Udstillingsresultater 2015

Christmasshow Scandic Copenhagen 22.11.15  Judge Svein Bjrnes DK

Puppy dog

SL BOB puppy

Ca-Ma-Mos Ior

Marina C Andersson, S

Han/Dog

ben/Open

Ex 1 CK BOS, CAC

Kalli

John K. Kristensen

Ex 2

Lepadian's Outtake-Lamleh

Marianne Back

Ex 3

Ca-Ma-Mo's La 'fabian

Tina Enemark

Tve/Bitch

Mellem/interm.

Ex 1 CK (4)

Lepadians Silent Storm Lamleh

Malene Krause/Annette Kattrup

Ex 2

Lepadian's Start a Fire Lamleh

Annette & Leif Kattrup

ben/Open

Ex CK CAC (3)

Ca-Ma-Mos Gory

Marina C. Andersson, S

Champion

Ex 1 CK, BOB

Lepadian's Ronja-Lamleh

Annette & Leif Kattrup

Veteran

Ex 1 CK (2) BOB vet

Dawas Miss Millecent

Dan Petersen

Ex 2

Falamandus Moi-Meme

Tina Enemark

Ex 3

Xcel's Enya-Lamleh

Annette Kattrup

 

Int. Herning 1.11.15 Judge Tamas Jakkel, H   DK-vinder

Hanner/Dogs

Interm./mellem

Ex 1 CK (3) r-CAC, r-CACIB

Ti La Shu Yodas Ring

Kirsten Drr, G

Ex 2 CK

Brightlys My Moviestar

Lena Oredson, S

Ex 3

Khyi-Mi Dpon Po Lamleh

Rita Anderassen, N

Open/ben

Ex 1 CK (4)

Waterley Mark a Mark

Kristina Forsberg, S

Champion

Ex 1 CK, BOB, CAC, CACIB

Falamandus Remastered Edition

Sabine & Katja Rauhut, G

Ex 2

Abousir Ben Mazar-I-Sharif

Hanne Mathiasen

Veteran

Ex 1 CK (2) BOB vet.

Fabulous Teddys Daniel Wanderer

Tanja Sarlo, SF

Tve/Bitch

Junior

Ex 1 CK

Waterley Worththewait

Markus Gisslen, S

Ex 2

Dawas I Can Boogie

Marianne Leth Jensen

Ex 3

Terlianzo Astra One

Kim Jrvtegen, S

VG 4

Qanda Lhi's Qarma

Jan & Gitte Fjelsted

VG

Lepadians Silet Storm Lamleh

Malene D. Krause & A.Kattrup

Interm/Mellem

Ex 1 CK BOS, CAC, CACIB

Ti La Shu Magic Moment

Sabine & Katja Rauhut, G

Ex 2

Shadeacre Conquer The World

Morten Nordskov Hansen

ben/Open

Ex 1 CK (2) r-CAC, r-CACIB

Waterley Strictly Glitz

Markus Gisslen, S

Ex 2

Patou's Joya

Gitte & Jan Fjeldsted

Champion

Ex 1 CK (3)

Cruella De Ville Taste of Ambrosia

Lena Oredson, S

Ex 2 CK (4)

Regalia Delta Breeze at Zoji La

Sabine & Katja Rauhut, G

Ex 3 CK

Litomadas Dangel

Nita Kite, N

Ex 4

Falamandus One-Kick Chick

Kim Jrvtegen, S

Ex

Lepadians Ronja-Lamleh

A & L Kattrup

Veteran

Ex 1 CK  BOS vet.

Lamlux Emma Brightly

Sren Therkelsen

Ex 2 CK

Dawa's Miss Millecent

Dan Petersen


 

Int. Herning 31.10.15.   Judge Christine Rossier, CH

Puppy baby bitch

SL 1 BOB baby puppy

Dechen-Luklas Sarpa

Susan Durup

SL 2

Dechen-Luklas Nyima

Susanne Laurberg

Hanner/Dogs

Junior

Ex 1 CK (4)

Khyi-Mi Dpon Po Lamleh

Rita Anderassen, N

Interm./mellem

Ex 1 CK

Ti La Shu Yodas Ring

Kirsten Drr, G

Ex 2

Brightlys My Moviestar

Lena Oredson, S

Open/ben

Ex 1 CK (3) r-CAC,r-CACIB

Waterley Mark a Mark

Kristina Forsberg, S

Champion

Ex 1 CK, BOB, CAC, CACIB

Falamandus Remastered Edition

Sabine & Katja Rauhut, G

Ex 2

Abousir Ben Mazar-I-Sharif

Hanne Mathiasen

Veteran

Ex 1 CK (2) BOB vet.

Fabulous Teddys Daniel Wanderer

Tanja Sarlo, SF

Ex 2

Buddhas Dadpa Lhamo

Irene Hansen

Tve/Bitch

Junior

Ex 1 CK

Dawas I Can Boogie

Marianne Leth Jensen

Ex 2 CK

Lepadians Silet Storm Lamleh

Malene D. Krause & A.Kattrup

Ex 3

Terlianzo Astra One

Kim Jrvtegen, S

Ex 4

Qanda Lhi's Qarma

Jan & Gitte Fjelsted

Interm/Mellem

Ex 1 CK (3)

Ti La Shu Magic Moment

Sabine & Katja Rauhut, G

Ex 2 CK

Shadeacre Conquer The World

Morten Nordskov Hansen

ben/Open

Ex 1 CK (2) r-CAC, r-CACIB

Waterley Strictly Glitz

Markus Gisslen, S

Ex 2

Patou's Joya

Gitte & Jan Fjeldsted

Champion

Ex 1 CK BOB CAC CACIB

Regalia Delta Breeze at Zoji La

Sabine & Katja Rauhut, G

Ex 2 CK 

Cruella De Ville Taste of Ambrosia

Lena Oredson, S

Ex 3 CK

Falamandus One-Kick Chick

Kim Jrvtegen, S

Ex 4

Litomadas Dangel

Nita Kite, N

Ex

Lepadians Ronja-Lamleh

A & L Kattrup

Veteran

Ex 1 CK (4) BOS vet.

Lamlux Emma Brightly

Sren Therkelsen

Ex 2 CK

Dawa's Miss Millecent

Dan Petersen

 

TT-Clubshow, Scandic 20.09.2015  Judge Lotte Jrgensen, DK

Puppy dog

SL BOB puppy

Ergonox' Watch the Star of Galileo

Louise Meinert Niclasen

SL

Ergonox Culinary Art by Marco Polo

Tina Hougaard-Nielsen

Puppy bitch

SL BOS puppy

Ergonox' Wise Mind of Montalcini

Louise Meinert Niclasen

Han/Dog

Junior

Ex 1 CK CAC (2)

Dawas It Takes Two to Tango

M. Due & M. Breilev

Champion

Ex 1 CK BOS

Shabash Frans

Ulla Huhtakangas, SF

Ex 2 CK (3)

Bu-Wa Ba-Po

Helle Madsen/Henrik R. stergaard

Ex 3 CK (4)

Dawas Getin Jiggy With It

M. Due & M. Breilev

Tve/Bitch

Junior

Ex 1 CK (4)

Dawas I Can Boogie

Marianne Leth-Jensen

Ex 2 CK

Aya

Helle Madsen, Henrik R. stergaard

Ex 3

Lepadians Silent Storm Lamleh

Malene Krause/Annette Kattrup

Ex 4

Lepadian's Start a Fire Lamleh

Annette & Leif Kattrup

Open/ben

Ex CK

Tenzing Chiwa

Mette Hedebo

Champion

Ex 1 CK BOB

Sadi-Ya's Mom's Pride and Joy

Minna Granskog, Pirjo Carlson

Ex 2 CK CAC (3)

Cun-Wa-Namba Nougat

Veronika Tell, S

Ex 3 CK

Lepadian's Ronja-Lamleh

Annette & Leif Kattrup

Ex 4 CK

Lamlux Halleluja at Dawa's

Merethe Breilev

Veteran

Ex 1 CK (2) BOB vet

Dawas Miss Millecent

Dan Petersen


International Hillerd, CphW-2015  19.09.2015  Judge Anni Jensen, DK

Puppy dog

SL BOB puppy

Ergonox Culinary Art by Marco Polo

Tina Hougaard-Nielsen

Han/Dog

Junior

Ex 1 CK (4)

Shadeacre Custom Made

Elizabeth Axelsson, S

Ex 2 CK

Dawas It Takes Two to Tango

M. Due & M. Breilev

Ex 3 CK

Khyi-mi Dpon po lamleh

Lill Syvertsen, Rita Andreassen, N

Champion

Ex 1 CK BOB CACIB

Kybo Kickboxer

Markus Gissln, David Roberts, Fiona Whitehead, Judy 

Ex 2 CK CAC (2)

Shabash Frans

Ulla Huhtakangas, SF

Ex 3 CK (3)

Lost Valley Vidyacharan

Louise Meinert Niclasen

Ex 4 CK

Bu-Wa Ba-Po

Helle Madsen, Henrik R. stergaard

Ex 5

Bantam Sherherd's Pa Co Pa Mo

Eva Carloni

Tve/Bitch

Junior

Ex 1 CK (2)

Dawas I Can Boogie

Marianne Leth-Jensen

VG 2

Lepadians Silent Storm Lamleh

Malene Krause/Annette Kattrup

VG 3

Aya

Helle Madsen, Henrik R. stergaard

Interm/Mellem

Ex 1 CK CAC CACIB BOS

Shadeacre Conquer The World

Morten Nordskov Hansen

Ex 2 CK

Cun-Wa-Namba Nougat

Veronika Tell, S

Open/ben

Ex CK

Tenzing Chiwa

Mette Hedebo

Champion

Ex 1 CK (3)

Lamlux Halleluja at Dawa's

Merethe Breilev

Ex 2 CK

Sadi-Ya's Mom's Pride and Joy

Minna Granskog, Pirjo Carlson

Ex 3 CK

Lepadian's Ronja-Lamleh

Annette & Leif Kattrup

Veteran

Ex 1 CK (4) BOB vet

Dawas Miss Millecent

Dan Petersen


 

National Varde 30.8.15.  Judge Jochen Eberhard, D

Hanner/Dogs

Junior

Ex 1 CK (2) CAC

Dawas It Takes Two to Tango

M. Mullinacci & M. Breilev

Ex 2

ANewKhela

Maj-Brit Christensen

Open/ben

VG 1

Pemba

Birte halvorsen

Champion

Ex 1 CK BOB

Lost Valley Vidyacharan

Louise Meinert Niclasen

Ex 2 CK (3)

Bu -Wa-Ba-Po

Helle Madsen

Tve/Bitch

Junior

Ex 1 CK (2) CAC

Aya

Helle Madsen

Ex 2 CK (3)

Lamlux Sangpo Lhamo

Sren Therkelsen

Interm/Mellem

Ex 1

Wangtang ZaRa Pema

Tine Boutrup

Veteran

Ex 1 CK BOS

Lamlux Emma Brightly

Sren Therkelsen

Ex 2 CK (4)

Dawas Miss Millecent

Dan Petersen


International Rnne 15.8.15.  Judge Sally Burns, Irl.

Puppy dog

SL BOB puppy

Ergonox Watch the Stars of Gallileo

Louise Meinert Niclasen

Hanner/Dogs

Junior

Can not be judged

Lepadians Cliche Baby Lamleh

Annette Kattrup

Open/ben

Ex 1 CK (3) CAC

Su-Rams Jet San af Keanu

Britt Marie Edvardson,S

Champion

Ex 1 CK BOS CACIB

Khambas Ghostbuster Passion Prince

Ulla Berg, S

Ex 2 CK (2)

Lost Valley Vidyacharan

Louise Meinert Niclasen

Tve/Bitch

Junior

Ex 1 CK (3) CAC

Lepadians Silent Storm Lamleh

Malene Krause/Annette Kattrup

Ex 2

Lepadian Start a Fire Lamleh

Annette Kattrup

Interm/Mellem

Ex 1 CK (4)

Cun-Wa-Namba Nova Natti

Remy Dubois, Liesbet Thora, B

Open/ben

Ex CK

Cun-Wa-Namba Nougat

Veronika Tell, S

Champion

Ex 1 CK BOB CACIB

Lamlux Halleluja at Dawa's

Merethe Breilev

Ex 2 CK (2)

Lepadian's Ronja-Lamleh

Annette & Leif Kattrup

Ex 3

Cun-Wa-Namba Ladyhawke

Veronika Tell, S

 

International Rnne 16.8.15.  Leif Herman Wilberg, N

Puppy dog

SL BOB puppy

Ergonox Watch the Stars of Gallileo

Louise Meinert Niclasen

Hanner/Dogs

Junior

Good

Lepadians Cliche Baby Lamleh

Annette Kattrup

Open/ben

Ex 1 CK (3) CAC

Su-Rams Jet San af Keanu

Britt Marie Edvardson,S

Champion

Ex 1 CK BOB CACIB

Khambas Ghostbuster Passion Prince

Ulla Berg, S

Ex 2 CK (2)

Lost Valley Vidyacharan

Louise Meinert Niclasen

Tve/Bitch

Junior

Ex 1 CK (2) CAC

Lepadians Silent Storm Lamleh

Malene Krause/Annette Kattrup

Good

Lepadian Start a Fire Lamleh

Annette Kattrup

Interm/Mellem

Ex 1 CK (4)

Cun-Wa-Namba Nova Natti

Remy Dubois, Liesbet Thora, B

Open/ben

Ex CK

Cun-Wa-Namba Nougat

Veronika Tell, S

Champion

Ex 1 CK BOS CACIB

Lamlux Halleluja at Dawa's

Merethe Breilev

Ex 2 CK (3)

Lepadian's Ronja-Lamleh

Annette & Leif Kattrup

Ex 3

Cun-Wa-Namba Ladyhawke

Veronika Tell, S

 

International Vejen 21.6.15   Judge Pirjo Altonen, SF

Hanner/Dogs

Junior

Ex 1 CK (2) Mainhatten Beauties of Tibet Am-Do Bianca Ludtke,N
Ex 2 CK (4) Brightly's My Moviestar Lena Oredson, S
Good Lepadian's Cliche Baby Lamleh Annette Kattrup
ben/Open Ex 1 CK Milington's Izaro El Astuto Susanne Fur, S

Champion

Ex 1 CK BOS, CACIB Milington's Hechicero De La Noche Susanne Fur, S
Ex 2 CK (3)  Lost Valley Vidyacharan Louise Meinert Niclasen
Ex 3 CK Abousir Ben Mazar-I-Sharif Hanne Mathiasen

Tve/Bitch

Junior

Ex 1 CK (4) Aya Helle Madsen, Henrik R. stergaard
Ex 2 Qanda Lhi's Qarma Jan og Gitte Fjeldsted
Ex 3 Lepadian's Start a Fire Lamleh Annette Kattrup
Ex 4 Tibicinan Queen Latifah Eva Mathiesen

Mellem/interm.

Ex 1 CK (2) Dhoki Apsos Foxy Omega Kristine Hafse, N
Ex 2 Wangthang Za-ra Pema Tine Boutrup
ben/Open Ex 1 CK (3) Brightly's Just My Magic Girl Lena Oredson, S

Champion

Ex 1 CK BOB CAC, CACIB Dhoki Apsos Evita Peron Maria Brunell, N
Ex 2 CK Lepadian's Ronja-Lamleh Annette & Leif Kattrup

Ex 3 CK

Cruella De Ville Taste of Ambrosia

Lena Oredson, S

Veteran

Ex 1  BOB vet.

Dawa's Miss Millecent

Dan Petersen

 

International Vejen 20.6.15   Judge Nicola Smolic

Puppy dog

SL BOB puppy

Ergonox' Culinary Art by Marco Polo Tina Hougaard-Nielsen

Hanner/Dogs

Junior

Ex 1 Mainhatten Beauties of Tibet Am-Do Bianca Ludtke,N
VG 2 Brightly's My Moviestar Lena Oredson, S
ben/Open Good Milington's Izaro El Astuto Susanne Fur, S

Sufficient

Dari Tamba's Dordje Lamleh

Henriette F. Olesen

Champion

Ex 1 CK BOB, CACIB Lost Valley Vidyacharan Louise Meinert Niclasen
Ex 2 CK (2)  Abousir Ben Mazar-I-Sharif Hanne Mathiasen
VG 3 Milington's Hechicero De La Noche Susanne Fur, S
Veteran Ex 1 CK (3) Buddha's Dadpa Lhamo Tine Boutrup

Tve/Bitch

Junior

Ex 1 CK CAC BOS Shadeacre Conquer The World

Mark Nordskov & Svein Bjrnes

VG 2 Lepadian's Start a Fire Lamleh Annette Kattrup
VG 3 Qanda Lhi's Qarma Jan og Gitte Fjeldsted
VG 4 Lam-Drog denpa Bi-chu Ulla Rasmussen

Mellem/interm.

Ex 1 CK (2) CACIB Dhoki Apsos Foxy Omega Kristine Hafse, N
VG 2 Wangthang Za-ra Pema Tine Boutrup
ben/Open Ex 1 CK (3) Brightly's Just My Magic Girl Lena Oredson, S

Champion

Ex 1 CK (4)  Dhoki Apsos Evita Peron Maria Brunell, N
Ex 2 CK Lepadian's Ronja-Lamleh Annette & Leif Kattrup

Ex 3

Cruella De Ville Taste of Ambrosia

Lena Oredson, S

 

 

International, Roskilde 26.4.15.  Judge Lisbeth Camble, N

Baby dog

SL 1 BOB baby

Ergonox' Culinary Art by Marco Polo

Louise Meinert Niclasen

SL 2

Ergonox' Watch the Star of Galileo

Louise Meinert Niclasen

Puppy bitch

SL 1 BOB puppy

Aya 

Helle Madsen, Henrik stergaard

Hanner/Dogs

Junior

Ex 1 CK, CAC BOB

Schadeacre Close To Perfection

Charlotte Saariaho, SF

Mellem/interm.

Good

Millington's Izaro El Astuto

 Susanne Fyr, S

ben/Open

Good

Ca-Ma-Mo's La'fabian 

Tina Enemark

Champion

Ex 1, CK (2)

Millington's Hechicero De La Noche 

Susanne Fyr, S

Ex 2 CK (3)

Ca-Ma-Mo's Le'Fedor

Marina Casperson Anderson, S

Ex 3

Lost Valley Vidyacharan

Louise Meinert Niclasen

VG 4

Kybo Kickboxer

Gisslen, Roberts, Whitehead, Price

VG

Bu-Wa Ba-Po 

Helle Madsen, Henrik stergaard

Tve/Bitch

Junior

Ex 1

Shadeacre Conquer The World

Svein E Bjrnes/
Morten Nordskov Hansen

Ex 2

Karamain Usnisa

Susanne Fyr, S

Ex 3

Lepadian's Stilent Storm Lamleh

Malene Demintri Krause &
Annette Kattrup

VG 4

Ca-Ma-Mo's La'Hope

Sara Lvensberg, S

Mellem/interm.

Ex 1

Wangthang Za-ra Pema

Tine Boutrup

ben/Open

Ex 1

Kyi-M-Byang Happy Kyimo

Tina Hougaard-Nielsen

Ex 2

Thanee's Gossip Girl

Marina Casperson, Anderson, S

VG 3

Tenzing Chiva

Mette Hedebo

Champion

Ex 1

Falamandus Moi-Meme

Tina Enemark

Ex 2

Lepadian's Ronja Lamleh

Annette Kattrup

Veteran

Ex 1 BOB vet.

Dawa's Miss Millecent

Dan Petersen

 

International, Roskilde 25.4.15.  Judge Jesper Ravn, DK

Baby dog

SL 1 BOB baby

Ergonox' Culinary Art by Marco Polo

Louise Meinert Niclasen

Baby bitch

SL 1 BOS baby

Ergonox' Wice Mind of Montalcini

Louise Meinert Niclasen

SL 2

Waterley Worththewaite

Markus Gisslen, S

Hanner/Dogs

Junior

Ex 1 CK (4)

Dawa's It Takes Two To Tango

Marina M. Due & Merethe Breilev

Ex 2 CK

Schadeacre Close To Perfection 

Charlotte Saariaho, SF

Mellem/Interm

Ex 1 CK

Millington's Izaro El Astuto

Susanne Fyr, S

ben/Open

VG 1

Ca-Ma-Mo's La'fabian

Tina Enemark

Champion

Ex 1 CK, CACIB BOB

Lost Valley Vidyacharan

Louise Meinert Niclasen

Ex 2 CK (2)

Abousir Ben Mazar-I-Sharif 

Hanne Mathiasen

Ex 3 CK (3) CAC

Kybo Kickboxer

Gisslen, Roberts, Whitehead, Price

Ex 4 CK   

Dawa's Tie'N'Tails Lamleh

Louise Meinert Niclasen

Ex 5      

Millington's Hechicero De La Noche

Susanne Fyr, S

Ex 6     

Ca-Ma-Mo's Le'Fedor

Marina Casperson Anderson, S

Tve/Bitch

Junior

Ex 1 CK  

Karamain Usnisa

Susanne Fyr, S

Ex 2 CK 

Shadeacre Conquer The World 

Svein E Bjrnes/
Morten Nordskov Hansen

Ex 3     

Ca-Ma-Mo's La'Hope

Sara Lvensberg, S

VG 4     

Lepadian's Stilent Storm Lamleh

Malene Demintri Krause & Annette Kattrup

Mellem/Interm

Ex 1 CK CAC (3) 

Waterley Strictly Glitz

Markus Gisslen, S

Ex 2

Wangthang Za-ra Pema

Tine Boutrup

VG 3

Flopsy Cottontail 

Rie Grnne

ben/Open

Ex 1 CK  

Rupa Dhatu Vina

Ida Wilhjelm

Ex 2 CK (4)

Thanee's Gossip Girl

Marina Casperson, Anderson, S

VG 3

Chirayu Chinmay

Ida Wilhjelm

Good

Kyi-M-Byang Happy Kyimo

Tina Hougaard-Nielsen

Champion

Ex 1 CK, CACIB, BOS

Lamlux Halleluja at Dawa's

Merethe Breilev

Ex 2 CK 

Lepadian's Ronja Lamleh

Annette Kattrup

Ex 3    

Falamandus Moi-Meme

Tina Enemark

Veteran

Ex 1 CK(2) BOB vet.

Dawa's Miss Millecent

Dan Petersen

 

Clubshow, Aarslev, 19.04.2015   Judge Bo Lasthein Andersen, DK

Baby dog

SL 1 BOB baby

Ergonox Watch the Star of Galileo

Louise Meinert Niclasen

Puppy dog

SL 1 BOB puppy

ANewKhela

Maj-Britt Christiansen

Puppy bitch

SL 1 BOS baby

Aya

Helle Madsen, Henrik stergaard

Hanner/Dogs

Open/ben

Ex 1 CK CAC (4)

Ca-Ma-Mo's La'fabian

Tina Enemark

Ex 2

Kalli

John Kristensen

Champion

Ex 1 CK, BOB

Abousir Ben Mazar-I-Sharif

Hanne Mathiasen

Ex 2 CK (3)

Bu-Wa Ba-Po

Helle Madsen, Henrik stergaard

Veteran

Ex 1 CK (2)

Buddhas Dadpa Lhamo

Irene Hansen

Tve/Bitch

Junior

Ex 1 CK (3)

Cun-Wa-Nama Nouga

Veronika Tell, S

Ex 2

Qanda Lhi's Qarma

Jan & Gitte Fjelsted

Ex 3

Lepadians Stilent Storm Lamleh

Malene Demintri Krause

VG 4

Dawas I can Boogie

Marianne Leth Jensen

Interm/Mellem

Ex 1 CK, CAC, BOS

Sadi-Yas Moms Pride and Joy

Minna Granskog/Pirjo Carlson, SF

Ex 2

Wangthang Za-ra Pema

Tine Boutrup

VG 3

Lost Valley Foolan

Elly Jensen

Open/ben

Ex 1 CK (4)

Cun-Wa-Namba Ladyhawke

Veronika Tell, S

Ex 2

Dawas Girlicious

Merethe Breilev

Ex 3

Lamlux Sally

Birte Halvorsen

Champion

Ex 1 CK (2)

Sadi-Yas Kiss Me Superstar

Minna Granskog

Ex 2 CK

Lamlux Halleluja at Dawas

Merethe Breilev

Ex 3 CK

Falamandus Moi-Meme

Tina Enemark

Veteran

Ex 1

Dawa's Miss Millecent

Dan Petersen


 

National, Nykbing 5.4.15 Judge Rita Kadike-Skadina

Puppy bitch

SL BOB puppy

Aya

Helle Madsen & Henrik stergaard

SL 2

Qanda Lhi's Qarma

Jan & Gitte Fjelsted

Hanner/Dogs

Junior

Ex 1 CK (4)  

Brightly's My Moviestar

Lena Oredson, S

Ex 2       

Dawa's It takes Two To Tango

 Merethe Breilev & Marina M. Due

Interm/Mellem

Ex 1 CK  

Tashi-Kadiba Brother Barley

Elin Overby Kiel

Open/ben

Ex 1 CK (3) 

Kalli

John Kristensen

Ex 2 CK

Ca-Ma-Mo's La'fabian

Tina Enemark

Champion

Ex 1 CK BOB

Lost Valley Vidyacharan

Louise Meinert Niclasen

Ex 2 CK CAC (2) 

Abousir Ben Mazar-I-Sharif

Hanne Mathiasen

Ex 3   

Dawa's Get'in Jiggy with It 

Merethe Breilev & Marina M. Due

Tve/Bitch

Junior

Ex 1 CK 

Cun-Wa-Namba Nougat

Veronika Tell, S

Ex 2    

 Dawa's I Can Boogie

Marianne Leth Jensen

Ex 3     

 Lepadian Silent Storm

 Malene Demintri

ben/Open

Ex 1 CK BOS CAC

Patou's Joya

Gitte og Jan Fjeldsted

Ex 2 CK    

Brightly's Just My Magic Girl

Lena Oredson, S

Ex 3 CK    

Dawa's Girlicious

Merethe Breilev

Ex 4 CK   

Tenzing Civa 

 Mette Hedeboe

Ex upl     

Dechen-Lukla's Dhana 

Marianne Leth Jensen

Ex upl   

Yerpa Of So-Who-Sji-Bib

Elin & Jrgen Overby Kiel

Ex upl    

Cun-Wa-Namba Ladyhawke

Veronika Tell, S

Champion

Ex 1 CK (3) 

 Lepadian's Ronja-Lamleh

Annette & Leif Kattrup

Ex 2 CK (4)   

Lamlux Halleluja at Dawa's

Merethe Breilev

Ex 3 CK

Falamandus Moi-Meme

Tina Enemark

Veteran

Ex 1 CK, BOB vet.

Dawa's Miss Millecent

Dan Petersen

Hermed blev Abousir Ben Mazar-I-Sharif DKCH, klubben nsker tillykke
 

Int. Fredericia 8.2.15  Judge Charlotte Landing Vrethammer, S

Baby dog

SL 1 BOB baby

ANewKhela

Maj-Britt Christiansen

SL 2

Mei Suis Hannibal Fedor

Birthe Laustsen

Baby bitch

SL 1 BOS baby

Aya

Helle Madsen, Henrik stergaard

Puppy dog

SL 1 BOB puppy

Dawas It Takes Two To Tango

Marina Due, Merethe Breilev

Puppy bitch

SL 1 BOS puppy

Dawas I Can Boogie

Marianne Leth Jensen

SL 2

Qanda Lhi's Qarma

Jan & Gitte Fjelsted

Hanner/Dogs

Junior

Ex 1

Ti La Shu Yodas Ring

Kirsten Drr, G

Interm/Mellem

VG 1

Dari Tambas Dordje Lamleh

Henriette Olesen

Open/ben

Ex 1 CK (2)

Abousir Ben Mazar-I-Sharif

Hanne Mathiasen

Ex 2 CK

Ca-Ma-Mo's La'fabian

Tina Enemark

Ex 3

Pemba

Birte Halvorsen

Champion

Ex 1 CK, BOB, CAC, CACIB

Kuai Le Gous QenIchi Qatsu

Lena Sderkvist, S

Ex 2 CK (3)

Lamlux Dzonga All Inclusive

Axel Nielsen, Birgit Madsen

Ex 3 CK (4)

Ca-ma-Mo's La'fedor

Marina C Andersson, S

Ex 4 CK

Bu-Wa Ba-Po

Helle Madsen, Henrik stergaard

Tve/Bitch

Junior

Ex 1 CK

Cun-Wa-Nama Nouga

Veronika Tell, S

Ex 2

Wangthang Za-ra Pema

Tine Boutrup

Interm/Mellem

Ex 1 CK (2)

Lost Valley Foolan

Elly Jensen

Ex 2

Zhigous Diamonique Darcy

se Fernis, S

G

Amazing Chiwa Garma

Dorte Bloch Hansen

ben/Open

Ex 1 CK BOS, CAC, CACIB

Kuai Le Gous Umika Ureshil

se Fernis, S

Ex 2 CK (4)

Thanee's Gossip Girl

Marina C Andersson, S

Ex 3 CK

Patou's Joya

Gitte & Jan Fjeldsted

Ex 4

Cun-Wa-Namba Ladyhawke

Veronika Tell, S

Ex upl

Khambas Heyhey Honey

Lotte Udesen

VG

Maitris Lukla

Susan Durup

VG

Dechen-Luklas Dhana

Marianne Leth Jensen

Champion

Ex 1 CK (3)

Lamlux Halleluja at Dawas

Merethe Breilev

Ex 2 CK

Sem Zangbos Amour De Chanel

Marina Andersson, S

Ex 3 CK

Falamandus Moi-Meme

Tina Enemark

Veteran

Ex 1 CK, BOB vet.

Dawa's Miss Millecent

Dan Petersen

 

 


 Flere resultater : 2005 - 2006 - 2007 - 2008 - 2009 - 2010 - 2011 - 2012 - 2013 - 2014 - 2016 - 2017 

Klik p rstallet for at se de pgldende udstillingsresultater

 

Til top