Udstillingsresultater 2016


Christmas Clubshow Show 27.11.2016 i Brdstrup, Judge Krista Guziolek, GB

Baby Puppy bitch

SL BOB baby

Golden Thyrie's Cheerio Cloud Nine

Dan Petersen

Puppy dog

SL BOB puppy

Alilah Fireball Shadacre

Markus Gisslen, S

Puppy  bitch

SL BOS puppy

Lamlux Bo-Sha Po-Nya

Sren Therkelsen

SL

Tibbetells Antonia af Lady O khela

Lotte Pedersen

Han/Dog

Junior

Ex 1 CK

Buddhas Zanskar

Tine Boutrup

Ex 2

Dawas Jumping Jack Flash

Marina Due & M. Breilev

Ex 3

Khambas Metallica

Michael Larsen

Interm./Mellem

Ex 1 CK (4)

Ergonox Watch the Star of Galileo

Louise M. Niclasen

Ex 2 CK

Ergonox Culinary Art by Marco Polo

Tina Hougaard-Nielsen 

Open/ben

Ex 1 CK CAC (2)

Shadacre Cutom Made

Elizabet Axelsson, S

Ex 2

Ca-Ma-Mos Lafabian

Tina Enemark

Champion

Ex 1 CK BOS

Abousir Ben Mazar-I-Sharif

Hanne Mathisen

Ex 2 CK (3)

Dawas It Takes Two to Tango

Marina Due & Merethe Breilev

Ex 3

Bu-Wa Ba-Po

Helle Madsen/Henrik stergaard

Tve/Bitch

Junior

Ex 1 CK (4)

Cheerio Ruby My Dear

Mira Olivia Falde

Ex 2

Mei-Sus Izetta

Kirsten Gassedal

Ex 3

Dawas Jingle Bell

Lene Andersen, Lux

Interm/Mellem

Ex 1 CK CAC BOB

Shadacre DarkNDelicious

Markus Gisleen

Ex 2

Dechen-Luklas Sarpa

Susan Durup

Ex 3

Ergononox Wise Mind of Montalcini

Louise M. Niclasen

ben/Open

Ex 1 CK, (2)

Aya

Helle Madsen/Henrik stergaard

Ex 2

Maitris Lukla

Susan Durup

Ex 3

Patous Joya

Gitte & Jan Fjelsted

Champion

Ex 1 CK, (3)

Shadeacre Conquer The World

Morten Nordskov/Svein Bjrnes

Ex 2 CK

Lepadians Ronja Lamleh

Annette Kattrup

Ex 3

Dawas I Can Boogie

Marianne Leth Jensen

Ex 4

Lepadians Silent Storm Lamleh

Malene Krause &
Annette Kattrup

Veteran

Ex 1 CK BOB vet.

JTui Lamleh Kamal a Schila

Merethe Breilev


DK-Winnershow 5.11.16  Herning, Judge Luis Pinto Teixeira

Baby Puppy dog

SL BOB baby

Sumanshu Pole Position

Lill Syvertsen, N

SL

Litomadas Gelato Bear

Lill Syvertsen, N

SL

TibetanRocks Aramis one for all

Susanne Fyhr

Baby Puppy bitch

SL BOB baby

Sumanshu Oh So Special

Lill Syvertsen, N

Puppy  bitch

SL BOB puppy

Limengs Oh Ho Her She Comes

Wibeche Skaslien,N

L

Tibbetells Antonia af Lady O khela

Lotte Pedersen

Han/Dog

Junior

Ex 1 CK

Lamlux Bajazz

Axel Nielsen/Birgit Munk Madsen

Ex 2

Zelandonis Chen-Po

Janeth Berglund, S

Ex 3

Buddhas Zanskar

Tine Boutrup

VG

Pet Persuit Finnish Flash by Regalia

Jenna Timonen, Karita Laitinen, Mari Kesti, SF

Interm./Mellem

Ex 1 CK (2) CAC

Kuai Le Gous AB FAB Prince Alister

Jeanette Jarnesand, S

Ex 2

Kuai Le Gous AB Fab Astor of Kaspar

Sol Duus, N

Ex 3

Ergonox Culinary Art by Marco Polo

Tina Hougaard-Nielsen 

Champion

Ex 1 CK BOB, CACIB

Khambas Ghostbuster Passion Prince

Ulla Berg, S

Ex 2 CK (3)

Millingtons Hachicero De La Noche

Susanne Fyhr, S

Ex 3 CK (4)

Sem Zangbos Beau Lorenzo

Marit Engelstad, N

Ex 4

Kyi-M-Byang Kondrad Kasparsnn

Sol Duus, N

Ex

Litomadas Brache Gabrielsen

Rita Andreassen, N

Tve/Bitch

Junior

Ex 1 CK

Millingtons Lea Kickboxer Gana Todo

Susanne Fyhr, S

Ex 2

Pet Persuit Crimson Skies

Jenna Timonen, SF

VG 3

Mei-Sus Izetta

Kirsten Gassedal

VG 4

Rogells Cheri Cheri Lady

Ellen Lind, N

Interm/Mellem

Ex 1 CK

Pet Persuit Blazing Wish

Jenna Timonen, SF

VG 2

Shadacre Dancing On My Own

Marie Callert, S

ben/Open

Ex 1 CK, BOS, CAC, CACIB

Kuai Le Gous Zmashing Ezz

Gunilla Albrigtsen, S

Ex 2

Chilus Tindra

Ann-Britt Nilsson, S

Champion

Ex 1 CK, (2)

Kuai Le Gous Smash Hit

Gunilla Albrigtsen, S

Ex 2 CK (3)

Litomadas Dangel

Nita Kite, N

Ex 3 CK (4)

Shadeacre Conquer The World

Morten Nordskov/Svein Bjrnes

Ex 4

Litomadas Excelent Sofie

Lill Syvertsen, N

Ex

Araki Funtime Showgirl

Wibeche Skaslien, N

Veteran

Ex 1 CK BOB vet.

Kuai Le Gous Nad Namcee Nyee Ma

Marika Humpfer, S

Breeder/opdrt

HP, P

Kuai Le Gous

Gunilla Albrigtsen, S


Nordic Winnershow, Herning 6.11.16.  Judge Joakim Ohlsson, S

Baby Puppy dog

SL BOB baby

Litomadas Gelato Bear

Lill Syvertsen, N

SL

Sumanshu Pole Position

Lill Syvertsen, N

SL

TibetanRocks Aramis One for All

Susanne Fuhr, S

Baby Puppy bitch

SL BOS baby

Susmansu Oh So Special

Lill Syvertsen, N

Puppy bitch

SL BOB puppy

Limengs Oh Ho Her She Comes

Wibeche Skaslien, N

L

Tibbetells Antonia af Lady O khela

Lotte Pedersen

Han/Dog

Junior

Ex 1 CK (4)

Buddhas Zanskar

Tine Boutrup

VG 2

Pet Persuit Finnish Flash by Regalia

Lars Boeriis

VG 3

Lamlux Bajazz

Axel Nielsen/Birgit Munk Madsen

Interm./Mellem

Ex 1 CK, BOB CAC CACIB

Kuai Le Gous AB FAB Prince Alister

Jeanette Jarnesand, S

Ex 2

Kuai Le Gous AB Fab Astor of Kaspar

Sol Duus, N

Champion

Ex 1 CK (2)

Sem Zangbos Beau Lorenzo

Marit Enelstad, N

Ex 2 CK (3)

Khambas Ghostbuster Passion Prince

Ulla Berg, S

Ex 3 CK 

Kyi-M-Byang Kondrad Kasparsnn

Sol Duus, N

Ex 4 CK

Bu-Wa Pa-Po

Helle Madsen/Henrik stergaard

Ex CK

Litomadas Brache Gabrielsen

Rita Andreasson, N

Ex CK

Millingtons Hachicero De La Noche

Susanne Fyhr, S

Tve/Bitch

Junior

Ex 1 CK

Pet Persuit Crimson Skies

Jenna Timonen, SF

Ex 2

Millingtons Lea Kickboxer Gana Todo

Susanne Fuhr, S

VG 3

Mei-Sus Izetta

Kirsten Gassedal

VG 4

Dechen-Luklas Sarpa

Susan Durup

Interm/Mellem

Ex 1 CK (3)

Pet Persuit Blazing Wish

Jenna Timonen, SF

Ex 2 CK (4)

Rogells Cheri Cheri Lady

Ellen Lind, N

Ex 3

Shadeacre Dancing On My Own

Marie Callert, S

ben/Open

Ex 1 CK

Aya

Helle Madsen /Henrik stergaard

VG 2

Maitris Lukla

Susan Durup

Champion

Ex 1 CK, BOS CACIB

Kuai Le Gous Smash Hit

Gunilla Albrigtsen, S

Ex 2 CK (2) CAC

Araki Funtime Showgirl

Wibeche Skaslien, N

Ex 3 CK

Kuai Le Gous Zmashing Ezz

Gunilla Albrigtsen, S

Ex 4 CK

Shadeacre Conquer The World

Morten Nordskov/Svein Bjrnes

Ex CK

Litomadas Excelent Sofie

Lill Syvertsen, N

Ex

Litomadas Dangel

Nita Kite, N

Veteran

Ex 1 CK BOB vet.

Kuai Le Gous Nad Namcee Nyee Ma

Marika Humpfer, S



TT-clubshow in rslev 2.10.16.  Judge Angela Brggemann, D

Baby Puppy dog

SL BOS baby

Golden Tyris Commander in Chief

Marie Andersson, S

Baby Puppy bitch

SL BOB baby

Lepadians Gucci Lamleh

Annette Kattrup

SL

Golden Tyris Charisma

Marie Andersson, S

SL

Golden Tyris Cheerio Cloud Nine

Dan & Lene Petersen

SL

Tibbetells Antonia af Lady O khela

Lotte Pedersen

Han/Dog

Junior

Ex 1 CK (2) CAC

Buddhas Zanskar

Tine Boutrup

Ex 2 CK

Lamlux Bajazz

Axel Nielsen/Birgit Munk Madsen

Ex 3

Buddhas Sikkim

Lars Boeriis

Ex 4

Dawas Jumping Jack Flash

Marina Mulinacci/Merethe Breilev

Interm./Mellem

Ex 1 CK

Ergonox Watch the Star of Galileo

Louise Meinert Niclasen

Ex 2 CK

Ergonox Culinary Art by Marco Polo

Tina Hougaard-Nielsen

Open/ben

Ex 1 CK

Kalli

John K. Kristensen

Ex 2 CK

Ca-Ma-Mos Lafabian

Tina Enemark

Ex 3 CK

Thokkadis Super Trouper

Malin Berlin, S

Champion

Ex 1 CK BOS clubCAC

Dawas It Takes Two to Tango

Marina Mulinacci/MeretheBreilev

Ex 2 CK (3)

Dawas TieNTails Lamleh

Louise Meinert Niclasen

Ex 3 CK (4)

Abousir Ben Mazar-I-Sharif

Hanne Mathiasen

Ex 4 CK

Shadeacre Big Bang Theory

Anki Sjberg, S

Ex CK

Bu-Wa Pa-Po

Helle Madsen/Henrik stergaard

Tve/Bitch

Junior

Ex 1 CK

Mei-Sus Izetta

Kirsten Gassedal

Ex 2

Dawas Just Because

Merethe Breilev

Ex 3

Dechen-Luklas Sarpa

Susan Durup

Interm/Mellem

Ex 1 CK (4)

Ergonoix Wise Mind of Montalcini

Louise Meinert Niclasen

ben/Open

Ex 1 CK  

Maitris Lukla

Susan Durup


Ex 2 CK

Patous Joya

Gitte & Jan Fjelsted


Ex 3 CK

Aya

Helle Madsen /Henrik stergaard

Champion

Ex 1 CK, BOB CAC, clubCAC

Thanee's Gipsy Girl

Anki Sjberg, S

Ex 2 CK (2)

Lepadians Ronja-Lamleh

Annette Kattrup

Ex 3 CK (3)

Lamlux Halleluja at Dawas

Merethe Breilev

Ex 4 CK

Lepadian's Silent Storm Lamleh

Malene Demitri Krause/
Annette Kattrup

Ex

Dawas I Can Boogie

Marianne Leth Jensen

Hermed blev Thanee's Gipsy Girl DKCH - klubben nsker tillykke og
BOB progeny group MultiCH Dawa's Tie'N'Tails Lamleh owner Louise Meinet Niclasen &
BOB breeder's group Kennel Dawa's /Merethe Breilev 


Int. show in Ballerup 18.9.16  Judge Horst Kliebenstein D

Baby Puppy dog

SL BOB baby

Tibbetells  Avanti af Lady O Khela

Veronika Tell

Baby Puppy bitch

SL BOS baby

Tibbetells Antonia af Lady O khela

Lotte Pedersen

SL

Lepadians Gucci Lamleh

Annette Kattrup

SL

Golden Tyris Cheerio Cloud Nine

Dan & Lene Petersen

Han/Dog

Open/ben

Ex 1 CK (4)

Thokkadis Super Trouper

Malin Berlin, S

Ex 2

AnewKhela

Maj-Britt Cristensen

Champion

Ex 1 CK BOB  CACIB

Khambas Ghostbuster Passion Prince

Ulla Berg, S

Ex 2 CK (2) CAC

Sumanshu Perfect Piece Of A Puzzle

Kajsa Andreasson, S

Ex 3 CK (3)

Milington's Hechicero De La Noche

Susanne & Claes-Ove Fyr, S

Ex 4 CK

Fabulous Teddy's Heartbreaker

Malin Berlin & Maria Andersson

Ex

Shadeacre Big Bang Theory

Anki Sjberg, S

Ex

Kyi-M-Byang Kondrad Kasparsnn

Sol Dus, N 

Ex

Falamandus Pearls For Girls

Sol Dus & Kari Terjesen, N

Ex

Bu-Wa Pa-Po

Helle Madsen/Henrik stergaard

Ex

Lost Valley Vidyacharan

Louise Meinert Niclasen

Tve/Bitch

Junior

Ex 1

Dawas Just Because

Merethe Breilev

Ex 2

Mei-Sus Izetta

Kirsten Gassedal

Mellem/interm.

Ex 1 CK

Millingtons Lea Kickboxer Gana Todo

Susanne & Claes Ove Fhyr, S

Ex 2 CK

Ergonoix Wise Mind of Montalcini

Louise Meinert Niclasen

ben/Open

Ex 1 CK  

Aya

Helle Madsen /Henrik stergaard

Champion

Ex 1 CK, CACIB, BOS CAC

Tazzjazz Dressed For Success

Kristina Forsberg, S

Ex 2 CK (2)

Shadeacre Conquer The World

Morten Nordskov Hansen

Ex 3 CK (3)

Cun-Wa-Namba Nouga

Veronica Tell, S

Ex 4 CK (4)

Golden Tyrie's Art-Dco

Madeleine Melchiors, S

Ex

Lepadian's Silent Storm Lamleh

Malene Demitri Krause/
Annette Kattrup

Ex

Thanee's Gipsy Girl

Anki Sjberg, S

Hermed blev Tazzjazz Dressed for Success og Sumanshu Perfect Part of a Puzzle DKCH,
klubben nsker tillykke



National Vamdrup, 20.8.16 Judge Weng Woh Chan, MY

Baby puppy

SL BOS puppy dog

Tibbetells  Avanti of Lady O Khela

Veronika Tell

SL BOB puppy bitch

Tibbetell's Antonia Af Lady O Khela

Lotte Pedersen

Puppy bitch

SL BOB puppy

Mei-Sus Izetta

Kirsten Gassedal

Han/Dog

Mellem/Interm.

Ex 1 CK (2)

AnewKhela

Maj-Britt Christensen

Ex 2 CK

Ergonox' Watch the Star of Galileo

Louise Meinert Niclasen

Champion

Ex 1 CK, CAC, BOB

Khyi-Mi Dpon Po Lamleh

Rita Andreassen, &
Lill Margrete Syvertsen NO

Ex 2 CK (3)

Litomada's Bache Gabrielsen

Rita Andreassen, NO

Ex 3 CK (4)

Dawas It Takes Two To Tango

Marina Due & Merethe Breilev

Tve/Bitch

Junior

Ex 1 CK

Dawas Just Because

Merethe Breilev

Mellem/interm

Ex 1 CK (3)

Ergonox' Wise Mind of Montalcini

Louise Meinert Niclasen

ben/Open

Ex 1 CK, CAC, BOS

Litomadas exelent sofie

Lill Margrete Syvertsen, NO

Champion

Ex 1 CK (2)

Lamlux Halleluja at Dawas

Merethe Breilev

Ex 2 CK (4)

Litomada's D`angel

Nita Kise, NO



 

Int. show Bornholm 14.8.16.  Judge by Pieter Burema, NL

Puppy bitch

SL BOB puppy

Dawas Just Because

Merethe Breilev

Han/Dog

Junior

Ex 1 CK (2)

Buddhas Zanskar

Tine Boutrup

ben

Ex 1 CK, CAC BOS CACIB

Dawas It Takes Two To Tango

Marina Due & Merethe Breilev

Ex 2

Shadeacre Custom Made

Elizabet Axelsson, S

Tve/Bitch

ben/Open

Ex 1 CK CAC (2)

Lepadians Silent Storm Lamleh

Malene Krause & Annette Kattrup


Ex 1 CK, CACIB BOB

Shadeare Conquer The World

Morten Nordskov Hansen

VG 2

Dawas I Can Boogie

Marianne Leth Jensen

Veteran

Ex 1 BOB vet.

JTui Lamleh von Kamal a Schila

Merethe Breilev


Hermed blev Lepadian's SIlent Storm Lamleh og Dawa's It Takes Two To Tango  DKCH.  
Klubben nsker tillykke 

Int. show Bornholm 13.8.16.  Judge by Per Kr. Andersen, N

Puppy bitch

SL BOB puppy

Dawas Just Because

Merethe Breilev

Han/Dog

Junior

Ex 1

Buddhas Zanskar

Tine Boutrup

ben

Ex 1 CK, CAC BOS CACIB

Custom Shadeacre Made

Elizabet Axelsson, S

Ex 2

Dawas It Takes Two To Tango

Marina Due & Merethe Breilev

Tve/Bitch

ben/Open

VG 1

Lepadians Silent Storm Lamleh

Malene Krause & Annette Kattrup


Ex 1 CK, CACIB BOB

Shadeare Conquer The World

Morten Nordskov Hansen

Ex 2 CK (2)

Dawas I Can Boogie

Marianne Leth Jensen

Veteran

Ex 1 CK (3) BOB vet.

JTui Lamleh von Kamal a Schila

Merethe Breilev


 

Int. show in Vejen 12.6.16  judged by Antoan J. Hlebarov

Puppy dog

SL BOB puppy

Lamlux Bajazz

Axel Nielsen, Birgit Madsen

SL 2

Buddhas Zanskar

Tine Boutrup

Puppy bitch

SL BOS puppy

Mei-Sus Izetta

Kirsten Gassedal

Han/Dog

Junior

Ex 1 CK CAC BOS

Ergonox' Watch the Star of Galileo

Louise Meinert Niclasen

Mellem/Interm.

Ex 1 CK (3) CACIB

Ergonox' Culinary Art by Marco Polo

Tina Hougaard-Nielsen

Champion

Ex 1 CK (2)

Lost Valley Vidyacharan

Louise Meinert Niclasen

Ex 2 CK (4)

Bu-Wa Ba-Po

Helle Madsen & Henrik stergaard

Ex 3 CK

Falamandus Pearls For Girls

Sol Dus & Kari Terjesen, N

Ex 4

Sem Zangbo's Beau Lorenzo

Marit Engelstad, N

Ex

Kyi-M-Byang Kondrad Kasparsnn

Sol Dus, N

Tve/Bitch

Mellem/interm

Ex 1 CK (2)

Aya

Helle Madsen & Henrik stergaard

Ex 2 CK  (3) CAC

Qanda Lhi's Qarma

Gitte & Jan Fjelsted

ben/Open

Ex 1 CK, CAC, CACIB, BOB

Dawas I Can Boogie

Marianne Leth Jensen

 Hermed blev Dawas I Can Boogie DKCH, klubben nsker tilykke

Int. show in Vejen 11.6.16  judged by Brigita Kremser, 

Puppy dog

SL BOB puppy

Lamlux Bajazz

Axel Nielsen, Birgit Madsen

SL 2

Buddhas Zanskar

Tine Boutrup

Puppy bitch

SL BOS puppy

Mei-Sus Izetta

Kirsten Gassedal

Han/Dog

Junior

Ex 1 CK

Ergonox' Watch the Star of Galileo

Louise Meinert Niclasen

Mellem/Interm.

Ex 1 CK

Ergonox' Culinary Art by Marco Polo

Tina Hougaard-Nielsen

Champion

Ex 1 CK BOB  CACIB

Sem Zangbo's Beau Lorenzo

Marit Engelstad, N

Ex 2 CK (2)

Lost Valley Vidyacharan

Louise Meinert Niclasen

Ex 3 CK

Kyi-M-Byang Kondrad Kasparsnn

Sol Dus, N

Ex 4

Falamandus Pearls For Girls

Sol Dus & Kari Terjesen, N

Tve/Bitch

Mellem/interm.

Ex 1 CK (2)

Qanda Lhi's Qarma

Gitte & Jan Fjelsted

ben/Open

Ex 1 CK  (3)

Dawas I Can Boogie

Marianne Leth Jensen

Champion

Ex 1 CK, CACIB, BOS

Lamlux Halleluja at Dawas

Merethe Breilev


Int. show in Vejen 10.6.16  judged by Per Svarsted 

Puppy dog

SL BOB puppy

Buddhas Zanskar

Tine Boutrup

SL 2

Lamlux Bajazz

Axel Nielsen, Birgit Madsen

Puppy bitch

SL BOS puppy

Mei-Sus Izetta

Kirsten Gassedal

Han/Dog

Mellem/interm.

Ex 1 CK (3)

AnewKhela

Maj-Britt Christensen

Champion

Ex 1 CK BOB CACIB

Sem Zangbo's Beau Lorenzo

Marit Engelstad, N

Ex 2 CK

Kyi-M-Byang Kondrad Kasparsnn

Sol Dus, N

Ex 3

Falamandus Pearls For Girls

Sol Dus & Kari Terjesen, N

Tve/Bitch

ben/Open

Ex 1 CK, CAC, CACIB BOS

Dawas I Can Boogie

Marianne Leth Jensen

Veteran

Ex 1 CK (2) BOB vet.

Dawas Miss Millecent

Dan Petersen


 

National show Kge 16.5.16.  Judge Carsten Birk, DK

Puppy dog

SL BOB puppy

Dawas Jumping Jack Flash

M. Mulinacci Due & M. Breilev

Han/Dog

ben/Open

Ex 1

Tashi-KaDiBa Brother Barley

Elin Overby Kiel

VG 2

Brightlys My Moviestar

Lena Oredson, S

Champion

Ex 1 CK BOS

Lost Valley Vidyacharan

Louise Meinert Niclasen

Ex 2

Bantam Shephards Pa Co Pa Mo

Eva Caltoni, S

Tve/Bitch

Junior

Ex 1 CK

Kuai Le Gous AB Fab Anastacia

Liz Cederkvist, S

Mellem/interm.

Ex 1 CK CAC (2)

Dawas I Can Boogie

Marianne Leth Jensen

Champion

Ex 1 CK  BOB

Shadeacre Conquer The World

Morten Nordskov Hansen

Ex 2 CK (3)

Brightlys Just My Magic Girl

Lena Oredson, S

Ex 3 CK (4)

Lamlux Halleluja at Dawas

Merethe Breilev


Clubshow, Kge 15.5.16.  Judge Jo Schepers, NL

Hanner/Dogs

Open/ben

Ex 1 CK BOS, CAC

Shadeacre Big Bang Theory

Anki Sjberg, S

Ex 2 CK (2)

Brightlys My Moviestar

Lena Oredson, S

VG 3

Tashi-KaDiBa Brother Barley

Elin Overby Kiel

Tve/Bitch

Interm/Mellem

Ex 1 CK (4)

Dawa's I Can Boogie

Marianne Leth-Jensen


Ex 1 CK

Lepadian's Silent Storm Lamleh

Malene Krause/
Annette Kattrup

Champion

Ex 1 CK BOB

Lamlux Halleluja at Dawa's

Merethe Breilev

Ex 2 CK (2) CAC

Brightlys Just My Magic Girl

Lena Oredson, S

Ex 3 CK (3)

Thanees Gipsy Girl

Anki Sjberg, S

Veteran

Ex 1 CK, BOB vet.

Dawa's Miss Millecent

Dan Petersen


 

Int. Roskilde 1.5.16.  Judge Lene K. Jacobsen, DK

Puppy dog

SL BOB puppy

Buddhas Zanskar

Tine Boutrup

Puppy bitch

SL BOS puppy

Dawas Jingle Bell

Lene Andersen, Luxembourg

Han/Dog

Junior

Ex 1 CK  (4)

Ergonox Watch the Star of Gallileo

Louise Meinert Niclasen

Ex 2 CK

Thokkadis Super Trouper

Malin Berlin & Marie Andersson, S

Ex 3

Shadeacre Disco Defenter

Irene hlund

Mellem/interm.

Ex 1 CK (3)

Dawas It Takes Two to Tango

M. Mulinacci Due & M. Breilev

Ex 2 CK

ANewKhela

Maj-Britt Christensen

ben/Open

Ex 1 CK

Shadeacre Count Me In

Irene hlund, S

Ex 2

Kalli

John Kristensen

Champion

Ex 1 CK CACIB BOB

Waterley Make A Mark

Kristina Forsberg, S

Ex 2 CK

Bu-Wa Ba-Po

Helle Madsen/Henrik stergaard

Ex 3

Falamandus Sir Kick-A-Lot

Ellen Lind, N

Veteran

Ex 2 CK (2) BOB veteran

Patous Hecktor

Maj-Britt Christensen

Tve/Bitch

Junior

Ex 1 CK (2)CAC

Ergonox Wise Mind of Montalcini

Louise Meinert Niclasen

Mellem/interm.

Ex 1 CK

Dawas I Can Boogie

Marianne Leth Jensen

Ex 2 CK

Tazzjazz Dressed for Succes

Kristina Forsberg, S

Ex 3

Aya

Helle Madsen/Henrik stergaard

VG 4

Lepadians Silent Storm Lamleh

Malene Krause/Annette Kattrup

 

Champion

Ex CK CACIB BOS

Shadeacre Conquer The World

Morten Nordskov Hansen

Ex 2 CK (3)

Lamlux Halleluja at Dawas

Merethe Breilev

Ex 3 CK (4)

Cruella De Ville Taste of Ambrosia

Lena Oredson, S

Ex 4

Rogells Fantastic Artwork

Ellen Lind, N

Ex

Golden Tyries Art-Deco

Madeleine Melchior, S


Int. Roskilde 30.4.16.  Judge Zorica Salijevic

Puppy dog

SL BOB puppy

Buddhas Zanskar

Tine Boutrup

SL 2

Dawas Jumping Jack Flash

M. Mulinacci Due & M. Breilev

Han/Dog

Junior

Ex 1 CK 

Shadeacre Disco Defender

Irene hlund, S

Mellem/interm.

Ex 1 CK, CAC (2)

ANewKhela

Maj-Britt Christensen

ben/Open

Ex 1 CK

Shadeacre Count Me In

Irene hlund, S

Champion

Ex 1 CK BOS CACIB

Falamandus Sir Kick-A-Lot

Ellen Lind, N

Ex 2 CK (3)

Waterley Make A Mark

Kristina Forsberg, S

Ex 3 CK (4)

Lost Valley Vidyacharan

Louise Meinert Niclasen

Tve/Bitch

Junior

Ex 1

Kuai Le Gous AB Fab Anastacia

Liz Cederkvist, S

Mellem/interm.

Ex 1 CK (2)

Tazzjazz Dressed for Success

Kristina Forsberg, S

Ex 2 CK (4)

Dawas I Can Boogie

Marianne Leth Jensen

VG 3

Lepadians Silent Storm Lamleh

Malene Krause/Annette Kattrup

ben/Open

Ex CK CAC, CACIB BOB

Shadeacre Conquer The World

Morten Nordskov Hansen

Champion

Ex 1 CK (3)

Rogells Fantastic Artwork

Ellen Lind, N

Ex 2 CK

Lamlux Halleluja at Dawas

Merethe Breilev

Ex 3 CK

Cruella De Ville Taste of Ambrosia

Lena Oredson, S

Hermed blev Shadeacre Conquer The World DKCH - klubben nsker tillykke
 

Clubshow, Scandic Sydhavnen 3.4.16.  Judge Kerstin Nilsson, DK

Puppy dog

SL BOB puppy

Buddhas Zanskar

Tine Boutrup

SL 2

Dawas Jumping Jack Flash

M. Mulinacci Due & M. Breilev

Han/Dog

Junior

Ex 1 CK  BOB Junior

Kyan of Sjo-Who-Sji-Bib

Kit Madsen

Ex 2

Ergonox Culinary Arty by Marco Polo

Tina Hougaard-Nielsen

Mellem/interm.

Ex 1 CK (3)

Dawas It Takes Two to Tango

M. Mulinacci Due & M. Breilev

 

ben/Open

 

Ex 1 CK, CAC BOB

Shadeacre Big Bang Theory

Anki Sjberg, S

Ex 2 CK

Brightlys My Moviestar

Lena Oredson, S

Ex 3 CK

Tashi-KaDiBa Brother Barley

Elin Overby Kiel

Ex 4

Kalli

John K. Kristensen

Ex

Lepadian's Outtake-Lamleh

Marianne Back

Champion

Ex 1 CK (2)

Lost Valley Vidyacharan

Louise Meinert Niclasen

Ex 2 CK (4)

Bu-Wa Ba-Po

Helle Madsen/Henrik stergaard

Tve/Bitch

Mellem/interm.

Ex 1 CK (4)

Aya

Helle Madsen/Henrik stergaard

Ex 2 CK

Dawas I Can Boogie

Marianne Leth Jensen

Ex 3

Lepadians Silent Storm Lamleh

Malene Krause/Annette Kattrup

Ex 4

Lepadian's Start a Fire Lamleh

Annette & Leif Kattrup

ben/Open

Ex CK CAC BOS

Shadeacre Conquer The World

Morten Nordskov Hansen

Ex 2

Civa Ayla

Kit Madsen

Champion

Ex 1 CK (3)

Thanees Gipsy Girl

Anki Sjberg, S

Ex 2 CK

Brightlys Just My Magic Girl

Lena Oredson, S

Ex 3 CK

Lepadian's Ronja-Lamleh

Annette & Leif Kattrup

Veteran

Ex 1 CK (2) BOB vet

Dawas Miss Millecent

Dan Petersen

 

International Fredericia 13.2.16  Judge Markku Kippin, SF

Hanner/Dogs

Junior

Ex 1 CK (2)

Ergonox' Watch the Star of Galileo

Louise Meinert Niclasen

Interm/Mellem

Ex 1 CK BOB, CAC CACIB

Scapegrace So What

Anna Karin Andersson, S

Ex 2 CK (3)

ANewKhela

Maj-Britt Christensen

Ex 3

Dawa's It Takes Two to Tango

M. Due & M. Breilev

Champion

Ex 1 CK (4)

Bu-Wa Ba-Po

Helle Madsen,
Henrik R. stergaard

Ex 2

Lost Valley Vidyacharan

Louise Meinert Niclasen

Tve/Bitch

Junior

Ex 1 CK (4)

Ergonox' Wise Mind of Montalcini

Louise Meinert Niclasen

Interm/Mellem

Ex 1 CK BIM CAC, CACIB

Aya

Helle Madsen,
Henrik R. stergaard

Ex 2 CK (2)

Dawa's I Can Boogie

Marianne Leth-Jensen

Ex 3

Shadeacre Conquer The World

Morten Nordskov Hansen

VG 4

Lepadian's Silent Storm Lamleh

Malene Krause/
Annette Kattrup

VG

Lepadian's Start a Fire Lamleh

Annette & Leif Kattrup

VG

Qanda Lhi's Qarma

Gitte og Jan Fjelsted

Champion

Ex 1 CK (3)

Lamlux Halleluja at Dawa's

Merethe Breilev

Ex 2 CK

Lepadian's Ronja-Lamleh

Annette & Leif Kattrup

Veteran

Ex 1 CK BOB vet.

J'Tui Lamleh von Kamal a Schila

Merethe Breilev

Ex 2 CK

Dawa's Miss Millecent

Dan Petersen

 


 Flere resultater : 2005 - 2006 - 2007 - 2008 - 2009 - 2010 - 2011 - 2012 - 2013 - 2014 - 2015

Klik p rstallet for at se de pgldende udstillingsresultater

 

Til top