pema Norbu

Bente Rytter Jørgensen

 

International dogshow in Vejen 15.8.10. judged by Cr. Stefanesco, RO

Puppy/hvalp

SL BOB Puppy

Ti La Shu Glamorous Gucci

Anna Grethe Dahl Mandsberg

SL

Dawa’s Gold Digger

Marianne Leth Jensen

Dogs/hanhunde

Champion

Ex 1, res.CACIB (2)

CH Dawa's Herkules

Marina M. Due

Ex 2 (3)

CH Patou’s Hecktor

Eva Mathiesen

Open/åben 

Ex. 1. BOB, CAC CACIB

Atisha’s Blanc De Noir

Teppaz Fuzeseri, F

Ex. 2 (4)

Buddha's Dasho Norbu

Ole Nielsen & Anette Westerdal

VG3

Dawa’s Dino Lamleh

Marina M. Due

VG4

Ômsikka's Astor af Ricko

Anette Boye Andersen

Bitches/tæver

Champion

Ex. 1. (2) CACIB

CH Dawa's Miss Millecent

Dan Petersen

Ex. 2 (4)

CH Patou’s Gabriella

Eva Mathiesen

Junior

Ex 1

Patou’s Joya

Gitte og Jan Fjeldsted

VG 2

Cheerio Nam-Tso

Inger Barslund, Troels Pedersen

Åben/Open

Ex 1, CAC (3) res.CACIB

Patou’s Izzy De-Khela

Dorthe Primdahl

Ex 2

Tenzing Shakti of Lafayette

Bente Rytter Jørgensen

VG 3

Buddha’s Gyalwa Kunga Lhamu

Tine Boutrup

Veteran

Ex 1, BOS, BOB vet.

CH Tenzing Pema-Norbu

Bente Rytter Jørgensen

 

Resultaterne fra WDS kan ses her på Hundeweb

National special show Vildbjerg, June 25th 2010.  Judge Primoz Peer

Babypuppy - bitch

SL (BOB)

Dawa’s Gold Digger

Marianne Leth Jensen

SL

Lepadian’s Sashi of Dino

Malene D. Krause

Puppy - bitch

SL (BOB)

Ri-Khy of Sjo-Who-Sji-Bib

Ika Stegmeijer

SL

Cheerio Nyima Nyaga

Karin Lyngvad

Hanner/Dogs

Champion

Ex 1 (4)

Lhazhal’s Btsanop Gyad

Siri Wangen, N

Ex 2

Izakhan’s St Kasper

Sol Duus, N.

Ex 3

Millington’s O’Mally

Patricia Eklöv, S

Ex 4

Kyang’s Wa Wa-Rog

Katarina Herud, S

Junior

Ex 1

Izakhan’s Another Star I’m Axel

Sol Duus, N

Intermed/mellem

Ex 1 (2)

Sumanshu Mi-Lan Saguna

E.S. Heijblom, NL

Ex 2

Dawa’s Tie’ N’ Tails-Lamleh

Louise Meinert Niclasen

Ex 3

Tilashu Born to be Magic for Shambavara

M. & T. Dotzel, D

Ex 4

Manju-Heera’s Aadi Lamleh

Rita K. Jansen, N

 

Åben/Open

Ex. 1 CAC BOS

Bhaskar Lhun-Po

P. Kreulers & R. Spagna, NL

Ex 2 (3)

Dscho Utra Yungs-Dkar

Anette Ohman, SF

Ex 3

Sm.Khan.Chak.-Raja-Varjapani

Birgit Speer, D

Ex 4

Seshika S D Nampar Nangzastambavara

M. & T. Dotzel, D

Ex

Tenzing Kesar of Konrad

M. Nisbeth, J. Nisbeth

Ex

Kambas Future Steps

A. Bohnsted, N

Ex

Kyang’s Dkar-Ba

Mona-Lisa Johansson, S

Ex

Janning’s Bagheera

Jane Edvinsson, S

VG

Ömsikka’s Astor af Ricko

Anette Andersen

VG

Gulgates Kanji Thaye

Hanne Mathiasen

Veteran

Ex 1

Dawa’s Herkules

Marina M. Due

Ex 2

Chilu’s Rex

Marina Andersson, S

Tæver/Bitches

Champion

Ex 1

KaTaYa’s Maya-Lamleh

Lotte Pedersen

Ex 2 (4)

Rogell’s Rah-Sha-Kira

Trude Fjærli, N

Ex 3

Tripitaka Winter Blues

Christin Haldorson

Ex 4

Azama’s Bu-Mo

Inge Pauly, D

Ex

Dawa's Miss Millecent

Dan og Lene Petersen

Ex

Lhazhal’s Sis A-Zal

Siri Wangen, N

Ex

Kyang’s Wa Wa-Gro

Monica Isacson, S

Junior

Ex 1 BOB junior

Patou’s Joya

Jan & Gitte Fjeldsted

Ex 2

Lepadian's Ronja Lamleh

Annette & Leif Kattrup

Ex 3

Adofau Hi-Ra-Nag-Po

Kirsi WIkström

Ex 4

Janning’s Cleopatra

Jane Edvinsson, S

Ex

Lhazhal’s Elili

Siri Wangen

Ex

Maitri’s Lukla

Susan Durup

Ex

Adhira Rajs Bidth Ya Sutra

Rita K. Jansen, N

Mellemklasse/intermed

Ex 1, CAC BOB

Sumansh Gold-N-Delicious

Petra Keulers

Ex 2

My-Fave of Sjo-Who-Sji-Bib

Ika Stegmeijer

Ex 3

Devi-Ryka Lamleh of Wamil Ajendra

Rita K. Jansen

Åben/open

Ex 1 (2)

Ca-Ma-Mo’s Alvo

Marina C. Andersson

Ex 2 (3)

Khyati of Sjo-Who-Sji-Bib

Carola Scharfschwerdt, D

Ex 3

Malishar’s Mingma-Taragiri

Marianne Delholm Dons

Ex 4

Janing’s Ankungen Gulliga

Jane Edvinsson, S

Ex

A-Mas Sa Spyod-Ma Tu-Mo

Inger Bentzen

Ex

Nava Naima Binti

Lotte Pedersen

Ex

Kyang’s Ca-Ma-Yin

Monica Isacson, S

Ex

Smyonpa Khangpa Da-Nu Ka-Ri Jam-Ma

Birgit Speer, D

Ex

Bai Itas Princess Isvana

May Ditlevsen, N.

Veteran

Ex 1, BOB vet.

Tri-Va-Ten Anagarika Taro

Birgit Speer, G

Ex 2

Sriyani Yon-Tan

Erika Schmisch, D

Ex 3

Cheerio Fain Yaphin Lu-Khang

Christel Hoppe

 

 

National dogshow in Skævinge 2.5.10 , judged by Bo L. Andersen, DK 

Babypuppy - dog

SL BOB-Puppy

Dawa’s Get’in Jiggy With It

Marina Due

Babypuppy - bitch

SL

Cheerio Nyima Nyaga

Karin Lyngvad

Puppy - dog

SL

Nivels Pendennis

Heidi Schrøder

Hanner/Dogs

Champion

Ex 1, BOS

CH Patou’s Hecktor

M.Christensen & E. Mathiesen

Junior

VG1

Dawa’s Tie’ N’ Tails-Lamleh

Louise Meinert Niclasen

 

Åben/Open

Ex. 1 CAC (2)

Patou’s I’am A Fighter

Maj-Britt Christensen

VG 2

Dawa’s Joe-Joe Lamleh

Karsten M. Olsen

VG 3

Dawa’s Dino Lamleh

Marina M. Due

G

Tenzing Kesar of Konrad

M. Nisbeth, J. Nisbeth

Tæver/Bitches

Champion

Ex 1, BOB

CH Dawa's Miss Millecent

Dan og Lene Petersen

Junior

Ex 1

Patou’s Joya

Jan & Gitte Fjeldsted

Ex 2 (3)

Patou’s Kasimir

Eva Mathiesen

VG 3

Lepadian's Ronja Lamleh

Annette & Leif Kattrup

Mellemklasse/intermed

G

Maitri’s Cespa Lhak-Pa Sonam

Birgitte Arens

Åben/open

Ex 1, CAC (2)

Malishar’s Mingma-Taragiri

Marianne Delholm Dons

Ex 2 (4)

Qanda Lhi's E'Jamba

Elin & Jørgen Overbye Kiel 

Ex 3

Xcel's Enya-Lamleh

Annette & Leif Kattrup

G

Cheerio Lily of the Valley

Ulla & Torben Petersen

International dogshow in Hillerød 1.5.10 judged by Niels Molin, S 

Hanner/Dogs

Junior

Ex 1 (2)

Dawa’s Tie’N’Tails Lamleh

Louise Niclasen

Mellem/interm. 

Ex 1, CAC CACIB, BOS

Khados Dance With Ti La Shu

Sabine & Katja Rauhut, D

Åben/Open

VG

Dawa’s Dino Lamleh

Marina Due

G

Dawa’s Joe-Joe Lamleh

Karsten M. Olsen

Tæver/Bitches

Champion

Ex 1, CACIB BOB

CH Dawa's Miss Millecent

Dan og Lene Petersen

Ex. 2 (3)

CH J’Tui Lamleh v. Kamal a Schila

Merethe Breilev

Åben/Open

Ex 1, CAC, res.CACIB (2)

CH Atisha’s Magic Ti La Shu

Sabine & Katja Rauhut, D

Ex 2 (4)

Malishar’s Mingma-Taragiri

M. Delholm Dons

Ex 3

Brightly’s Exciting Ey-Es

Lena Oredson, S

VG 4

Qanda Lhi’s E’Jamba

Jørgen & Elin Overby Kiel

 

TT Haarslev 7.3.2010. Judge Sue Dykes, GB  

Baby puppy

Bitch

SL BOB-Baby

Maitri’s Lukla

Susan Durup

SL

Cheerio Nyima Nyaga

Karin Holm Lyngvad

SL

Ca-Ma-Mo’s La’Candis

Lene Hamberg/M. Andersson

Puppy - dog

L

Nivels Pendennis

Heidi Schrøder

Puppy - bitch

SL BOB puppy

Lepadian’s Ronja Lamleh

Annette & Leif Kattrup

SL

Lepadian’s Rita Lamleh

Liselotte Hassselberg

Hanner/Dogs

Champion

Ex 1 BOS

CH Patou's Hecktor

Maj-Britt Christensen

Junior

Ex 1, CAC (2)

Patou’s Kenzo

Poul Quist

Ex 2 (3)

Lhazhal's Enzo

Lykke M. Simonsen

VG3

Dawa's Tie'N'Tails Lamleh

Louise Meinert Niclasen

VG4

Raahøj’s Dino

Niels Lænø

Open/Åben 

VG1

Dawa's Dino Lamleh

Marina M. Due

VG2

Buddha’s Dasho Norbu

Ole Nielsen & Anette Vesterdal

Tæver/Bitch

Champion

Ex. 1. BOB

CH Patou’s Miss Gipsy

Eva Mathiesen

Ex 2 (4)

CH Dawa's Miss Millecent

Dan & Lene Petersen

Ex 3

CH Taragiri Chu-Chu Lamleh

Merethe Breilev

Ex 4

CH KaTaYa's Maya Lamleh

Lotte Pedersen

Junior

Ex 1 CAC (2)

Patou’s Kasimir

Eva Mathiesen

Ex 2

Patou's Joya

Gitte Fjelsted

Intermed./mellem

Ex 1

Cheerio Me-Lha Lu-Khang

Vivi Topp Meyer

VG 2

Maitri’s Cespa LhakPa Sonam

Birgitte Arens

Åben/open

Ex 1 (3)

CH Ca-Ma-Mo's Alva

Marina C. Andersen, S

Ex 2

Malishar's Mingma-Taragiri

Marianne Dons

Ex 3

Xcel's Enya-Lamleh

Annette & Leif Kattrup

Ex 4

Qanda Lhi's E'Jamba

Elin & Jørgen Overbye Kiel

EX

Nava Naima Binti

Lotte Pedersen

Veteran

VG 1, BOB veteran

Tor-Ma Buddha Von Lu-Khang

Tine Boutrup

  

 

International dogshow in Frederica 31.01.2010, judged by Kresten Scheel, DK 

Puppy - bitch

SL BOB-Puppy Lepadian's Ronja Lamleh Annette Kattrup

Hanner/Dogs

Junior G Raahøjs Dino Niels Lænø
VG1 Dawa’s Tie’ N’ Tails-Lamleh Louise Meinert Niclasen
Mellem/interm.  Ex. 1 BOS,CAC, CACIB Cloudbuster Passion Prince Sabine & Katja Rauhut, D
Åben/Open G Patou’s I’am A Fighter Maj-Britt Christensen
G Buddha’s Dasho Norbu Ole Nielsen & Anette Vesterdal

Tæver/Bitch

Champion Ex 3 CH Dawa's Miss Millecent Dan og Lene Petersen
Ex. 1 BOB,CACIB CH Lamlux Emma Brightly Søren Therkelsen
Ex 2 (2) Res. CACIB CH KaTaYa's Maya Lamleh Lotte Pedersen
Junior VG 2 Patou’s Kasimir Eva Mathiesen
VG 1 Patou’s Joya Jan & Gitte Fjeldsted
Mellem/interm.  Ex. 1 (3),CAC, TiLaShu Magic Starlight Arkeden Sabine & Katja Rauhut, D
Åben/open VG2 Xcel's Enya-Lamleh Annette og Leif Kattrup
G Qanda Lhi's E'Jamba Elin & Jørgen Overbye Kiel 
Ex. 1 (4) Patou's Isja De-Kehal Nancy Lykke Nielsen
VG3 Buddha’s Gyalwa Kunga Lhamu Tine Boutrup
G Tenzing Kaya Of Banday Bente Rytter Jørgensen
G Nava Naima Binti Lotte Pedersen


 Flere resultater : 2005 - 2006 - 2007 - 2008 - 2009 - 2011 - 2012- 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 

Klik på årstallet for at se de pågældende udstillingsresultater

 

Til top