Udstillingsresultater 2011

National Christmasshow 20.11.2011 – judged by Philippa Gilbert, GB

Baby  dog

SL, BOS baby

Lost Valle Vidyacharan

Louise Meinert Niclasen

L

Apelli

Helle Mikkelsen

Baby bitch

SL, BOB baby

Tenzing Chela

Grete Pedersen

SL

Thondrup

Tine Boutrup

L

Lepadian’s Only You-Lamleh

Gitte Bang Hansen

L

Alisa

Elsebeth Henriksen

Puppy dog

SL BOB-Puppy

Bu-Wa Ba-Po

Helle Madsen

L

Bu-Wa Ba-Sha

Trine Gregersen

Hanner/Dogs

Junior

Ex 1, CK, CAC, BOB

Cheerio Onkyo

Grete Pedersen

Ex 2, CK (4)

Lamlux Dzonka all inclusive

Axel Nielsen & Birgit Madsen

Åben/open

Ex 1,CK

Patou’s Kanzo

Poul Quist

Champion

Ex. 1, CK klubCAC (2)

CH Buddha’s Dadpa Lhamo

Irene Hansen

Ex 2, CK (3)

CH Dawa’s Tie’N’Tails Lamleh

Louise Meinert Niclasen

Tæver/Bitches

Junior

Ex 1

Cheerio Opalina

Inger Lolby

Ex 2

Lepadian Tara-Lamleh

Leif og Annette Kattrup

Junior

Mellem/Interm.

Ex 1,CK, CAC, BOS

Tenzing Civa

Mette Eskildsen

Ex 2, CK (3)

Ti La Shu Glamorous Gucci

Anna Grethe Dahl Mandsberg

Ex 3

Lha-Mi’s Zigsa

Nancy Lykke Nielsen

Ex 4

Dawa’s Gold Digger

Marianne Leth Jensen

VG

Lha-Mi’s Kipu

Malene og Jørgen Nisbeth

G

Lepadian’s Sashi of Dino

Malene Demintri Krause

Åben/Open

Ex 1,CK res.CAC (2)

Patou’s Joya

Jan & Gitte Fjeldsted

Ex 2 CK (4)

Patou’s Isja De-Khela

Nancy Lykke Nielsen

Ex 3

Qanda Lhi’s E-Jamba

Elin og Jørgen Overby Kiel

Ex 4

Maitri’s Lukla

Jesper og Susan Durup

VG

Ski-La-Kyi Kyimo

Birte Halvorsen

VG

Nava Naima Binti

Lotte Pedersen

Veteran

Ex 1 CK, BOB vet.

CH KaTaYa’s Maya Lamleh

Lotte Pedersen

 

International Herning 5.11.2011 Judge by Nina Karlsdottir, SE

Hanner/Dogs

Junior

Ex 1

Sem Zangbo’s Amour De Felix

Christin Haldorsen, N

Ex 2

Litomada’s Bache Gabrielsen

Rita Andreassen, N

VG

Sem Zangbo’s Amour De Ferdinand

Marit Engelstad, N.

Open/åben

VG

Izakhan’s Another star I’m Alex

Sol Duus, N

VG

Su-Ram’s Dorje Shang

Lena Larsman, S

Champion

Ex 1, CK CACIB, CAC, BOS

Izakhan’s St. Kasper

Sol Duus, N

Ex 2, CK, r-CACIB, r-CAC (2)

Lhazhal’s Btsanop Gyad

Siri Wangen, N

Tæver/Bitch

Junior

VG

Lepadian’s Tara Lamleh

Annette Kattrup

VG

Sumanshu Black Pianut to Litomadas

Lis M. Syvertsen, N

Interm./mellem

Ex 1 CK R-CAC, R-CACIB (2)

Ti La Shu Glamorous Gucci

Anna Grethe Dahl Mandsberg

Ex 2 CK

Izakhan’s Bella

Bente Aschim, N

G

Lepadian’s Sashi of Dino

Malene Demintri Krause

Open/åben

Ex 1, CK (3)

Lokattens Keep the Beat

Kari Teresen og S. Røsok, N

Ex 2 CK

Falamandus Moi-Meme

Annette Kattrup

Ex 3, CK

Nava Naima Binti

Lotte Petersen

Ex 4

Lhazhal’s Elili

Siri Wangen, N.

Ex

Dari Tamba’s Newang

Annette Skånstrøm

Champion

Ex 1 CK , CAC, CACIB, BOB

Tipitaka Winter Blues

Christin Haldorsen, N

Ex 2 CK

Pindaros Fantastic Me

Janna Ulmanen, SF

Ex 3, CK

CH Jo-Jo Lamlehj von Verles Ricco

Veronka Tell, S.

Ex 4, CK

Dorje’s Yum Btsum Mo Long-Ku

Lena Larsman, S

Veteran

Ex 1 CK, (4) BOB vet.

Dawa's Miss Millecent

Dan og Lene Petersen

Ex 2, CK

KaTaYa’s Maya Lamleh

Lotte Petersen

International Herning 6.11.2011 Judge by Pirjo Aaltonen, SF

Hanner/Dogs

Junior

Ex 1, CK

Sem Zangbo’s Amour De Felix

Christin Haldorsen, N

Ex 2

Litomada’s Bache Gabrielsen

Rita Andreassen, N

Ex 3

Sem Zangbo’s Amour De Ferdinand

Marit Engelstad, N.

Open/åben

Ex 1

Su-Ram’s Dorje Shang

Lena Larsman, S

VG

Izakhan’s Another Star I’m Alex

Sol Duus, N

Champion

Ex 1, CK CACIB, CAC, BOB

Izakhan’s St. Kasper

Sol Duus, N

Ex 2, CK r-CAC, r-CACIB (2)

Lhazhal’s Btsanop Gyad

Siri Wangen, N

Tæver/Bitch

Junior

Ex 1, CK

Sumanshu Black Pianut to Litomadas

Lis M. Syvertsen, N

VG

Lepadian’s Tara-Lamleh

Annette Kattrup

Interm./mellem

Ex 1

Izakhan’s Bella

Bente Aschim, N

Ex 2

Lepadian’s Sashi of Dino

Malene Demintri Krause

Open/åben

Ex 1, CK, (4)

Lokattens Keep the Beat

Kari Teresen og S. Røsok, N

Ex 2

Falamandus Moi-Meme

Annette Kattrup

VG

Nava Naima Binti

Lotte Petersen

VG

Lhazhal’s Elili

Siri Wangen, N.

VG

Maitri’s Lukla

Susan Durup

Champion

Ex 1 CK , CAC, CACIB, BOS

Tipitaka Winter Blues

Christin Haldorsen, N

Ex 2 CK, r-CAC r-CACIB (2)

Pindaros Fantastic Me

Janna Ulmanen, SF

Ex 3, CK (3)

Dorje’s Yum Btsum Mo Long-Ku

Lena Larsman, S

Ex 4, CK

Jo-Jo Lamlehj von Verles Ricco

Veronka Tell, S.

Ex 5, CK

Lhazhal’s Dkar-Ba Mu-Tig

Siri Wangen, N.

Veteran

Ex 1 CK, BOB vet.

Dawa's Miss Millecent

Dan og Lene Petersen

VG

KaTaYa’s Maya Lamleh

Lotte Petersen

 

International Bjerringbro 17.9.11 Judged by Saija Juutilainen, Finland

Hanner/Dogs

Junior

Ex 1 CK CAC (2)

Lamlux Dzonka all inclusive

Axel Nielsen & Birgit Madsen

VG

Wanted Nice Dog’s Bhiamo Lamleh

Kirsten Duerr

Interm./mellem

Ex 1

Dawa’s Get’in Jiggy With It

Marina M. Due & Merethe Breilev

Veteran

Ex 1 CK BOS, BOB vet.

CH Dawa’s Herkules

Marina M. Due

Tæver/Bitch

Interm./mellem

Ex 1 CK CAC, CACIB BOB

Ti La Shu Glamorous Gucci

Anna Grethe Dahl Mandsberg

VG

Dawa’s Gold Digger

Marianne Leth Jensen

VG

Lha-Mi’s Zigsa

Nancy Lykke Nielsen

Open/åben

Ex 1 CK, res.CAC, res. CACIB

Scapegrace Excellent Choice

Anna Karin Andersson

Ex 2 CK

Patou’s Joya

Gitte og Jan Fjeldsted

Ex 3

Maitri’s Lukla

Susan Durup

VG

Nava Naima Binti

Lotte Pedersen

Champion

Ex 1 CK (3)

CH J’Tui Lamleh v. Kamal a Schla

Merethe Breilev

Ex 2

CH Jo-Jo Lamlehj von Verles Ricco

Veronka Tell, S.

Veteran

Ex 1 CK, (4) BOS vet.

CH Dawa's Miss Millecent

Dan og Lene Petersen

 

National Varde 21.8.11. Judge Elina Happaniemi, SF 

Puppy - dog

SL BOB

Wanted Nice Dogs Bhiamo Lamleh

Kirsten Duerr, G

Hanner/Dogs

Junior

Ex 1 CAC BOS

Lamlux Dzonka all inclusive

Axel Nielsen & Birgit Madsen

VG

Cheerio Onkyo

Grete Pedersen

Veteran

Ex 1 CK (2)

CH Dawa’s Samson

Kirsten Duerr, G

Tæver/Bitch

Junior

Ex 1 CK (3)

Kamary of Sjo-Who-Sji-Bib

Søren Therkelsen

VG

Lepadian’s Sashi of Dino

Malene Demintri Krause

VG

Lepadian’s Tara-Lamleh

Annette & Leif Kattrup

VG

Tenzing Civa

Mette Eskildsen

Mellem/interm. 

Ex 1 CK, CAC (2)

Ti La Shu Glamorous Gucci

Anna Grethe Dahl Mandsberg

Ex 2

Maitri’s Lukla

Susan Durup

VG

Dawa’s Gold Digger

Marianne Leth

Åben/open

Ex 1 CK (4)

Falamandus Moi-Meme

Annette & Leif Kattrup

Ex 2, CK

Patou’s Joya

Gitte & Jan Fjeldsted

Ex 3

Nava Naima Binti

Lotte Pedersen

Champion

Ex 1 CK, BOB

CH Dawa's Miss Millecent

Dan og Lene Petersen

 

International dogshow in Vejen 31.7.2011. Judged by Mark James, GB

Puppy - bitch

SL BOB-Puppy

Ti La Shu Legendary Magic Firebird

Sabine & Katja Rauhut, D

Hanner/Dogs

Junior

Ex 1 CK, CAC (2)

Lamlux Solid Solero

Jesper Ravn

Åben/open

Ex 1,CK CAC, BOS, CACIB

Arkeden N Kiskades Having A Ball

Sabine & Katja Rauhut, D

Ex 2 CK

Khados Dance With Ti La Shu

Sabine & Katja Rauhut, D

Champion

Ex 1, CK (3) r-CACIB

Dawa’s Tie’N’Tails Lamleh

Louise Meinert Niclasen

Ex 2 CK (4)

Brightly’s Excellent- Elliot

Lena Oredson, S

Veteran

Ex 1 CK

Dawa’s Herkules

Marina Due

Tæver/Bitch

Junior

Ex 1 CK, (3)

Lamlux Halleluja at Dawa’s

Merethe Breilev

Ex 2

Lha-Mi’s Zigsa

Nancy Nielsen

Interm./mellem

Ex 1 CK, CAC, res.CACIB (2)

Ti La Shu Glamorous Gucci

Anna Grethe Mandsberg

VG

Cruella De Ville Taste of Ambrosia

Lena Oredson, S

Suff.

Lepadian’s Sengdroma of Dino

Joan Jensen

Åben/Open

Ex 1,CK (4)

Regalia Devil May Care

Sabine & Katja Rauhut, D

Ex 2, CK

Patou’s Joya

Gitte & Jan Fjeldsted

VG

Shim-Bu Tashi Damdu

Joan Jensen

Champion

Ex 1, CK, CACIB BOB

Lamlux Emma Brightly

Søren Therkelsen

International dogshow in Vejen 30.7.2011. Judged by Tamas Jakkel, H

Puppy - bitch

SL BOB-Puppy

Ti La Shu Legendary Magic Firebird

Sabine & Katja Rauhut, D

Hanner/Dogs

Junior

Ex 1 CK

Lamlux Solid Solero

Jesper Ravn

Mellem/Interm.

Ex 1 CK, CACIB, CAC

Ti La Shu Regalia California Dream

Sabine & Katja Rauhut, D

Åben/open

Ex 1,CK r-CAC, r-CACIB

Arkeden N Kiskades Having A Ball

Sabine & Katja Rauhut, D

Ex 2, CK

Milington’s Shamrok af Beckis

Marie Andersson, S

Champion

Ex 1, CK (3)

Dawa’s Tie’N’Tails Lamleh

Louise Meinert Niclasen

Ex 2, CK (4)

Brightly’s Excellent-Elliot

Lena Oredson, S

Veteran

Ex 1 CK

Dawa’s Herkules

Marina Due

Tæver/Bitch

Junior

Ex 1 CK, (3)

Lamlux Halleluja at Dawa’s

Merethe Breilev

VG

Maitreya von Lu-Khang

Hanne Mathiasen

Mellem/Interm.

Ex 1 CK, CAC, CACIB, BOS

Cruella De Ville From Taste of Ambr

Lena Oredsson, S

Ex 2

Thokkadis New endless Sunrise

Malin Berlin

VG

Dawa’s Gold Digger

Marianne Jensen

Åben/Open

Ex 1,CK, r-CAC, r-CACIB (2)

Regalia Devil May Care

Sabine & Katja Rauhut, D

Ex 2

Buddha’s Gyalwa Kunga Lhamu

Tine Boutrup

Champion

Ex 1 CK (4)

CH Lamlux Emma Brightly

Søren Therkelsen

 

International dogshow in Vejen 29.7.2011. Judged by Rony Doedijns, NL

Puppy - bitch

SL BOB-Puppy

Ti La Shu Legendary Magic Firebird

Sabine & Katja Rauhut, D

Hanner/Dogs

Junior

Ex 1 CK (3)

Lamlux Dzonga All Inclusive

Axel Nielsen & Birgit Madsen

Åben/open

Ex 1,CK CAC, BOS, CACIB

Arkeden N Kiskades Having A Ball

Sabine & Katja Rauhut, D

Ex 2, r-CACIB, r-CAC (2)

Khados Dance With Ti La Shu

Sabine & Katja Rauhut, D

Champion

Ex 1, CK (4)

Dawa’s Tie’N’Tails Lamleh

Louise Meinert Niclasen

Tæver/Bitch

Junior

Ex 1 CK, (3)

Lamlux Halleluja at Dawa’s

Merethe Breilev

Mellem/Interm.

Ex 1 CK (4)

Thokkadis New endless Sunrise

Malin Berlin

Ex 2

Dawa’s Gold Digger

Marianne Leth

Åben/Open

Ex 1,CK,

Regalia Devil May Care

Sabine & Katja Rauhut, D

Ex 2

Puppies From Heaven Goodness

Marianne Erikssonvestin, S

Ex 3

Maitri’s Lukla

Susan Durup

Champion

Ex 2, CK, CACIB, BOB

Lamlux Emma Brightly

Søren Therkelsen

Ex 1 CK, CAC, r-CACIB (2)

Barnstorm Dzine Best of Both Worlds

Tanja Harkamo, F

Ex 3 CK

Dawa’s Miss Millecent

Dan Petersen

Ex 4 CK

Puppies From Heaven Gorgeous

Marianne Erikssonvestin, S

 

International dogshow in Vejen 28.7.2011. Judged by J.R. Douma, NL

Puppy - bitch

SL BOB-Puppy

Ti La Shu Legendary Magic Firebird

Sabine & Katja Rauhut, D

Hanner/Dogs

Junior

Ex 1 CK (3)

Lamlux Solid Solero

Jesper Ravn

Ex 2

Cheerio Onkyo

Grete Pedersen

Ex 3

Lamlux Dzonga All Inclusive

Axel Nielsen & Birgit Madsen

Mellem/Interm.

Ex 1 CK r-CAC, r-CACIB (2)

Ti La Shu Regalia California Dream

Sabine & Katja Rauhut, D

Åben/open

Ex 1,CK CAC, BOS, CACIB

Arkeden N Kiskades Having A Ball

Sabine & Katja Rauhut, D

Ex 2

Milington’s Shamrok af Beckis

Marie Andersson, S

Champion

Ex 1, CK (4)

CH Dawa’s Tie’N’Tails Lamleh

Louise Meinert Niclasen

Ex 2

CH Buddha’s Dadpa Lhamo

Irene Hansen

Tæver/Bitch

Junior

Ex 1 CK, r-CAC (3)

Lamlux Halleluja at Dawa’s

Merethe Breilev

VG

Maitreya von Lu-Khang

Hanne Mathiasen

Mellem/Interm.

VG

Thokkadis New endless Sunrise

Malin Berlin

Åben/Open

Ex 1,CK, CAC, r-CACIB (2)

Regalia Devil May Care

Sabine & Katja Rauhut, D

Ex 2, CK

Puppies From Heaven Goodness

Marianne Erikssonvestin, S

VG

Buddha’s Gyalwa Kunga Lhamu

Tine Boutrup

Champion

Ex 1 CK, CAC, CACIB BOB

Falamandus Not for Sale

Tanja Hakamo, F

Ex 2 CK (4)

Puppies From Heaven Gorgeous

Marianne Erikssonvestin, S

Ex 3 CK

Dawa’s Miss Millecent

Dan Petersen

 

National dogshow Bornholm, Rønne 3.7.11. Judge Moa Persson, S

Puppy - bitch

SL BOB puppy

Lepadian’s Tara-Lamleh

Annette & Leif Kattrup

Tæver/Bitches

Junior

VG

Lepadian’s Sashi of Dino

Malene Krause

Åben/open

Ex 1

Falamandus Moi-Meme

Annette & Leif Kattrup

 

International dogshow in Valby, Judged by Lotte Jørgensen, DK

Puppy - bitch

SL BOB puppy

Lepadian’s Tara-Lamleh

Annette & Leif Kattrup

SL

Lepadian’s Tashi-Lamleh

Helle Giebel Straagaard

Hanner/Dogs

Junior

Ex 1 CK CAC (3)

Dawa’s Get’in Jiggy with It

Marina Due & Merethe Breilev

Ex 2

Lamlux Solid Solero

Jesper Ravn

Champion

Ex 1 CK, CACIB (2)

CH Dawa’s Tie’ N’ Tails-Lamleh

Louise Meinert Niclasen

Veteran

EX 1, CK BOB vet. BOB KBHW

CH Thanee’s Check out for Me

Anki Sjøberg, S

Tæver/Bitches

Junior

Ex 1 CK (4)

Lamlux Halleluja at Dawas

Merethe Breilev

Ex 2

Lha-Mi’s Kipu

Malene Nisbeth

Ex 3

Tenzing Civa

Mette Eskildsen

Ex 4

Lepadian’s Sashi of Dino

Malene Krause

Åben/open

Ex 1, CK (3)

Falamandus Moi-Meme

Annette & Leif Kattrup

Champion

Ex 1 CK BOS, CACIB KbhW

CH Dawa’s Miss Millecent

Dan & Lene Petersen

Ex 2 CK , CAC, rCACIB (2)

CH Sumanshu Simply Irresistible

Anki Sjøberg, S

 

National dogshow in Hillerød, 7.5.2011 Judged by Birthe Scheel, DK

Puppy - dog

SL BOS-Puppy

Cheerio Onkyo

Grete Pedersen

Puppy - bitch

SL BOB puppy

Lamlux Halleluja at Dawas

Merethe Breilev

SL (2)

Lepadian’s Tara-Lamleh

Annette & Leif Kattrup

Hanner/Dogs

Åben/Open

Ex 1 CK,CAC res.CACIB (3)

SUCH Dorje’s Yab Re-Skong Ta

Lena Larsman, S

Champion

Ex 1 CK CACIB (2)

CH Brightly’s Excellent-Elliot

Lena Oredsson, S

Ex 2 CK (4)

CH Dawa’s Tie’ N’ Tails-Lamleh

Louise Meinert Niclasen

Veteran

EX 1, CK BOS

Dawa’s Herkules

Marina Due

Tæver/Bitches

Junior

Ex 1 CK (3)

Cruella De Ville From Taste of Ambr

Lena Oredsson, S

Ex 2

Tenzing Civa

Mette Eskildsen

Ex 3

Lhahi-Ma F’mai-GTrie

Heidi Schrøder

VG

Lha-Mi’s Kipu

Malene Nisbeth

VG

Lepadian’s Sashi of Dino

Malene Krause

Mellemklasse/intermed

VG

Lepadian’s Ronja-Lamleh

Annette & Leif Kattrup

VG

Ca-Ma-Mo’s La’candis

Marina Andersen, S

Åben/open

Ex 1 CK (4)

Falamandus Moi-Meme

Annette & Leif Kattrup

Ex 2 CK

SUCH Dorje’s Yum Btsun Mo Long-Ku

Lena Larsmann, S

Ex 3

Nava Naima Binti

Lotte Pedersen

Champion

Ex 1, CK, CACIB, CAC, BOB

Ca-Ma-Mo’s Alva

Marina C. Andersson

Ex 2, res. CACIB (2)

Lamlux Emma Brightly

Søren Therkelsen

Ex 3 CK

KaTaYa’s Maya-Lamleh

Lotte Pedersen

Ex 4 CK

Dawa’s Miss Millecent

Lene og Dan Petersen

Ex

Tintavon Valdineia

Ulla Bergh

 

National dogshow in Skævinge, 8.5.2011 Judged by Chantal Méry, Fr

Puppy - dog

SL BOB-Puppy

Cheerio Onkyo

Grete Pedersen

SL (2)

Cheerio Oshin

Helene Buntzen, Mogens Hansen

Puppy - bitch

SL BOS puppy

Lamlux Halleluja at Dawas

Merethe Breilev

SL (2)

Lepadian’s Tara-Lamleh

Annette & Leif Kattrup

SL (3)

Amazing Chiwa Fluffy Fuyo

Dorte Bloch Hansen

Hanner/Dogs

Junior

VG

Dawa’s Get’in Jiggy with It

Marina M. Due/Merethe Breilev

Åben/Open

Ex 1

Dawa’s Joe-Joe Lamleh

Mariann Olsen

Champion

Ex 1 CK BOB, club CAC

CH Dawa’s Tie’ N’ Tails-Lamleh

Louise Meinert Niclasen

Veteran

EX 1, CK (2)

Dawa’s Herkules

Marina Due

Tæver/Bitches

Junior

Ex 1 CK (4)

Lepadian’s Sashi of Dino

Malene Krause

Ex 2

Lha-Mi’s Kipu

Malene Nisbeth

Ex 1 CK, CAC (3)

Ti La Shu Glamorous Gucci

Anna Grethe Dahl Mandsberg

Åben/open

Ex 1 CK

Nava Naima Binti

Lotte Pedersen

Ex 2 CK

Falamandus Moi-Meme

Annette & Leif Kattrup

Champion

Ex 1 CK, BOS, club CAC

Dawa’s Miss Millecent

Lene og Dan Petersen

Ex 2 CK (2)

KaTaYa’s Maya-Lamleh

Lotte Pedersen

Ex 3 CK

Malishar’s Mingma-Taragiri

Marianne Dons

 

National dogshow in Næstved 24.4.2011 Judged by Martin Croeser

Puppy - dog

SL BOB-Puppy

Lamlux Solid Solero

Jesper Ravn

Puppy - bitch

SL BOS puppy

Lamlux Halleluja at Dawas

Merethe Breilev

SL (2)

Amazing Chiwa Fluffy Fuyo

Dorte Bloch Hansen

SL (3)

Lepadian’s Tara-Lamleh

Annette Kattrup

Hanner/Dogs

Champion

Ex 1 CK BOB

CH Brightly’s Excellent-Elliot

Lena Oredsson, S

Ex 2 CK (2)

CH Dawa’s Tie’ N’ Tails-Lamleh

Louise Meinert Niclasen

Junior

EX 1

Dawa’s Get’in Jiggy with it

Marina Due/Merethe Breilev

Tæver/Bitches

Champion

Ex 1 CK BOS

Ca-Ma-Mo’s Alva

Marina C. Andersson, S

Ex 2 CK

CH Dawa's Miss Millecent

Dan og Lene Petersen

Junior

Ex 1 CK (3)

Lha-Mi’s Zigsa

Nancy Lykke Nielsen

Ex 2 CK

Tenzing Civa

Mette Eskildsen

Ex 3 CK

Dawa’s Girlicious

Merethe Breilev

Ex 4

Lha-Mi’s Kipu

Malene Nisbeth

Good

Lepadian’s Sashi of Dino

Malene Krause

Mellemklasse/intermed

Ex 1 CK (2)

Cruella De Ville From Taste of Ambr

Lena Oredsson, S

Åben/open

Ex 1 CK (4)

Patou’s Joya

Gitte Fjeldsted

Ex 2 CK

Patou’s Isja De-Khela

Nancy Lykke Nielsen

Ex 3 CK

Falamandus Moi-Meme

Annette og Leif Kattrup

 

National dogshow in Tønder 2. April 2011. Judged by Gert Christensen, DK.

Puppy - dog

SL BOB-Puppy

Lamlux Dzonka All Inclusive

Axel Nielsen & Birgit Munk Madsen

Tæver/Bitch

Junior

Ex 1

Dawa’s Gold Digger

Marianne Leth

Ex 2

Thokkadis New Golden Romance

Birthe Lausten

Mellem/Interm.

Ex 1

Ti La Shu Glamorous Gucci

Anna Grethe Dahl Mandsberg

Ex 2 ,

Maitri’s Lukla

Susan Durup

Åben/Open

Ex 1, CK CAC, BOB

Ti La Shu Magic Starlight Arkeden

Sabine & Katja Rauhut, D

Ex 2, CK, (3)

Buddha’s Gyalwa Kunga Lhamu

Tine Boutrup

Ex 3

Qanda Lhi’s E’Jamba

Elin & Jørgen Overby Kiel

Champion

Ex 1, CK (2)

CH Dawa’s Miss Millecent

Dan Petersen

Ex 2 CK (4)

CH Lamlux Emma Brightly

Søren Therkelsen

 

National dogshow in Strøby, DK, judged by Wes McCrum, Irl. 

Babypuppy - bitch

SL BOB-Puppy

Lepadian’s Tara-Lamleh

Annette Kattrup

Babypuppy - dog

SL BOS

Cheerio Onkyo

Grete Pedersen

Puppy Dog

SL BOB

Lamlux Solid Solero

Jesper Ravn

Hanner/Dogs

Champion

Ex 1 CK club CAC BOB

CH Dawa’s Tie’ N’ Tails-Lamleh

Louise Meinert Niclasen

Junior

EX 1CK CAC (2)

Dawa’s Get’in Jiggy with it

Marina Due/Merethe Breilev

Åben/open

VG

Patou’s I’am a Fighter

Maj-Britt Christensen/Dorthe Primdal

Tæver/Bitches

Champion

Ex 1 CK (2)

CH Dawa's Miss Millecent

Dan og Lene Petersen

Ex 2

CH Patou’s Gabriella

Maj-Britt Christensen

Ex 3

Malishar’s Mingma-Taragiri

Marianne D. Dons

Junior

Ex 1 CK BOS, CAC

Lhahi-Ma F’Mai-trie/Saffi

Heidi Schrøder

Ex 2

Tenzing Civa

Mette Eskildsen

VG

Lepadian’s Sashi of Dino

Malene Krause

VG

Lha-Mi’s Kipu

Malene Nisbeth

Mellemklasse/intermed

Ex 1 CK(3)

Lepadian's Ronja Lamleh

Annette & Leif Kattrup

Åben/open

Ex 1 CK, (4)

Falamandus Moi-Meme

Annette og Leif Kattrup

VG

Quanda Lhi’s E’Jamba

Elin og Jørgen Kiel

VG

Patou’s Izzy De-Khela

Dorthe Primdahl

 

International dogshow in Fredericia, Judged by Miklos Lewante HU.

Puppy - bitch

SL BOB-Puppy

Tenzing Civa

Mette Eskildsen

Hanner/Dogs

Åben/open

Ex 1,CK CAC, BOB, CACIB

Cloudbuster Passion Prince

Katja Rauhut, G

Ex 2,

Cheerio Licorice Allsorts

Annette Johansen

VG

Patou’s I’m a Fighter

Maj-Britt Christensen/Dorthe Primdal

Champion

Ex 1

CH Dawa’s Tie’N’Tails Lamleh

Louise Meinert Niclasen

Ex 2

CH Buddha’s Dasho Norbu

Anette Vesterdal

Tæver/Bitch

Junior

Ex 1 CK, CAC, BOS

Maitri’s Lukla

Susan Durup

Ex 2 CK (3)

Ti La Shu Glamorous Gucci

Anna Grethe Mandsberg

Ex 3

Lha-Mi’s Sashi

Anette Johansen

Ex 4

Lah-Mi’s Zigsa

Nancy Lykke Nielsen

Ex

Cheerio Nam-Tso

Inger Barslund, troels Pedersen

VG

Dawa’s Gold Digger

Marianne Leth

VG

Lhi-Mi’s Kipu

Malene Nisbeth

VG

Lha-Mi’s Jinpa

Helle Hector

VG

Lepadian Sangdroma of Dino

Joan Jensen

Mellem/Interm.

VG

Patou’s Joya

Gitte og Jan Fjelsted

Åben/Open

Ex 1,CK CACIB (2)

Patou’s Isja De-Khela

Nancy Lykke Nielsen

Ex 2, CK (3)

Ti La Shu Magic Starlight Arkeden

Sabine & Katja Rauhut, G

VG

Buddha’s Gyalwa Kunga Lhamu

Tine Boutrup

VG

Patou’s Izzy De-Khela

Dorthe Primdahl

G

Quanda Lhi’s E’Jamba

Elin & Jørgen Overby Kiel

Champion

Ex 1 CK (4)

CH Lamlux Emma Brightly

Søren Therkelsen

Ex 2 CK

CH Jo-Jo Lamleh v. Verles Ricko

Veronica Tell, S

Ex 3

CH Patou’s Gabriella

Maj-Britt Christensen

Ex 4

CH Dawa’s Miss Millecent

Dan Petersen

 


 Flere resultater : 2005 - 2006 - 2007 - 2008 - 2009 - 2010 - 2012- 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 

Klik på årstallet for at se de pågældende udstillingsresultater

 

Til top