Udstillingsresultater 2012
 

TT-club show 25.11.2012 judged by Bo Lasthein Andersen

Baby Puppy Dog

SL 1 BOS baby

Ca-Ma-Mo's La'Fabian

Tina Sørensen

SL 2

Chilu's Dark Shadow

Annette Vinter

Baby Puppy Bitch

SL 1 BOB baby

Chilu's Lilly

Veronica Tell, S

Puppy Bitch

SL 1 BOB puppy

Lepadian's Peggy Sue Lamleh

Annette Kattrup

Hanner/Dogs

Junior

Ex 1 CK CAC (3)

Lost Valley Vidyacharan

Louise Meinert Niclasen

Ex 2 CK (4)

Taragiri Jo-Jo

Trine Jensen & Mikkel Benn

Ex 3

Chilu's Captain Hector Barbossa

Veronika Tell, S

Ex 4

Tashi-Kadiba Azio

Dennis Nellebjerg

VG

Taragiri Jam-Pa

Irene & Jørn Engler

Mellem/Intermed.

VG 1

Bu-Wa Ba-Po

Helle Madsen &
Henrik Østergaard

Champion

Ex 1 CK BOS

CH Patou's Hecktor

Maj-Britt Christensen

Ex 1 CK (2)

CH Chilu's Black Label

Veronika Tell, S

Tæver/Bitches

Junior

Ex 1 CK

Brightly's Just My Marvellous Girl

Anne Valeur

Ex 2

Yerpa of Sjo-Who-Sji-Bib

Elin & Jørgen Overby Kiel

VG 3

Tia

Lena Erichsen

Åben/Open

Ex 1 CK CAC BOB

Lepadian's Ronja Lamleh

Annette Kattrup

Ex 2 CK (4)

Tenzing Civa

Mette Eskildsen

Ex 3

Nava Naima Binti

Lotte Pedersen

Ex 4

Sem Zangbo's Amour De Chanel

Marina Andersson, S

VG

Lha-Mi's Kipu

Malene Nisbeth

Champion

Ex 1 CK (3)

CH Malishar Mingma Taragiri

Marianne Delholm Dons

Veteran

Ex 1 CK (2) BOB veteran

CH KaTaYa's Maya Lamleh

Lotte Pedersen

Ex 2 CK

CH Dawa's Lady Lucille

Merethe & Ruth Breilev

 

Int. Herning 4.11.2012 Judged by Joyce Manton

Baby puppy - bitch

SL BOB baby puppy

Lhinacre Nowibelongtoyou

Maj-Britt Christensen

Puppy - bitch

SL BOB puppy

Dechen-Lukla's Dhana

Marianne Leth Jensen

Hanner/Dogs

Junior

Ex 1 CK CAC (2)

Rogell's Emir-Dali-Khan

Heidi Brekke, No

Ex 2 CK (4)

Dhoki Apsos Elvis Presley

M. Brunell/N. Kise, No

Ex 3

Lost Valley Vidacharan

Louise M. Niclasen

VG 4

Izakhan's Darion

Wibeche Skaslien, No

VG

TiLaShu Ma-Rco

Anne Laugesen

Open/Åben

Ex 1

Izkahan's Another Star I'm Axel

Sol Duus, No

Ex 2

Lamlux Dzonka All Inclusive

Axel Nielsen/Birgit Madsen

VG 3

Falamandus Perls For Girls

Sol Duus, No

Champion

Ex 1 CK, CACIB, BOB

Charan-Jit-Rogel Kyn

Ellen Lind, No

Ex 2 CK (3)

Kuia Le Gou's Rebel Rebel

Annika Malmstrøm-Leval, S

Ex 3 CK

Izakhan's St Kasper

Sol Duus, No

Ex 4 CK

Sadi-Ya's Hallo Handsome

Minna/Prio Carlson, SF

Ex

Ti La Shu Just Magic for Tazzjazz

Kristina Forsberg, S

Ex

Chilu's Black Label

Veronika Tell, S

Veteran

EX 1, CK vet. BOB vet

CH Thanee’s Check out for Me

Anki Sjøberg, S

Tæver/Bitches

Junior

Ex 1 CK, (2)

Rogell's Efi-Elza

Lena Eriksen, No

Ex 2 CK

Dhoki Apsos Evita Peron

Maria Brunell, No

Ex 3

Izakhan's Dzum To Kyi-M-Byang

Kari Terjesen, No

VG 4

Sadi-Ya's Kiss Me Superstar

Minna Granskov/Pirjo Carlson, SF

VG

Chilu's Tamara

Veronika Tell, S

VG

Rogell's Fantastic Artwork

Tude Fjæril, No

VG

Garma Kiy's Kim Kardashian

Nina Mikarlsen, No

Intermed./mellem

Ex 1 CK, CAC,CACIB, BOS

Kuai Le Gou's Smash Hit

Gunilla Albrigtsen, S

Åben/open

VG1

Nava Naima Binti

Lotte Pedersen

Champion

Ex 1 CK (2)

Sadi-Ya's Heck of a Superstar

Minna Granskov/Pirjo Carlson, SF

Ex 2 CK (4)

Russin

Kristina Forsberg, S

Ex 3 CK

Falamandus Out to Kich You

Maria Brunell, No

Ex 4 CK

Sumanshu Simply Irresistible

Anki Sjøberg, S

Ex

Sumanshu Black Pianut to Litomadas

Lil Syvertsen, No

Ex

Ti La Shu Glamorous Gucci

Anna Grethe Dahl Mandsberg

Veteran

Ex 1 CK

KaTaYa's Maya Lamleh

Lotte Pedersen

 

Int. Herning 3.11.2012 Judged by Ricky Lochs-Romans, DK-W show

Baby puppy - bitch

SL BOB baby puppy

Lhinacre Nowibelongtoyou

Maj-Britt Christensen

Puppy - bitch

SL BOB puppy

Dechen-Lukla's Dhana

Marianne Leth Jensen

Hanner/Dogs

Junior

Ex 1 CK

Dhoki Apsos Elvis Presley

M. Brunell/N. Kise, No

Ex 2 CK

Lost Valley Vidacharan

Louise M. Niclasen

Ex 3

Rogell's Emir-Dali-Khan

Heidi Brekke, No

Ex 4

Izakhan's Darion

Wibeche Skaslien, No

Open/Åben

Ex 1 CK (2)

Lamlux Dzonka All Inclusive

Axel Nielsen/Birgit Madsen

Ex 2 CK

Falamandus Perls For Girls

Sol Duus, No

VG 3

Izkahan's Another Star I'm Axel

Sol Duus, No

VG 4

Wanted Nice Dog's Bhiamo Lamleh

Kirsten Dürr, De

Champion

Ex 1 CK, CAC, CACIB BOS

Chilu's Black Label

Veronika Tell, S

Ex 2 CK (3)

Sadi-Ya's Hallo Handsome

Minna/Prio Carlson, SF

Ex 3 CK (4)

Ti La Shu Just Magic for Tazzjazz

Kristina Forsberg, S

Ex 4

Charan-Jit-Rogel Kyn

Ellen Lind, No

Ex

Kuia Le Gou's Rebel Rebel

Annika Malmstrøm-Leval, S

Ex

Izakhan's St Kasper

Sol Duus, No

Veteran

EX 1, CK vet. BOB vet

CH Thanee’s Check out for Me

Anki Sjøberg, S

Tæver/Bitches

Junior

Ex 1 CK,

Dhoki Apsos Evita Peron

Maria Brunell, No

Ex 2 CK

Chilu's Tamara

Veronika Tell, S

Ex 3 CK

Sadi-Ya's Kiss Me Superstar

Minna Granskov/Pirjo Carlson, SF

Ex 4

Rogell's Fantastic Artwork

Tude Fjæril, No

Ex

Garma Kiy's Kim Kardashian

Nina Mikarlsen, No

Ex

Izakhan's Dzum To Kyi-M-Byang

Kari Terjesen, No

Intermed./mellem

Ex 1 CK, CAC,CACIB, BOB

Kuai Le Gou's Smash Hit

Gunilla Albrigtsen, S

Good

Rogell's Efi-Eiza

Lena Eriksen, No

Åben/open

VG1

Nava Naima Binti

Lotte Pedersen

Champion

Ex 1 CK (2)

Falamandus Out to Kich You

Maria Brunell, No

Ex 2 CK (3)

Sadi-Ya's Heck of a Superstar

Minna Granskov/Pirjo Carlson, SF

Ex 3 CK (4)

Russin

Kristina Forsberg, S

Ex 4 CK

Sumanshu Simply Irresistible

Anki Sjøberg, S

Ex

Sumanshu Black Pianut to Litomadas

Lil Syvertsen, No

Veteran

Ex 1 CK

KaTaYa's Maya Lamleh

Lotte Pedersen

 

International, Vejen 16.9.12. Judge Harry Vella, Malta

Puppy baby Bitch

SL 1 BOB puppy

Dechen-Lukla’s Dhana

Marianne Leth Jensen

Hanner/Dogs

Junior

Ex 1 CK, CAC (2)

Lost Valley Vidyacharan

Louise Meinert Niclasen

Ex 2

Ti La Shu No Doubt at Shadeacre

Markus Gisslen, S

Open/Åben

Ex1, CK (4)

Lamlux Dzonka All Inclusive

Axel Nielsen&Birgit Madsen

VG2

Dawa’s Dino Lamleh

Marina M. Due

Champion

Ex1 CK, CAC, CACIB BIM

CH Falamandus Original Kick Master

Tanja Hakamo, SF

Ex 2 CK (3) r-CACIB

CH Chilu’s Black Label

Veronica Tell

Tæver/Bitches

Junior

Ex 1 CK

Lamlux Sally

Birthe Laustsen

Mellem/Interm.

Ex 1 CK (3)

Sem Zangbo’ Amour De Chanel

Marina C. Andersson, S

Åben/Open

Ex 1,CK (4)

Lamlux Halleluja at Dawa’s

Merethe Breilev

Champion

Ex 1 CK, CAC, CACIB, BOB, CACIB

CH Cavu’s Crossfire

Sabine & Katja Rauhut

Ex 2 CK (2) r-CACIB

CH Falamandus One Kick Ahead

Tanja Hakamo, SF

Ex 3

CH Wanted Nice Dog’s Jahara Lamleh

Merete & Per Jansen, N

Ex 4

CH Manju-Heera’s Archa Lamleh

Merete & Per Jansen, N

G

CH Ca-Ma-Mo’s Alva

Marina C.Anderson, S

Veteran

Ex 1 CK

CH Jo-Jo lamleh v. verles Ricco

Nilson & Anderson,S

 

International, Vejen 15.9.12. Judge Birthe Scheel, DK

Puppy baby Bitch

SL 1 BOB puppy

Linacre Nowibelongtoyou

Maj-Britt Christensen

SL 2

Dechen-Lukla’s Dhana

Marianne Leth Jensen

Hanner/Dogs

Junior

Ex 1 CK (3)

Lamlux Baxter

Søren Therkelsen

Ex 2

Lost Valley Vidyacharan

Louise Meinert Niclasen

Ex 3

Ti La Shu No Doubt at Shadeacre

Markus Gisslen, S

Interm./mellem

VG1

Cheerio Onkyo

Grete Pedersen

Open/Åben

Ex1, CK (4)

Lamlux Dzonka All Inclusive

Axel Nielsen&Birgit Madsen

Ex 2

Dawa’s Dino Lamleh

Marina M. Due

Champion

Ex1 CK, CAC, CACIB BIM

CH Falamandus Original Kick Master

Tanja Hakamo, SF

Ex 2 CK (2) r-CACIB

CH Chilu’s Black Label

Veronica Tell

Tæver/Bitches

Junior

Ex 1

Tenzing Chela

Grete Pedersen

Mellem/Interm.

Ex 1 CK (3)

Sem Zangbo’ Amour De Chanel

Marina C. Andersson, S

Åben/Open

Ex 1,CK (4)

Lamlux Halleluja at Dawa’s

Merethe Breilev

Ex 2

Tenzing Civa

Mette Eskildsen

VG3

Nava Naima Binti

Lotte Pedersen

VG4

Lha-Mi’s Kipu

Malene Nisbeth

Champion

Ex 1 CK, CAC, CACIB, BOB

CH Falamandus One Kick Ahead

Tanja Hakamo, SF

Ex 2 CK (2) r-CACIB

CH Russin

Kristina Forsberg, SF

Ex 3 CK

CH Ca-Ma-Mo’s Alva

Marina C. Andersson, S

Ex 4

CH Manju-Heera’s Archa Lamleh

Merete & Per Jansen, N

Ex

CH Wanted Nice Dog’s Jahara Lamleh

Merete & Per Jansen, N

Veteran

Ex 1 CK

CH KaTaYa's Maya Lamleh

Lotte Petersen

VG2

CH Jo-Jo Lamleh v. verles Ricco

Nilson & Anderson, S

 

National Århus 25.8.12. Judge Jasna Matejcic, Kroatia

Baby Puppy Bitch

SL 1 BOB

Dechen-Lukla's Dhana

Marianne Leth Jensen

SL 2

Lepadian's Peggy Sue Lamleh

Annette kattrup

Puppy dog

L

Taragiri Jam-Pa

Irene & Jørn Engler

Hanner/Dogs

Junior

Ex 1, CK, CAC BOB

Lost Valley Vidyacharan

Louise Meinert Niclasen

Ex 2 CK (2)

Lamlux Baxter

Søren Therkelsen

Ex 3

Bu-Wa-Ba-Po

Helle Madsen & Henrik Østergaard

Mellem/Intermed.

Ex 1 CK

Lamlux Dzonka All Inclusive

Axel Nielsen & Birgit Munch

VG 2

Bu-Wa Ba-Sha

Tine Gregersen

Champion

Ex 1 CK (3)

CH Patou's Hecktor

Maj-Britt Christensen

Ex 2 CK (4)

CH Buddha's Dadpa Lhamo

Irene Madsen

Tæver/Bitches

Junior

Ex 1 CK (2)

Tenzing Chi-Wi

Bente Rytter Jørgensen

Ex 2

Lamlux Sally

Birthe Laustsen

VG 3

Yerpa of Sjo-Who-Sji-Bib

Elin & Jørgen Overby Kiel

Mellem/Interm.

Ex 1 CK, CAC BOS

Lamlux Halleluja at Dawa’s

Merethe Breilev

Åben/Open

VG 1

Lepadian's Ronja Lamleh

Annette Kattrup

VG 2

Nava Naima Binti

Lotte Pedersen

VG 3

Tenzing Shakti of Lafayette

Brian Rytter Jørgensen

VG 4

Dawa's Gold Digger

Marianne Leth Jensen

Champion

VG 1

CH Falamandus Moi-Meme

Annette Katrup

Veteran

Ex 1 CK (3)

CH KaTaYa's Maya Lamleh

Lotte Pedersen

 

National Århus 25.8.12. Judge Nikola Smolic, Kroatia

Baby Puppy Bitch

SL 1 BOB

Dechen-Lukla's Dhana

Marianne Leth Jensen

L

Lepadian's Peggy Sue Lamleh

Annette kattrup

Puppy dog

L

Taragiri Jam-Pa

Irene & Jørn Engler

Hanner/Dogs

Junior

Ex 1, CK, CAC BOB

Lost Valley Vidyacharan

Louise Meinert Niclasen

Ex 2 CK (3)

Lamlux Baxter

Søren Therkelsen

VG 3

Bu-Wa-Ba-Sha

Tine Gregersen

Mellem/Intermed.

VG 1

Lamlux Dzonka All Inclusive

Axel Nielsen & Birgit Munch

VG 2

Bu-Wa Ba-Po

Helle Madsen & Henrik Østergaard

Champion

Ex 1 CK (2)

CH Patou's Hecktor

Maj-Britt Christensen

Tæver/Bitches

Junior

VG 1

Tenzing Chi-Wi

Bente Rytter Jørgensen

G

Yerpa of Sjo-Who-Sji-Bib

Elin & Jørgen Overby Kiel

Åben/Open

G

Lepadian's Ronja Lamleh

Annette Kattrup

G

Nava Naima Binti

Lotte Pedersen

G

Tenzing Shakti of Lafayette

Brian Rytter Jørgensen

Champion

Ex 1 CK, BOS

CH Falamandus Moi.-Meme

Annette Katrup

VG 2

CH Dawa’s Miss Millecent

Dan Petersen

Veteran

Ex 1 CK (2)

CH KaTaYa's Maya Lamleh

Lotte Pedersen

 

National, Århus 26.8.12. Judge Paula Heikkenen-Lehnonen

Hanner/Dogs

Champion

Ex 1 CK, BOS

CH Buddha’s Dasho Norbu

Annette Vesterdal

Tæve/Bitch

Junior

Ex 1 CK, CAC (3)

Tenzing Chi-Wi

Bente Rytter Jørgensen

G

Lamlux Sally

Birthe Laustsen

Åben/Open

Ex 1, CK (4)

Tenzing Shakti of Lafayette

Brian Rytter Jørgensen

Champion

Ex 1 CK (2)

CH Dawa’s Miss Millecent

Dan Petersen

Veteran

EX 1 CK BOB

CH Tenzing Pema

Rytter Jørgensen

 

International, Bornholm 1. Juli 2012 judge Bente Marker, AU

Puppy, bitch

SL, BOB puppy

Brightly’s Just My Marvellous Girl

Anne Valeur

Tæve/Bitch

Åben/Open

Ex 1, CK, CAC, CACIB, BOB

Peaceful Dreams Golden Day Sey

Gun-Brith Åsell og Eva Clementso

 

International, Ballerup 17.6.12. Judge Rainer Vuorinen, SF

Puppy Bitch

SL 1 BOB puppy

Yerpa of Sjo-Who-Sji-Bib

Elin & Jørgen Overby Kiel

SL 2

Tripitaka Jewel In The Crown

Katarina Herud, S

SL 3

Brightly’s Just My Marvellous Girl

Anne Valeur

Hanner/Dogs

Junior

Ex 1, CK

Lost Valley Vidyacharan

Louise Meinert Niclasen

Champion

Ex1 CK, CAC, CACIB (2)

Manu-Heera’Aadi Lamleh

Rita K Jansen, N

Ex 2 CK (3) r-CAC, r-CACIB

SECH Kuai Le Gou’s Qen’ichi Qatsu

Lena Söderkvist, S

Ex 3 CK (4)

FICH Sadi-Ya’s Hello Handsome

Mina Granskog, Piro Carlson, SF

Veteran

Ex 1, CK, BOS

SECH, DKCH Schapegrace I’m the One

Christina Persson, S

Tæver/Bitches

Junior

Ex 1 CK (4)

Pindaros Killer Queen

Monica Isacson, S

Ex 2 CK

Tenzing Chi-Wi

Maj-Britt Rytter Holmberg

Ex 3

Tenzing Changa

Ane-Mette & Per Sand

Mellem/Interm.

Ex 1

Lamlux Halleluja at Dawa’s

Merethe Breilev

Åben/Open

Ex 1,CK CACIB, CAC BOB

SECH Dorje’s Yum Btsun Mo Long-Ku

Lena Larsman, S

Ex 2 CK

SECH Kyang’s Wa Wa Gro

Monica Isacson, S

Ex 3 CK

Sadi-Ya’s Heck of a Superstar

Minna Granskog, Pirjo Carlson, SF

Ex 4 CK

Tenzing Civa

Mette Eskildsen

Ex

Adhira Rajs Bidth Ya Sutra

Rita Jansen, N

Ex

Lha-Mi’s Kipu

Malene Nisbeth

Champion

Ex1 CK, (2) r-CACIB, r-CAC

FICH Sadi-Ya’s It’s so Magic

Mina Granskog, Pirjo Carlson, SF

Ex 2 CK (3)

CH Milingtons Showgirl To Scapegrace

Kajsa Andersson, S

Ex 3 CK

NOCH, SECH Manju-Heera’s Archa Lamleh

Merete & Per Jansen

Ex 4

NOCH SCH Wanted Nice Dog’s Jahara Lamlah

Merete & Per Jansen

International, Ballerup 16.6.2012 Judge Adam Ostrowski, P

Puppy Bitch

SL1, BOB

Brightly’s Just My Marvellous Girl

Anne Valeur

SL 2

Yerpa of Sjo-Who-Sji-Bib

Elin & Jørgen Overby Kiel

SL 3

Tripitaka Jewel In The Crown

Katarina Herud, S

Hanner/Dogs

Junior

Ex 1, CK (3)

Lost Valley Vidyacharan

Louise Meinert Niclasen

Champion

Ex1 CK, CAC, CACIB BOB, BIG 4

SECH NOCH TiLaShu Just Magic for TazzJazz

Kristina Forsberg, S

Ex 2 CK (2) r-CAC, r-CACIB

FICH Sadi-Ya’s Hello Handsome

Mina Granskog, Piro Carlson, SF

Ex 3

Manu-Heera’Aadi Lamleh

Rita K Jansen, N

Ex 4

SEUCH Kuai Le Gou’s Qen’ichi Qatsu

Lena Söderkvist, S

Tæver/Bitches

Junior

Ex 1 CK

Tenzing Chi-Wi

Maj-Britt Rytter Holmberg

Ex 2 CK

Pindaros Killer Queen

Monica Isacson, S

VG3

Lepadian’s Oo La La Lamleh

Hejdi Schrøder

Mellem/Interm.

Ex 1 CK (4)

Lamlux Halleluja at Dawa’s

Merethe Breilev

Åben/Open

Ex 1,CK (3)

Sadi-Ya’s Heck of a Superstar

Minna Granskog, Pirjo Carlson, SF

Ex 2

Adhira Rajs Bidth Ya Sutra

Rita Jansen, N

Ex 3

SECH Kyang’s Wa Wa Gro

Monica Isacson, S

Ex 4

Tenzing Civa

Mette Eskildsen

Champion

Ex1 CK, CAC, CACIB BOS

FICH Sadi-Ya’s It’s so Magic

Mina Granskog, Pirjo Carlson, SF

Ex 2 CK (2) r-CAC, r-CACIB

SECH Russin

Kristina Forsberg, S

Ex 3

NOCH, SECH Manju-Heera’s Archa Lamleh

Merete & Per Jansen

Ex 4

NOCH SCH Wanted Nice Dog’s Jahara Lamlah

Merete & Per Jansen

 

National Aalborg 28.5.12 Judge Antatoli Zhuk, RUS

Puppy, dog

SL, BOB

Lamlux Baxter

Søren Therkelsen

Puppy, bitch

SL, BOS

Lamlux Sally

Birthe Laustsen

Hanner/Dogs

Mellem/interm.

Ex 1, CK, CAC BOB

Lamlux Dzonga All Inclusive

Axel Nielsen og Birgit Madsen

Åben/Open

Ex 1, CK (3)

Dawa’s Dino-Lamleh

Marina Mulinacci

Champion

Ex 1, CK (2)

CH Buddha’s Dasho Norbu

Annette Vesterdal

Tæver/Bitches

Mellem/Interm.

Ex 1,CK, CAC, BOS

Lamlux Halleluja at Dawas

Merethe Breilev

Åben/Open

Ex 1 CK, (3)

Ski-La-Kyi Kyimo

Birte Halvorsen

Champion

Ex 1 CK, (2)

CH Dawa’s Miss Millecent

Dan Petersen

 

International, Roskilde 6.5.12 Judge Frencesco Cochetti, I

Baby bitch

SL, BOB-baby

Brightly’s Just My Marvellous Girl

Anne Valeur

Puppy dog

SL BOB-Puppy BIS 3

Ti La Shu No Doubts at Shadeacre

Markus Gisslen, S

SL

Ti La Shu Ma-Rco

Anne Laugesen

Hanner/Dogs

Junior

Ex 1, CK Bedste junior

Lost Valley Vidyacharan

Louise Meinert Niclasen

Åben/Open

Ex 1 CK CAC

Dawa’s Get’in Jiggy with It

M. Due & M. Breilev

VG

Chilu’s Hades

Marina Andersson, S

Champion

Ex. 1, CK BOS

CAC, CACIB

CH Lhazhal’s Btsnop-Gyad

Siri Wangen, N

Ex 2 CK (3)

CH Dawa’s Tie’N’Tails Lamleh

Louise Meinert Niclasen

Ex 3 CK (4)

CH Ti La Shu Regalia California Dream

K & S Rauhut, G

Ex 4

CH Dhoki Apso Decision

Hege Kristiansen

Ex 5

CH Lhinacre Lateformydate

Annica Ripa

Veteran

Ex 1, CK, BOB vet. (2) BIS 3

CH Schapegrace I’m the One

Christina Persson, S

Tæver/Bitches

Junior

Ex 1

Sem Zangbo’s Amour de Chanel

Marina Andersson, S

Mellem/Interm.

Ex 1 CK

Lamlux Halleluja at Dawa’s

Merethe Breilev

Åben/Open

Ex 1,CK (3) CAC

Ti La Shu Jewel of Firebird

Hege Kristensen, N

Ex 2 CK  (4)

CH Lhazal’s Ellie

Siri Wangen, N

VG 3

Ch A-Mas Sa-Spyod Ma-Tu-Mo

Inger Bentzen, N

Champion

Ex1 CK, BOB CACIB  BIG 4

CH Milingtons Showgirl To Scapegrace

Kajsa Andersson, S

Ex 2 CK (2)

CH Falamandus Out To Kick You

Maria & Erik Brunell, N

Ex 3

CH Ti La Shu Glamorous Gucci

Anna Grethe Dahl Mandsberg

Ex 4

CH Ca-Ma-Mo’s Alva

Marina Andersson, S

VG

CH Tintavon Amazonia

K & S Rauhut, G

Hermed blev Dawa’s Get’in Jiggy with It DKCH – klubben ønsker tillykke

International, Roskilde 5.5.12 Judge Svein Helgesen, N

Baby bitch

SL, BOB-baby

Brightly’s Just My Marvellous Girl

Anne Valeur

Puppy bitch

SL BOB-Puppy

Yerpa Of Sjo-Who-Sji-Bib

Elin & Jørgen Overby Kiel

Puppy dog

SL  BOS

Ti La Shu No Doubts at Shadeacre

Markus Gisslen, S

Hanner/Dogs

Junior

Ex 1, CK Bedste junior

Lost Valley Vidyacharan

Louise Meinert Niclasen

Åben/Open

G

Dawa’s Get’in Jiggy with It

M. Due & M. Breilev

Champion

Ex. 1, CK BOS

CAC, CACIB

CH Dhoki Apsos Decision

Hege Kristensen, N

Ex 2 CK (3)

CH Ti La Shu Regalia California Dream

K & S Rauhut, G

Ex 3 CK (4)

CH Lhazhal’s Btsnop-Gyad

Siri Wangen, N

Ex 4

CH Lhinacre Lateformydate

Annica Ripa

Ex 5

CH Dawa’s Tie’N’Tails Lamleh

Louise Meinert Niclasen

Veteran

Ex 1, CK, BOB vet. (2)

CH Schapegrace I’m the One

Christina Persson, S

Tæver/Bitches

Mellem/Interm.

Ex 1 CK

Lamlux Halleluja at Dawa’s

Merethe Breilev

Åben/Open

Ex 1,CK  (3)

Ch A-Mas Sa-Spyod Ma-Tu-Mo

Inger Bentzen, N

Ex 2 CK (4)

Ti La Shu Jewel of Firebird

Hege Kristensen

Ex 3

CH Lhazal’s Ellie

Siri Wangen, N

VG 4

Tenzing Civa

Mette Eskildsen

VG

Qanda Lhi’s E-Jamba

Elin & Jørgen Overby Kiel

VG

Lha-Mi’s Kipu

Malene Nisbeth

Champion

Ex1 CK, BOB CACIB, BIG 4

CH Milingtons Showgirl To Scapegrace

Kajsa Andersson, S

Ex 2 CK, CAC (2)

CH Falamandus Out To Kick You

Maria & Erik Brunell

Ex 3

CH Tintavon Amazonia

K & S Rauhut, G

 

National Vildbjerg, 28. April 2012. Judge Lene Jakobsen, DK

Baby bitch

SL, BOB-baby

Tia

Lena Erichsen

Puppy bitch

SL BOB-Puppy

Lamlux Sally

Birthe Lausten

SL

Yerpa Of Sjo-Who-Sji-Bib

Elin & Jørgen Overby Kiel

Hanner/Dogs

Junior

Ex 1, Bedste junior

Lost Valley Vidyacharan

Louise Meinert Niclasen

Ex 2

Bu-Wa Ba-Po

Helle Madsen

VG

Azio

Dennis Nellebjerg

Mellem/Interm.

Ex 1, CK (2) CAC

Lamlux Dzonka All Inclusive

Axel Nielsen & Birgit Madsen

Åben/Open

Ex 1, CK (4)

Patou’s Kanzo

Poul Quist

Champion

Ex. 1, CK BOB

CH Patou’s Hecktor

Maj-Britt Christensen

Ex 2, CK (3)

CH Dawa’s Tie’N’Tails Lamleh

Louise Meinert Niclasen

Tæver/Bitches

Junior

VG

Thondrup

Tine Boutrup

Mellem/Interm.

VG

Cheerio Opalina

Inger Lolby

Åben/Open

Ex 1,CK CAC

Ti La Shu Glamorous Gucci

Anna Grethe Dahl Mandsberg

Ex 2 CK

Patou’s Joya

Gitte & Jan Fjeldsted

Ex 3 CK

Buddha’s Eyul Bu-Wa Zimpo

Jennie Søderberg

Ex 4

Nava Naima Binti

Lotte Pedersen

Ex

Dawa’s Gold Digger

Marianne Leth Jensen

Ex

Buddha’s Gyalwa Kunga Lhamu

Tine Boutrup

VG

Qanda Lhi’s E’Jamba

Elin & Jørgen Overby Kiel

VG

Lepadian’s Sashi of Dino

Malene Demintri Krause

Champion

Ex1 CK (3) klub CAC

CH Falamandus Moi-Meme

Annette Kattrup

Ex 2, CK

CH Malishar’s Mingma-Taragiri

Marianne Delholm Dons

Ex 3, CK

CH Patou’s Gabriella

Maj-Britt Christensen

Veteran

Ex 1 CK, BOS BOB vet.

CH Dawa’s Miss Millecent

Dan Petersen

Ex 2 CK (2)

CH KaTaYa’s Maya-Lamleh

Lotte Pedersen

Ex 3 CK (4)

CH Malishar’s Tara Giri

Marianne Delholm Dons

Ti La Shu Glamorous Gucci blev DKCH på dagen. Klubben ønsker tillykke J

 

National Haarlev, 17.3.12.  Judge by Gudrun Menges-Mohr, Germany

Baby dog

L

Tintin

Pia Skelmose

Baby bitch

SL, BOB baby

Yerpa of Sho-Who-Sji-Bib

Elin og Jørgen Overby Kiel

SL 2

Tia

Pia Skelmose

Puppy bitch

SL BOB-Puppy

Tenzing Changa

Ane-Mette Sand

SL 2

Tenzing Chela

Grete Pedersen

L

Aly

Birthe Porsild

Hanner/Dogs

Junior

Ex 1, CK, CAC (3)

Bu-Wa Ba-Po

Helle Madsen

Ex 2, CK (4)

Cheerio Oshin

Helene Buntzen, Mogens Hansen

Ex 3

Lost Valley Vidyacharan

Louise Meinert Niclasen

Champion

Ex. 1, CK BOS

CH Patou’s Hecktor

Maj-Britt Christensen

Ex 2, CK (2) klub CAC

CH Dawa’s Tie’N’Tails Lamleh

Louise Meinert Niclasen

Tæver/Bitches

Mellem/Interm.

Ex 1,CK

Tenzing Civa

Mette Eskildsen

Åben/Open

Ex 1,CK CAC (3)

Falamandus Moi-Meme

Annette Kattrup

Ex 2 CK

Lha-Mi’s Kipu

Malene Nisbeth

G

Lepadian’s Sashi of Dino

Malene Demintri Krause

Champion

Ex1 CK (2) klub CAC

CH Patou’s Gabriella

Maj-Britt Christensen

Ex 2 CK (4)

CH J’Tui Lamleh v. Kamal a Schila

Merethe Breilev

Veteran

Ex 1 CK, BOB BOB vet.

CH Dawa’s Miss Millecent

Dan Petersen

Falamandus Moi-Meme blev DKCH på dagen. Klubben ønsker tillykke


International dogshow in Fredericia 12.2.12.  Judge Anni Jensen, DK

Puppy dog

SL BOB

Lost Vally Vidyacharan

Louise Meinert Niclasen

SL

Ti La Shu Ma-Rco

Anne Laugesen

Puppy bitch

SL BOS

Thondrup

Tine Boutrup

L

Tenzing Changa

Anne Mette & Per Sand

L

Lepadian’s Oo La-La Lamleh

Heidi Schrøder

Hanner/Dogs

Junior

Ex 1

Wanted Nice Dog’s Bhiamo Lamleh

Kirsten Durr, D

Intermed.

Ex 1 CK, (4)

Lamlux Dzonga all incl

Axel Nielsen & Birgit Madsen

Åben/open

Ex 1,CK CAC, BOB, CACIB

Ti La Shu Regalia California Dream

Sabine & Katja Rauhut, D

Ex 2 CK

Dawa’s Get’in Jiggy with it

Marina Due & Merethe Breilev

Champion

Ex 1, CK (2)r-CAC r-CACIB

Dawa’s Tie’N’Tails Lamleh

Louise Meinert Niclasen

Veteran

Ex 1 CK (3) BOS vet.

Dawa’s Herkules

Marina Due

Tæver/Bitch

Interm./mellem

Ex 1 CK (2) r-CAC, r-CACIB

Ti La Shu Regalia Dixie Peach

Sabine & Katja Rauhut, D

Ex 2 CK

Lha-Mi’s Sashi

Annette Johansen

Ex 3

Tenzing Civa

Mette Eskildsen

VG 4

Lha-Mi’s Zigsa

Nancy Nielsen

Åben/Open

Ex 1 CK (4)

Patou’s Isja De-Khela

Nancy Lykke Nielsen

Ex 2 CK

Patou’s Kasimir

Eva Mathiesen

Ex 3 CK

Ti La Shu Glamorous Gucci

Anna Grethe Mandsberg

Ex 4

Lha-Mi’s Kipu

Malene Nisbeth

Champion

EX 1 CK, CAC, CACIB BOS

Jo-Jo Lamleh von Verles Ricco

Veronica Tell, S

Ex 2 CK

Patou’s Hedda

Eva Mathiesen

Veteran

Ex 1 CK (3) BOB vet.

Dawa’s Miss Millecent

Dan & Lene Petersen

 


 Flere resultater : 2005 - 2006 - 2007 - 2008 - 2009 - 2010  - 2011 - 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 

Klik på årstallet for at se de pågældende udstillingsresultater

 

Til top