Udstillingsresultater 2013

National, Christmasshow Kignæs, 23.11.2013, Judge Kerstin Nilsson, DK

Baby puppy dog

SL BOB baby

Kuai Le Gou’s Xating Xperia

Lena Söderkvist, S

Pupppy dog

SL 1 BOS puppy

Lepadian Kustom Made Lamleh

Annette & Leif Kattrup

L 2

Lepadian Kick Boxer Lamleh

Lis Kjeldsen

Pupppy bitch

SL 1 BOB puppy

Flopsy Cottontail

Rie Grønne

Hanner/Dogs

Junior

Ex 1 CK CAC BOS

Ca-Ma-Mo’s La’fedor

Marina Casparson Andersson, S

VG 2

Kalli

John Kristensen

Mellem/Interm.

VG 1

Ca-Ma-Mo’s La’fabian

Tina Sørensen

Åben/Open

Ex 1 CK (4)

Lost Valley Vidyacharan

Louise Niclasen

VG 2

Lepadian Outtake-Lamleh

Marianne Back

Champion

Ex 1 CK (2)

CH Kuai Le Gou’s Qen’lchi Qatsu

Lena Söderkvist, S

Ex 2 CK (3)

CH Chilus’s Black Label

Ann Eriksson, S

Ex 3

CH Dawa’s Get’in Jiggy With It

Marina M. Due

Tæve/Bitch

Junior

Ex 1 CK

Cun-Wa-Namba Ladyhawke

Veronika Tell, S

Ex 1 CK

Lepadian’s Shiwa-Lamleh

Thomas Aagaard

Ex 3

Chiva Ayla

Kit Madsen

Ex 4

Mei Su’s Fia

Grethe Glarbo

Mellem/interm.

Ex 1 CK (4)

Rupa Dhatu Vina

Ida Wilhjelm

Åben/Open

Ex 1 CK CAC (2)

Yerpa of Sjo-Who-Sji Bib

Elin & Jørgen Overby Kiel

Ex 2 CK

Ca-Ma-Mo’s La’Candis

Lene Hamberg

Ex 3 CK

Patou’s Joya

Gitte & Jan Fjeldsted

Ex 4 CK

Tenzing Civa

Mette Hedeboe Eskildsen

VG

Lepadian’s Sashi of Dino

Malene Krause

VG

Lha-Mi’s Kipu

Malene Nisbeth

VG

Lepadian’s Ronja-Lamleh

Annette & Leif Kattrup

Champion

Ex 1 CK (3)

CH Falamandus Moi-Meme

Annette & Leif Kattrup

Veteran

Ex 1 CK BOB, BOB vet.

CH Dawa’s Miss Millecent

Lene & Dan Petersen

 

International, Herning d. 3.11.13. Judge Olga Sinko Kupriyanova, Slov

Baby puppy bitch

SL BOB baby puppy

Flopsy Cottontail

Rie Grønne

Hanner/Dogs

Junior

Ex 1 CK (4)

Kyi-M-Byang Kondrad Kaspersønn

Sol Duus, N

Ex 2 CK

Rogell's Emir Hanu-Man

Anders Kopperud, N

Ex 3 CK

Sem Zanbo's Beau Lorenzo

Marit Engelstad, N

Open/Åben

Ex 1 CK

Lost Valley Vidyacharan

Louise Meinert Niclasen

Ex 2 CK

Chilu's Jason Stackhouse

Veronika Tell, S

Champion

Ex 1 CK BOS

CH TiLaShu Only Magic

S. & K. Rauhut, D

Ex 2 CK (2)

CH Sem Zangbo's Amour de Felix

Christin Haldorson, N

Ex 3 CK

CH Xarec

Monica Berg, N

Veteran

Ex 1 CK (3)

CH Izakhan's Sct Kasper

Sol Dus, N

Ex 2 CK

CH Buddha's Dadpa Lhamo

Irene Hansen

Tæver/Bitches

Junior

Ex 1 CK

Rogell's Quan Yin Gorochana

Lill-Merethe Sørensen, N

Ex 2 CK

Lhazhal's Fanth-A-Zhi

Siri Wangen, N

Ex 3

Cun-Wa-Namba Ladyhawk

Veroncia Tell, S

Mellem/Interm.

Ex 1 CK BOB

Tilashu Regalia Angen On Fire

S & K Rauhut, D

Ex 2 CK

Rogell's Fantastic Artwork

Trude Fjærli, N

Ex 3

Izakhan's Dzum to Kyi-M-Byang

Kari Tjesen, N

Ex 4

Lhinacre Nowibelongtoyou

Maj-Britt Christensen

Åben/Open

Ex 1 CK

Patou's Joya

G & J Fjelsted

Ex 2 CK

CH Chambanya Drogmo Lamleh

Marita Hering, SF

Ex 3

Lhazhal's Elli

Siri Wangen, N

Champion

Ex 1 CK (2)

CH Pindaros Forbidden Fruit

Rikka Hinkkanen, SF

Ex 2 CK (3)

CH Lamlux Emma Brightly

Søren Therkelsen

Ex 3

CH Lhazhal's Dkar-Ba Mu-Tig

Siri Wangen, N

Ex 4

CH Rogell's Adi-Tya

Stig Trane, N

Ex 5

CH Lokattens Keep the Beat

Kari Terjesen, N

Veteran

Ex 1 CK (4)

CH Rogell's Phi-Na-Co-Lha-Da

Ellen Lind, N.

Ex 2 CK

CH J'Tui lamleh von Kamal a Schila

Merethe Breilev

Ex 3

CH Lhazal's Sis A-Zal

Siri Wangen, N

International, Herning d. 2.11.13. Judge Tanya Ahlman-Stockmari (SF)

Baby puppy bitch

SL BOB baby puppy

Dari Tamba's Nima Lamleh

Annette Skånstrøm

SL

Flopsy Cottontail

Rie Grønne

Hanner/Dogs

Junior

Ex 1 CK, CAC, BOS

Kyi-M-Byang Kondrad Kaspersønn

Sol Duus, N

Ex 2

Rogell's Emir Hanu-Man

Anders Kopperud, N

VG 3

Sem Zanbo's Beau Lorenzo

Marit Engelstad, N

Open/Åben

VG 1

Lost Valley Vidyacharan

Louise Meinert Niclasen

VG 2

Chilu's Jason Stackhouse

Veronika Tell, S

Champion

Ex 1 CK (3)

CH Xarec

Monica Berg, N

Ex 2

CH TiLaShu Only Magic

S. & K. Rauhut, D

Ex 3

CH Sem Zangbo's Amour de Felix

Christin Haldorson, N

Veteran

Ex 1 CK (2)

CH Izakhan's Sct Kasper

Sol Dus, N

Ex 2

CH Buddha's Dadpa Lhamo

Irene Hansen

Tæver/Bitches

Junior

Ex 1

Cun-Wa-Namba Ladyhawke

Veronika Tell, S

VG 2

Lhazhal's Fanth-A-Zhi

Siri Wangen, N

VG 3

Rogell's Quan Yin Gorochana

Lill-Merethe Sørensen, N

Mellem/Interm.

Ex 1 CK (4)

Tilashu Regalia Angen On Fire

S & K Rauhut, D

Ex 2

Rogell's Fantastic Artwsork

Trude Fjærli, N

G

Dechen-Lukla's Dhana

Marianne Leth Jensen

Åben/Open

VG 1

Maitri's Lukla

J & S Durup

VG 2

Patou's Joya

G & J Fjelsted

VG 3

CH Chambanya Drogmo Lamleh

Marita Hering, SF

VG 4

Lhazhal's Elli

Siri Wangen, N

Champion

Ex 1 CK (2)

CH Rogell's Adi-Tya

Stig Trane, N

Ex 2 CK (3)

CH Pindaros Forbidden Fruit

Rikka Hinkkanen, SF

Ex 3 CK

CH Lamlux Emma Brightly

Søren Therkelsen

VG 4

CH A-Mas Sa-Spyod-Ma Tu Mo

Inger Bentzen, N

Veteran

Ex 1 CK BOB CAC

CH Rogell's Phi-Na-Co-Lha-Da

Ellen Lind, N.

 

International, Ballerup, 22.9.2013. Judge Birgit Seloy, DK

Baby puppy bitch

SL BOB baby puppy

Flopsy Cottontail

Rie Grønne

Puppy bitch

SL BOB puppy

Civa Ayla

Kit Madsen

Hanner/Dogs

Junior

Ex 1 CK

Kyi-M-Byang Kondrad Kaspersønn

Sol Duus, N

Ex 2 CK

Chilu's Jason Stackhouse

Veronika Tell, S

Mellem/Interm.

Ex 1 CK

Ekadashi Tingri

Janni Pedersen

VG 2

Ca-Ma-Mo's La'fabian

Tina Sørensen

Open/Åben

Ex 1, CK (4)

Lost Valley Vidyacharan

Louise Meinert Niclasen

Champion

Ex 1 CK BOB, CAC, CACIB

CH Sadi-Ya's Hello Handsome

Minna Granskog, Piroj Carlson, SF

Ex 2 CK (2)

CH Dawa's Tie'N'Tail's Lamleh

Louise Meinert Niclasen

Ex 3 CK (3)

CH Bantam Sheperd's Pa Co Pa Mo

Eva Carloni, S

Ex 4 CK

CH Dawa's Get'in Jiggy With It

M. Due & M. Breilev

Ex

Izakhan's Another Star I'm Axel

Sol Duus

Tæver/Bitches

Junior

Ex 1 CK

Cun-Wa-Namba Ladyhawke

Veronika Tell, S

Ex 2

Araki Funtime Showgirl

Wibeche Skallien/Åsli Vegen, N

VG 3

Kambas Heyhey Honey

Lotte Udesen

VG 4

Lost Valley Amitabha

Marianne D Dons

VG

Kyi-M-Byang Happy Kyimo

Tina Hougaard-Nielsen

Mellem/Interm.

Ex 1 CK (4)

Izakhan's Dzum To Kyi-M-Byang

Kari Terjesen/Sol Duus, N

Ex 2 CK

Yerpa of Sjo-Who-Sji-Bib

Elin & Jørgen Overby Kiel

VG 3

Lepadian Peggy Sue Lamleh

Annette & Leif Kattrup

Åben/Open

Ex 1 CK CAC, CACIB, BOS

Scapegrace Excellent Choise

Kajsa Andreasson, S

Ex 2 CK

Tenzing Civa

Mette Hedeboe Eskildsen

Ex 3

Lepadian 's Ronja Lamleh

Annette & Leif Kattrup

Ex 4

Lepadian's Sashi of Dino

Malene Krause

EX

Lha-Mi's Kipu

Malene Nisbeth

Champion

Ex 1 CK (2)

CH Sadi-Ya's Heck of A Superstar

Minna Granskov/Pirjo Carlson, SF

Ex 2 CK (3)

CH Russin

Kristina Forsberg, S

Ex 3 CK

CH Millington's Show Girl To Scapegrace

Kajsa Andreasson, S

Ex 4

CH Malishar's Mingma-Taragiri

Marianne D. Dons

 

National, Ørnhøj 14.9. Judge Hans Erik Petersen, D

Hanner/Dogs

Baby puppy dog

SL 1 BOB puppy

Flopsy Cottontail

Rie Grønne

Junior

Ex 1 CK CAC BOS

Ekadashi Tingr

Janni Pedersen

VG2

Chilu's Van Helsing

Veronika Tell, S

Champion

Ex 1 CK (2)

Chilu's Black Label

Ann Eriksson, S

Ex 2 CK (3)

CH Lamlux Dzonga all Inclusive

Axel Nielsen & Birgit Madsen

Tæve/Bitch

Junior

Ex 1 CK, CAC BOB

Lhinacre Nowibelongtoyou

Maj-Britt Christensen

Ex 2

Dechen-Lukla's Dhana

Marianne Leth Jensen

Mellem/Interm.

VG 1

Lepadian's Peggy Sue Lamleh

Annette Kattrup

Åben/Open

Ex 1 CK (4)

Maitri's Lukla

Susan Durup

Ex 2 CK

Patou's Joya

Gitte Fjeldsted

VG 3

Lepadian's Ronja-Lamleh

Annette Kattrup

Veteran

Ex 1 CK (2) BOB vet

CH Dawa’s Miss Millecent

Dan Petersen

EX 2 CK (3)

CH Patou's Gabriella

Maj-Britt Christensen

 

National, Varde 25.8.2013. Judge Ricky Lochs-Romans, NL

Hanner/Dogs

Junior

Ex 1 CK, CAC (2)

Pemba

Birte Halvorsen

Ex 2

Ekadashi Tingri

Janni Pedersen

Åben/Open

Ex1 CK (3)

Bu-Wa-Ba-Po

Helle Madsen & Henrik Østergaard

Ex2 CK (4)

Lost Valley Vidyacharan

Louise Niclasen

Champion

Ex 1 CK, BOB

CH Lamlux Dzonga all Inclusive

Axel Nielsen & Birgit Madsen

Tæve/Bitch

Junior

Ex 1 CK (4)

Lhinacre Nowibelongtoyou

Maj-Britt Christensen

Ex 2

Dechen-Lukla's Dhana

Marianne Leth Jensen

Åben/Open

Ex 1 CK

Maitri's Lukla

Susan Durup

Ex 2 CK CAC (3)

Tenzing Civa

Mette Eskildsen

VG 3

Lha-Mi's Kipu

Malene Nisbeth

Champion

Ex 1 CK BOS

CH Lamlux Emma Brightly

Søren Therkelsen

Veteran

Ex 1 CK (2) BOB vet.

CH Dawa’s Miss Millecent

Dan Petersen

EX 2 CK

CH Patou's Gabriella

Maj-Britt Christensen

 

International, Bornholm 17.8.13. Judge Petru Muntean, Rumænien

Baby puppy dog

SL BOB baby puppy

Lepadian's Kustom Made Lamleh

Annette og Leif Kattrup

Puppy bitch

SL 2

Civa Ayla

Kit Madsen

SL BOB puppy

Cun-Wa-Namba Ladyhawke

Veronika Tell, S

Hanner/Dogs

Junior

Ex 1

Ca-Ma-Mo's La'fedor

Marina Andersson, S

Ex 2

Chilu's Van Helsing

Veronika Tell, S

Mellem/Interm.

Ex1 CK

Ekadashi Tingri

Janni Pedersen

Open/Åben

Ex 1, CK (3)

Lost Valley Vidyacharan

Louise Meinert Niclasen

Champion

Ex 1 CK BOB, CAC, CACIB

CH Chilu's Hades

Maria Andersson, S

Ex 2 CK (2)

CH Chilu's Black Label

Ann Eriksson, S

Ex 3 CK (4)

CH Dawa's Tie'N'Tail's Lamleh

Louise Meinert Niclasen

Tæver/Bitches

Junior

VG1

Lepadian's Peggy Sue Lamleh

Annette & Leif Kattrup

Mellem/Interm.

Ex 1 CK

Brightly's Just My Marvellous Girl

Anne Valeur

Åben/Open

Ex 1 CK

Sem Zangbo's Amour De Chanel

Marina Andersson, S

Ex 2

Lepadian 's Ronja Lamleh

Annette & Leif Kattrup

Ex 3

Ca-Ma-Mo's La'cheeri

Marina Andersson, S

VG 4

Lepadian's Sashi of Dino

Malene Krause

Champion

Ex 1 CK,CACIB, BOS

CH Sumanshu Simply Irresistible

Anki Sjøberg, S

Ex 2 CK, CAC (2)

CH Russin

Kristina Forsberg, S

Ex 3 CK (4)

CH Lamlux Halleluja at Dawa's

Merethe Breilev

Ex 4 CK

CH Cruella De Ville Taste of Ambrosia

Lena Oredson, S

VG

CH Falamandus Moi-Meme

Annette & Leif Kattrup

Veteran

Ex 1, CK (3) BOB veteran

CH Dawa's Miss Millecent

Dan Petersen

International, Bornholm 18.8.13. Judge Gunnar Nymann

Baby puppy dog

SL BOB baby puppy

Lepadian's Kustom Made Lamleh

Annette og Leif Kattrup

Hanner/Dogs

Junior

Ex 1 CK CAC BOB

Ca-Ma-Mo's La'fedor

Marina Andersson, S

VG 2

Chilu's Van Helsing

Veronika Tell, S

Mellem/Interm.

Ex1

Ekadashi Tingri

Janni Pedersen

Open/Åben

Ex 1,

Lost Valley Vidyacharan

Louise Meinert Niclasen

Champion

Ex 1 CK CACIB (2)

CH Chilu's Hades

Maria Andersson, S

Ex 2 CK (3)

CH Chilu's Black Label

Ann Eriksson, S

Ex 3

CH Dawa's Tie'N'Tail's Lamleh

Louise Meinert Niclasen

Tæver/Bitches

Junior

Ex 1 CK

Cun-Wa-Namba Ladyhawke

Veronika Tell, S

Ex 2

Fibi

Helle Sobiera

VG3

Lepadian's Peggy Sue Lamleh

Annette & Leif Kattrup

Mellem/Interm.

Ex 1

Brightly's Just My Marvellous Girl

Anne Valeur

Åben/Open

Ex 1 CK CAC, CACIB, BOS

Sem Zangbo's Amour De Chanel

Marina Andersson, S

Ex 2 CK (3)

Ca-Ma-Mo's La'cheeri

Marina Andersson, S

Ex 3 CK

Lepadian's Ronja Lamleh

Annette & Leif Kattrup

G

Lepadian's Sashi of Dino

Malene Krause

Champion

Ex 1 CK (2)

CH Russin

Kristina Forsberg, S

Ex 2

CH Cruella De Ville Taste of Ambrosia

Lena Oredson, S

VG 3

CH Falamandus Moi-Meme

Annette & Leif Kattrup

Veteran

Ex 1, CK (4) BOB veteran

CH Dawa's Miss Millecent

Dan Petersen

 

International, Vejen 15.6.2013 judged by Dan Erichsen, S

Puppy bitch

SL BOB puppy

Cun-Wa-Namba Ladyhawke

Veronika Tell, S

Hanner/Dogs

Junior

Ex 1 CK, CAC, BOS

Ekadashi Tingri

Janni Pedersen

Ex 2 CK (3)

Chilu's Van Helsing

Veronika Tell, S

Ex 3

Chilu's Jason Stackhouse

Veronika Tell, S

G

Ca-Ma-Mo's La'fabian

Tina Sørensen

Open/Åben

Ex 1, CK (4)

Lost Valley Vidyacharan

Louise Meinert Niclasen

Ex 2

Wanted Nice Dog's Bhiamo Lamleh

Kirsten Dürr, G

Champion

Ex 1 CK (2) CACIB

CH Milo-Mithra Lamleh Von Kamal-A-Schila

Juliane Hess, G

Tæver/Bitches

Mellem/Interm.

Ex 1 CK CAC (3)

Tenzing Chi-Wi

Bente Rytter Jørgensen

Ex 2 CK

Yerpa of Sjo-Who-Sji-Bib

E & J Overby Kiel

Åben/Open

Ex 1 CK

Millington's Unforgettable

Ragne Gjestrum-Larsen, N.

Ex 2

Millington's Caprice

Kristen Sætre, N

Champion

Ex 1 CK, CACIB, BOB

CH Lamlux Emma Brightly

Søren Therkelsen

Ex 2 CK (4)

CH Lamlux Halleluja at Dawa’s

Merethe Breilev

Veteran

Ex 1, CK (2) BOB veteran

CH Dawa's Miss Millecent

Dan Petersen

 

National, Svendborg 18.05.2013 Judge: Carl-Gunnar Stafberg, S

Hanner/Dogs

Hvalp/Puppy

SL 1 BOB puppy

Kyibu

Anette Vesterdal

Junior

Ex1 CK CAC (2)

Ekadashi Tingri Spkp

Janni Pedersen

Åben/Open

Ex1 CK (3)

Wanted Nice Dog's Biamo Lamleh

Kirsten Dürr, D

Ex2

Bu-Wa-Ba-Po

Helle Madsen & Henrik Østergaard

Champion

Ex 1 CK, BOB

CH Lamlux Dzonga all Inclusive

Axel Nielsen & Birgit Madsen

Tæve/Bitch

Junior

Ex 1 CK, CAC (2)

Lhinacre Nowibelongtoyou

Maj-Britt Christensen

Veteran

Ex 1 CK BOS, BOB vet.

CH Dawa’s Miss Millecent

Dan Petersen

EX 2 CK (3)

CH Patou's Gabriella

Maj-Britt Christensen

 

International, Roskilde 5.5.13. Judged by Florance Fahey, Irl.
Puppy dog
SL 1 BOS
Kyibu
Anette Vesterdal
Puppy bitch
SL 1 BOB
Lost Valley Amitabha Taragiri
Marianne D. Dons
L
Lhazhal's Fant-A-Zhi
Siri Wangen, N
L
Kyi-M-Byang Happy Kyimo
Tina Hougaard-Nielsen
Hanner/Dogs
Junior
Ex 1 CK, CAC BOS
Ekadashi Tingri
Janni Pedersen
VG 2
Ca-Ma-Mo's La'Fabian
Tina Sørensen
Åben/open
Ex 1 CK, CAC (3)
Fabulous Teddy's Hartbreaker
Malin Berlin, S
Ex 2 CK
Ti La Shu No Doubt at Shadeacre
Markus Gisslen, S
Champion
Ex 1 CK (2)
Sadi-Ya's Heck of A Superstar
Minna Grankog, Pirjo Carlson, SF
Ex 2 CK (4)
CH Ti La Shu Just Magic for Tazz Jazz
Kristina Forsberg, S
Ex 3 CK
CH Dawa's Tie'N'Tails Lamleh
Louise Meinert Niclasen
VG 4
Linacre Lateformydate
Annica Ripa, S
Tæver/Bitches
Junior
Ex 1,CK
Linacre Nobigdeal
Annica Ripa, S
Mellem/Interm.
Ex 1 CK, CAC, CACIB, BOB
Sadi-Ya's Kiss Me Superstar
Minna Grankog, Pirjo Carlson, SF
Ex 2 CK
Tenzing Chi-Wi
Bente Rytter
VG 3
Yerpa of Sjo-Who-Sji-Bib
E & J Overby Kiel
Åben/open
Ex 1 CK, (3)
Sem Zangbo's Amour De Chanel
Marina Andersson
Ex 2 CK
Kybo Pandemonium of Alilah
Pat Tempest, U
VG
CH Lhazhal's Elli
Siri Wangen, N
VG
Tintavon Prethnha
Cecilia Elmestål, S
Champion
Ex 1 CK (2)
CH Millington's Show Girl to Scapegrace
Anna Karin Andreason, S
Ex 2 CK (4)
CH Russin
Kristina Forsberg, S
Ex 3 CK
Sadi-Ya's Heck of A Superstar
Minna Grankog, Pirjo Carlson, SF
Ex 4
CH A-Mas Sa Spyod Ma Tu-Mo
Inger Bentzen, N
Ex upl
CH Lamlux Halleluja at Dawa´s
Merethe Breilev
Ex upl
CH Ca-Ma-Mo's Alva
Marina Anderson, S
Ex upl
CH Thokkadis New Endless Sunrise
Malin Berlin, S
Veteran
Ex 1 CK BOB vet.
CH Dawa's Miss Millecent
Dan Petersen


International, Roskilde 4.5.13. Judged by Toni Moran, Irl.
Puppy dog
SL 1 BOB
Kyibu
Anette Vesterdal
Puppy bitch
SL 1 BOS
Lhazhal's Fant-A-Zhi
Siri Wangen, N
SL 2
Katinka
Janni Sander Larsen
L
Lost Valley Amitabha Taragiri
Marianne D. Dons
Hanner/Dogs
Junior
Ex 1 CK (3)
Ekadashi Tingri
Janni Pedersen
VG 2
Ca-Ma-Mo's La'Fabian
Tina Sørensen
Mellem/Interm.
Ex 1 CK
Lost Valley Vidyacharan
Louise Meinert Niclasen
Åben/open
Ex 1 CK, CAC (2)
Fabulous Teddy's Hartbreaker
Malin Berlin, S
Ex 2
Ti La Shu No Doubt at Shadeacre
Markus Gisslen, S
Ex 3
Bu-Wa Ba-Po
Helle Madsen,
Henrik Østergaard
Champion
Ex 1 CK, CACIB BOS
CH Ti La Shu Just Magic for Tazz Jazz
Kristina Forsberg, S
Ex 2 CK (4)
Sadi-Ya's Heck of A Superstar
Minna Grankog, Pirjo Carlson, SF
Ex 3
Linacre Lateformydate
Annica Ripa, S
Tæver/Bitches
Junior
Ex 1,CK
Linacre Nobigdeal
Annica Ripa, S
Mellem/Interm.
Ex 1
Tenzing Chi-Wi
Bente Rytter
Ex 2
Brightly's Just My Marvellous Girl
Anne Valeur
Ex 3
Yerpa of Sjo-Who-Sji-Bib
E & J Overby Kiel
Åben/open
Ex 1 CK, CAC, CACIB BOB
Kybo Pandemonium of Alilah
Pat Tempest, U
Ex 2
CH Thokkadis New Endless Sunrise
Malin Berling, S
Ex 3
Sem Zangbo's Amour De Chanel
Marina Andersson
Ex 4
CH Lhazhal's Elli
Siri Wangen, N
Ex
Lha-Mi's Kipu
Malene Nibeth
VG
Tintavon Prethnha
Cecilia Elmestål, S
Champion
Ex 1 CK (2)
Sadi-Ya's Heck of A Superstar
Minna Grankog, Pirjo Carlson, SF
Ex 2 CK (3)
CH Millington's Show Girl to Scapegrace
Anna Karin Andreason, S
Ex 3 CK (4)
CH Russin
Kristina Forsberg, S
Ex 4
CH Kuai Le Gou's Joshi Joki
Cecilia Elmestål, S
Ex upl
CH A-Mas Sa Spyod Ma Tu-Mo
Inger Bentzen, N
Ex upl
CH Lamlux Halleluja at Dawa´s
Merethe Breilev
VG
CH Ca-Ma-Mo's Alva
Marina Anderson, S
KIP
CH Scapegrace Excellent Choise
Anna Karin Andreasson, S
Veteran
Ex 1 CK BOB vet.
CH Dawa's Miss Millecent
Dan Petersen
Ex 2 CK
CH Patou's Gabriella
Maj-Britt Christensen

 

National TT-club show 13.4.13. Judge: Svein E. Bjørnes, DK

Puppy dog

SL 1 BOB

Kyibu

Anette Vesterdal

Puppy bitch

SL 1 BOS

Lost Valley Amitabha Taragiri

Marianne D. Dons

Hanner/Dogs

Junior

Ex 1 CK (2)

Chilu's Dark Shadow

Annette Vinter

Mellem/Interm.

Ex 1

Bu-Wa Ba-Po

Helle Madsen, Henrik Østergaard

Åben/open

Ex 1 CK, CAC BOS

Lamlux Dzonka All Inclusive

Axel Nielsen & Birgit Madsen

Veteran

Ex 1 CK (3) BOS vet.

CH Dawa's Herkules

Marina M. Due

Tæver/Bitches

Junior

Ex 1,CK (4)

Cheerio Po-Nya

Hanne Mathiasen

Ex 2

Lepadian's Peggy Sue Lamleh

Annette Kattrup

Ex 3

Linacre Nowibelongtoyou

Maj-Britt Christensen

Ex 4

Yerpa of Sjo-Who-Sji-Bib

E & J Overby Kiel

Åben/open

Ex 1 CK, CAC (2)

Lamlux Halleluja at Dawa’s

Merethe Breilev

Ex 2

Nava Naima Binti

Lotte Pedersen

Ex 3

Patou's Joya

Gitte & Jan Fjeldsted

VG 4

Cheerio Opalina

Inger Lolby

Champion

Ex 1 CK (3) klub CAC

CH Falamandus Moi-Meme

Annette Kattrup

Ex 2 CK

CH Malishar's Mingma-Taragiri

Marianne D. Dons

Veteran

Ex 1 CK BOB, BOB vet.

CH Dawa's Miss Millecent

Dan Petersen

Ex 2 CK

CH KaTaYa's Maya-Lamleh

Lotte Pedersen

Hermed blev Lamlux Halleluja at Dawa's og Lamlux Dzonga All Inclusive DKCH - Klubben ønsker tillykke
 

International, Fredericia 9.2.2013 Judge Henrik Johansson, S

Puppy baby dog

SL 1 BOB puppy

Kyibu

Anette Vesterdal

SL 2

Pemba

Birte Halvorsen

Hanner/Dogs

Open/Åben

Ex1, CK (2) r-CAC, r-CACIB

Lamlux Dzonka All Inclusive

Axel Nielsen & Birgit Madsen

Ex 2

Wanted Nice Dog's Bhiamo Lamleh

Kirsten Dürr, G

Champion

Ex1 CK, CAC, CACIB BOB

CH Ti La Shu Moviestar

Sabine & Katja Rauhut, G

Ex 2

CH Dawa's Get'in Jiggy with it

M. Due & M. Breilev

Tæver/Bitches

Junior

VG 1

Yerpa of Sjo-Who-Sji-Bib

E & J Overby Kiel

Mellem/Interm.

VG 1

Rogell's Da-Qui-Ye

Stine Degn Andersen

Åben/Open

Ex 1,CK (4)

Lamlux Halleluja at Dawa’s

Merethe Breilev

Champion

Ex 1 CK, CAC, CACIB, BOS CACIB

CH Ti La Shu Regalia Dixie Peach

Sabine & Katja Rauhut, G

Ex 2 CK (2)r-CAC, r-CACIB

CH Scapegrace Excellent Choise

Kajsa Andersson

Ex 3 CK (3)

CH Lamlux Emma Brightly

Søren Therkelsen

Ex 4

CH Ti La Shu Glamorous Gucci

Anna Grethe Mandsberg

Veteran

Ex 1

CH Dawa's Miss Millecent

Dan Petersen

VG 2

Buddah's Dronpa Tubten

Tine Boutrup

 


 Flere resultater : 2005 - 2006 - 2007 - 2008 - 2009 - 2010  - 2011  - 2012 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 

Klik på årstallet for at se de pågældende udstillingsresultater

 

Til top